ВОДОХРЕЩА: ЯКА ВОДА В БРОВАРСЬКІЙ ОПОЛОНЦІ

Водохреща – третє найбільше свято новорічно-різдвяного циклу. 19 січня біля озера в парку «Приозерний» яблуку ніде було впасти. Усе чули та бачили, однак пірнути цього року не наважилися, журналісти «Громадського Ревізора»

ЗДОРОВ’Я НА ЦІЛИЙ РІК ЗАБЕЗПЕЧЕНО!

Кажуть, хто на Водохрещу у воді скупається, з того всі гріхи змиваються. Звичайно, ми не хочемо сказати, що з кожним роком «грішників» стає більше, але факт залишається фактом – щороку бажаючих тричі пірнути з головою у Хрещенську купіль значно збільшується.

«Ми з сестрою купаємося другий рік поспіль. І оскільки в минулому році жодна хвороба до нас і близько не підійшла, рекомендуємо усім скупатися на Водохрещу! Здоров’я на цілий рік вам забезпечено!», - сміється, загортаючись у рушника, Світлана.

Оскільки цьогорічні погодні умови якнайкраще підходили для любителів взимку поплюхатися у водичці – мінус 7, практично без­вітряно – до озера завітало дуже багато людей. Кожен займався справою до душі. Одні пірнали з головою, інші фотографували тих, хто пірнає, хтось тримав рушники та теплий одяг, хтось нашвидкоруч нарізав бутерброди та «грівся» не тільки гарячим чаєм.

«Ніяких ексцесів не було, і ми впевнені – не буде. Люди відпо­чивають, а порядок ми забез­печимо», - кажуть представники поліції та громадських формувань, що взяли на себе функції охорони та дотримання правопорядку під час загальноміського заходу.

Зважаючи на те, що перші «пір­нальники» з’явилися у «Приозер­ному» ще на світанку, порахувати навіть приблизну кількість людей ми не беремося. Цифра звучить так – ну дуже багато!

Окрім «вартових» правопорядку, на території «Приозерного» чер­гували автомобілі рятувальників та бригада лікарів. До речі, останні хоч і не радять зопалу пірнати в крижану воду, проти загартованих «моржів» нічого не мають.

«Якщо людина готувала себе певним чином фізично – загарто­вувалась, проводила обливання холодною водою протягом якогось часу перед пірнанням у ополонку, негативних наслідків не повинно бути. До того ж, потрібно враховувати наявність хронічних захворювань, які можуть загостритися після такого стресу для організму», - кажуть, уважно спостерігаючи за людьми біля ополонки, лікарі «Швидкої».

ОСВЯЧЕННЯ ВОДОЙМИ

Обабіч озера вишикувалися ті, хто мали намір взяти участь у святковому освяченні водойми та принести додому пляшечку, баночку, термос чи іншу ємність зі святою водичкою, яку потім протягом року можна використо­вувати для очищення тіла та душі, відганяючи хвороби та злі напасті від сім’ї та своєї оселі.

«19 січня, і тому є навіть наукові підтвердження, вода змінює свою структуру. В усіх храмах цього дня проводяться урочисті богослу­жіння та освячується вода. Святі отці кажуть, що на Водохрещу будь-яка вода, навіть з-під крана, стає свяченою. Якщо людина щиро в це вірує, то так воно і є», - каже отець Олександр, настоятель Храму святих апостолів Петра і Павла.

У настановчому слові до при­хожан, святі отці привітали всіх зі святом та нагадали, що цього дня ми згадуємо хрещення Ісуса Христа Іоанном Хрестителем у водах річки Йордан. За багатьма християнськими переказами, коли Син Божий виходив з води, небеса над ним відкрилися та на його плече опустився білий голуб. Це був Святий Дух. Відтоді і пішла традиція хрещення у воді.

ХРЕЩЕНСЬКІ ВРАЖЕННЯ

Незважаючи на негатив у соцме­режах від тих, хто вважає воду у парку непридатною для купання ні влітку, ні взимку, бажаючих очиститися у Хрещенській купелі було більше, ніж достатньо. Щодо відчуттів після пірнання відгуки напрочуд одностайні.

«Прекрасно просто! І не холодно взагалі, це тільки спочатку трохи страшнувато, а потім така благодать! Спробуйте, самі пере­конаєтесь!», - сміються Владислав та Олександр, активно розтираю­чись рушниками.

У непридатність для купання води люди не вірять та від наших пересторог просто відмахуються.

«Та не говоріть дурниць! Я в цьому озері купаюсь і на Водо­хреще, і влітку вже років десять. І жива-здорова, як бачите. Тим паче, озеро розчищали і я читала, що пісок з нього абсолютно чистий, навіть в дитячі пісочниці можна засипати. Влітку пляж буде, все місто купатиметься!» - впевнено говорить мешканка Геологороз­відки Анастасія.

В інтернеті перші відгуки з’явилися ще задовго до офіцій­ного освячення озера, але звучали в унісон з тим, що ми почули без­посередньо у парку.

«Дякуємо організаторам за гарний рівень святкового заходу! Сподівалися на менше, а вийшло все шикарно! Хлопцям, що поста­вили палатку - окрема подяка за тепло та смачнючий глінтвейн... навіть додому з собою в термос набрали!» - написав в соцмережі броварчанин Олексій.

Що ж, ми приєднуємося до усіх привітань, якими щедро обміню­валися на Водохрещу броварчани та бажаємо усім та кожному миру, злагоди та Божої благодаті на цілий прийдешній рік.

Ольга Підлісна

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ