БРОВАРИ +18
НБУ USD 27.63

ЗРУЧНА ПАРКОВКА АБО ЧИСТІ ДОРОГИ? ЩО В ПРІОРИТЕТІ ДЛЯ БРОВАРЧАН

Чи буде знайдено управу на безвідповідальних водіїв, що заважають роботі комунальників? Вивчав питання «Громадський Ревізор»

Чи бачили ви як чистять дороги в Броварах? «Громадський Ревізор» бачив лише тракторці із піднятим забралом, що роз’їжджають міс­том. Співробітники комунальних служб щоденно звітуються про проведені роботи: розчистку вулиць, посипку доріг, при­бирання дворів. Але всі ці звіти зависають в повітрі варто лише подивитися на реальний стан справ. Виходиш з будинку і про­валюєшся в замет, ще декілька днів снігопаду і без рибальських чоботів носа на вулицю краще не висувати, тротуари – мов ков­занка, та й дороги нічим не кращі. Виключення лише центральні магістралі, які можуть похизува­тись чистеньким асфальтом.

ДЕ Б ВИНУВАТЦЯ ЗНАЙТИ?

Комунальники виправдовуються – проблема в мешканцях, що пар­кують свої авто на узбіччі вулиць. Саме через це немає можливості розчистити дороги, як вони того потребують. Як виявилось ані в поліції, ані в виконкомі немає відповідної людини, що мала б вплив на безвідповідальних авто­власників. Вирішили це упущення достатньо швидко: призначили відповідальним спецвідділ по контролю за станом благоустрою та зовнішнім дизайном міста.

«Нерозчищені дороги – це пору­шення благоустрою. Ми повинні зафіксувати це і передати до КП «Бровари-Благоустрій», аби вони розчистили їх. А от якщо вони не можуть прочистити дорогу через припарковані авто – це вже справа поліції. Саме вони повинні займатися евакуацією автомобі­лів, припаркованих в неналежних місцях», - пояснює Олег Єжаков, виконуючий обов’язки началь­ника спецвідділу.

Та от співробітники оновленої поліції не дуже поспішають виконувати свої обов’язки. Бо як інакше пояснити, що дороги заси­пані майже по коліно, а машини так і стоять, неначе не заважають вони зовсім.

БАТОГОМ ЧИ ПРЯНИКОМ?

Звісно, що вирішувати питання евакуацією – остання справа. Однак, дійти компромісу з воді­ями міська рада намагається вже декілька років. Більшість багатоквартирних будинків у Броварах ще радянської забудови, коли автомобіль був не засобом пересування, а скоріше розкішшю. Тому і великі подвір’я з достатнім місцем для того, аби залишити свій автомобіль, не передбачали.

«Ви думаєте мені самому подо­бається залишати автомобіль на всю ніч на центральній вулиці? Тут і п’яниць, і хуліганів достатньо. Але що ж ви запропонуєте мені в якості альтернативи? Не тягнути ж на сьомий поверх з собою», - з посмішкою виправдовується Віктор.

Саме на такий випадок ще декілька років тому на деяких вулицях міста з’явилися спеціальні дорожні знаки, що повинні впорядковувати парковку по парним та непарним дням. Але й то водіям «до лампочки». Деякі навіть залишають авто не на ніч, а на кілька днів чи тижнів. І, звісно ж, щоденно переганяти його з одного боку вулиці на інший не збираються.

«У мене вікна виходять на бульвар і машину я свою ставлю під ними, щоб в разі чого почути сигналізацію і швидко зреагу­вати. А якщо я буду її ставити по іншу сторону, то хто гарантує мені її безпеку?!» - допитується Олександр.

Цікаво, що нехтуючи простими правилами, які значно б полег­шили прочистку вулиць, авто­власники щоранку чортихаються на слизьку засніжену дорогу і допитуються куди ж ідуть їхні податки.

НА ЦЕЙ РАЗ ВСЕ СЕРЙОЗНО

Отже, через те, що превентивні міри не дали жодних результатів, а за декілька днів снігопадів дорогу і взагалі можна було не віднайти, чиновники вимушені вдатися до найсуворіших мір. Вже на початку тижня співробітники спецвідділу провели черговий рейд вулицями міста з метою виявити автомобілі, що не просто залишаються на ніч, а «живуть» на узбіччі. Дані цих авто були передані начальнику поліції для прийняття мір.

«Для початку ми ініціюємо евакуацію автомобілів, що стоять на вулицях міста цілодобово. За попередніми даними їх близько десяти. Саме вони заважають тракторцям виконувати свою роботу. Якщо навіть це не допо­може, то будемо боротися і з тими, хто нехтує знаками парковки», - ділиться планами Олег Єжаков.

А ті, хто сподівається, що разом із снігом розтануть і погрози від влади дуже помиляються. Адже автовласники стають на заваді не лише комунальній техніці, а й талій воді, що потече вулицями з першим потеплінням.

«Поряд із бордюрами зна­ходяться зливоприймачі, піді­братися до яких неможливо, бо їх затуляють своїми автомобілями мешканці. Якщо їх не прочистити вчасно, то вони не зможуть виконувати свою першочергову функцію – водовідвід. Тоді навесні ми будемо по місту не ковзати, а плавати», - пояснюють комунальники.

Кристина Славінська

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Четвер, 15 квітня 2021, 10:43

Останні статті

Вівторок, 11 травня 2021, 14:14

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ