БРОВАРИ -10
НБУ USD 28.15

ЯК З «КВАДРАТНОГО» КОЛЕСА ЗРОБИТИ КРУГЛЕ: ПРИСТРАСТІ НАВКОЛО БАСЕЙНУ ОРЦ

Славнозвісний басейн ЗОШ№9, який був «притчею во язицех» декілька років тому, знову у центрі уваги. Зі зміною керівника і від самого закладу очікують значних метаморфоз. Чи можливі кардинальні зміни у басейні «Схід» дізнавався «Громадський Ревізор»

КЕРМАНИЧ З ОЛІМПІЙСЬКИМ МИНУЛИМ

Басейн «Схід» зажив скандальної слави за часів незалежної України, коли оздоровчо-реабілітаційний центр, до складу якого входив і басейн, називали «закладом для обраних» та звинувачували у всіх смертних гріхах його тодішнього власника. Однак, час йде вперед, колесо історії невпинно котиться, змінюються під впливом різно­манітних факторів, в тому числі і політичних,керівники та форми власності підприємств. Ось і у КП «Оздоровчо-реабілітаційний центр», а вкупі з ним і у басейну «Схід», у червні 2014 року з’явився новий керівник. Людина не про­сто поважна, а особистість зі світовою славою. Олег Лісогор – олімпійський чемпіон з плавання, гордість українського спорту. Додамо, що декількома тижнями раніше ще одним потужним закладом – басейном «Купава» - почав керувати обраний в результаті безпрецедентного громадського обговорення та онлайн-голосування ще один відомий спортсмен, багато­разовий переможець та призер змагань різного рівня Сергій Бреус. Здавалося б, хто, як не ці уславлені переможці, люди, які в басейні проводять часу, мабуть, більше, аніж «на суші», зможуть організувати продуктивну діяль­ність цих самих басейнів.

І якщо Бреус взяв «Купаву» після грандіозного капітального ремонту, з новенькою техноло­гічною системою, з відремон­тованими великою та малою ванною, з роздягальнями, сауною та іншим сучасним «фаршем», то в Олега «букет» проблем розквітав буйним цвітом.

«Борги по підприємству були чималенькі. Це комунальні послуги, заробітна плата, податки – разом щось трохи більше 200 тис. грн.», - розповідав нашому виданню у квітні минулого року новопризначений керівник Оздо­ровчо-реабілітаційного центру.

До честі Олега Лісогора, у той непростий час він зміг зберегти колектив, виплатити зарплатню працівникам та й з непростим господарством центру намагався розібратися в міру своїх сил. Однак, не так сталося, як бажа­лося. Проблеми, а разом з ними і борги підприємства, наростали,як сніжний ком.

ЗМІНИ ЗНОВУ ГРЯДУТЬ

Два місяці тому у Оздоровчо-реабілітаційному центрі знову змінилося керівництво. Відтепер керує підприємством Олена Кіяшко, яка колись вже займала цю посаду і, власне, з неї пішла на посаду секретаря міської ради. Тож,оскільки попередній керівник написав заяву на звільнення, Олена Валеріївна повернулася на попереднє місце роботи і розпочала…встановлювати касові апарати.

«Підприємство я прийняла з боргами у 1 млн. і майже 157 тис. грн. За неповні два місяці роботи нам вдалося скоротити цю суму на 168 тис. грн.», - каже Олена Кіяшко.

Тобто, процес пішов. І не тільки відміна практики приходних накладних, які то видавалися, то не видавалися за отримання коштів на відвідування басейну, стала поштовхом до позитивної динаміки. Новий керівник почала активно рекламувати своє підприємство у соцмережах, фото та відео з казковими «руса­лочками», на яких легко можуть перетворитися юні відвідувачки «Сходу», просто заворожують. До речі, така «родзинка» є тільки у двох басейнах в Україні – у Броварах та Харкові. Інтернет, як басейн водою, наповнився емоційними відгуками захоплених відвідувачів.

«Це просто казка для дітей та дорослих! Приємно бачити, що заняття приносять задоволення і дитині, і тренеру! Ми в захваті! Дякуємо!», - пишуть відвідувачі «Сходу», котрі швидш за все про фінансові проблеми підприємства навіть не здогадуються.

Аква-райд, аква-фіт та аква-аеробіка з нудлами, аква-бейбі для малюків з 2 місяців, різно­манітні комплекси оздоровчих та розвиваючих вправ – ось далеко неповний перелік того, чим вже зараз можна займатися в центрі.

hvilya1

«Зараз ми активно, всім колекти­вом займаємося популяризацією нашого центру у Броварах. Наші тренери та співробітники інфор­мують про різноманітний спектр послуг, що надаються, дітей у школах та садочках. Навіть, відвід­уючи поліклініку, батьки можуть отримати візитівку нашого центру, аби оздоровити у нас своїх діток», - каже Олена Кіяшко.

Продовжується тісна співпраця з управлінням освіти, як і в мину­лому році, уроки фізкультури у басейні відвідуватимуть учні ЗОШ№9, у планах – залучення школярів з найближчих навчаль­них закладів, наприклад, сьомої школи.

«До того ж, продовжуємо співп­рацювати та надавати можливість відпочити та оздоровитися в басейні учасникам АТО. До речі, у нас безпосередньо в центрі формуються списки на цей рік, звертайтеся і ми з задоволенням надамо можливість користува­тися нашими послугами людям саме цієї категорії», - інформує директор ОРЦ.

І ідей для розвитку та про­цвітання підприємства у нового керівника ще немало. Окрім вже існуючих цікавих та корисних для здоров’я процедур, найближчим часом планується відновити семінари та заняття гімнастикою для вагітних, у планах також створення групи дитячої йоги та фітнесу для найменших відвідувачів.

Ознайомитися з повним спектром послуг та розкладом занять, поспілкуватися особисто з керівником та тренерами, можна на сторінці Оздоровчо-реабілітаційного центру в мережі Фейсбук, а також за телефонами: 04594- 6-04-44 та 066-719-70-00.

В ОДНУ РІКУ ДВІЧІ

Переймається проблемами колег «по цеху» і директор «Купави» Сергій Бреус.

«Ні Олег, ні Олена не винні у збитковості підприємства. Потрібно змінити сам підхід до цього підприємства, допомогти фінансово, бо наразі ОРЦ нагадує мені квадратне колесо, яке зі скри­пом наледве рухається вперед, а потрібно зробити його круглим і все тоді складеться для басейну найкращим чином», - каже Сергій Бреус.

Пропозиція директора «Купави» - перевести ОРЦ на самоокупність, але дотувати з місцевого бюджету витрати на енергоносії та зарп­латню персоналу і таким чином вивести підприємство з боргів. Як бачимо, позиція досить благо­родна – не конкурента, а швидше партнера.

«Повірте, я за свою спортивну кар’єру був у багатьох країнах, спілкувався з керівниками басей­нів світового рівня. У світі немає жодного недотаційного басейну, це надто дороге «задоволення», - додає Олег Лісогор.

Отож, чи зможе Олена Кіяшко увійти двічі в одну ріку, вірніше, у води басейну «Схід», чи знайдуть спільну мову новопризначений керівник та нинішній депутат­ський корпус, чи віднайдуть фінансовий шматок для оздо­ровчо-реабілітаційного центру у і так розділеному на безліч частин бюджетному «торті з вишенькою» - покаже час. Поки ж на керівни­цтво центру очікують фінансові перевірки, аудити та депутатські запити. Головне, щоб метою цієї контролюючої атаки була не спроба «втопити» керівника, а щирі наміри дати дітям та дорос­лим можливість користуватися ще одним чудовим закладом у своєму місті та набиратися сил та здоров’я, не виїжджаючи з Броварів.

Ольга Підлісна

hvilya

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні статті

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ