БРОВАРИ +18
НБУ USD 27.63

ВОДОХРЕЩА: ЯКА ВОДА В БРОВАРСЬКІЙ ОПОЛОНЦІ

Водохреща – третє найбільше свято новорічно-різдвяного циклу. 19 січня біля озера в парку «Приозерний» яблуку ніде було впасти. Усе чули та бачили, однак пірнути цього року не наважилися, журналісти «Громадського Ревізора»

ЗДОРОВ’Я НА ЦІЛИЙ РІК ЗАБЕЗПЕЧЕНО!

Кажуть, хто на Водохрещу у воді скупається, з того всі гріхи змиваються. Звичайно, ми не хочемо сказати, що з кожним роком «грішників» стає більше, але факт залишається фактом – щороку бажаючих тричі пірнути з головою у Хрещенську купіль значно збільшується.

«Ми з сестрою купаємося другий рік поспіль. І оскільки в минулому році жодна хвороба до нас і близько не підійшла, рекомендуємо усім скупатися на Водохрещу! Здоров’я на цілий рік вам забезпечено!», - сміється, загортаючись у рушника, Світлана.

Оскільки цьогорічні погодні умови якнайкраще підходили для любителів взимку поплюхатися у водичці – мінус 7, практично без­вітряно – до озера завітало дуже багато людей. Кожен займався справою до душі. Одні пірнали з головою, інші фотографували тих, хто пірнає, хтось тримав рушники та теплий одяг, хтось нашвидкоруч нарізав бутерброди та «грівся» не тільки гарячим чаєм.

«Ніяких ексцесів не було, і ми впевнені – не буде. Люди відпо­чивають, а порядок ми забез­печимо», - кажуть представники поліції та громадських формувань, що взяли на себе функції охорони та дотримання правопорядку під час загальноміського заходу.

Зважаючи на те, що перші «пір­нальники» з’явилися у «Приозер­ному» ще на світанку, порахувати навіть приблизну кількість людей ми не беремося. Цифра звучить так – ну дуже багато!

Окрім «вартових» правопорядку, на території «Приозерного» чер­гували автомобілі рятувальників та бригада лікарів. До речі, останні хоч і не радять зопалу пірнати в крижану воду, проти загартованих «моржів» нічого не мають.

«Якщо людина готувала себе певним чином фізично – загарто­вувалась, проводила обливання холодною водою протягом якогось часу перед пірнанням у ополонку, негативних наслідків не повинно бути. До того ж, потрібно враховувати наявність хронічних захворювань, які можуть загостритися після такого стресу для організму», - кажуть, уважно спостерігаючи за людьми біля ополонки, лікарі «Швидкої».

ОСВЯЧЕННЯ ВОДОЙМИ

Обабіч озера вишикувалися ті, хто мали намір взяти участь у святковому освяченні водойми та принести додому пляшечку, баночку, термос чи іншу ємність зі святою водичкою, яку потім протягом року можна використо­вувати для очищення тіла та душі, відганяючи хвороби та злі напасті від сім’ї та своєї оселі.

«19 січня, і тому є навіть наукові підтвердження, вода змінює свою структуру. В усіх храмах цього дня проводяться урочисті богослу­жіння та освячується вода. Святі отці кажуть, що на Водохрещу будь-яка вода, навіть з-під крана, стає свяченою. Якщо людина щиро в це вірує, то так воно і є», - каже отець Олександр, настоятель Храму святих апостолів Петра і Павла.

У настановчому слові до при­хожан, святі отці привітали всіх зі святом та нагадали, що цього дня ми згадуємо хрещення Ісуса Христа Іоанном Хрестителем у водах річки Йордан. За багатьма християнськими переказами, коли Син Божий виходив з води, небеса над ним відкрилися та на його плече опустився білий голуб. Це був Святий Дух. Відтоді і пішла традиція хрещення у воді.

ХРЕЩЕНСЬКІ ВРАЖЕННЯ

Незважаючи на негатив у соцме­режах від тих, хто вважає воду у парку непридатною для купання ні влітку, ні взимку, бажаючих очиститися у Хрещенській купелі було більше, ніж достатньо. Щодо відчуттів після пірнання відгуки напрочуд одностайні.

«Прекрасно просто! І не холодно взагалі, це тільки спочатку трохи страшнувато, а потім така благодать! Спробуйте, самі пере­конаєтесь!», - сміються Владислав та Олександр, активно розтираю­чись рушниками.

У непридатність для купання води люди не вірять та від наших пересторог просто відмахуються.

«Та не говоріть дурниць! Я в цьому озері купаюсь і на Водо­хреще, і влітку вже років десять. І жива-здорова, як бачите. Тим паче, озеро розчищали і я читала, що пісок з нього абсолютно чистий, навіть в дитячі пісочниці можна засипати. Влітку пляж буде, все місто купатиметься!» - впевнено говорить мешканка Геологороз­відки Анастасія.

В інтернеті перші відгуки з’явилися ще задовго до офіцій­ного освячення озера, але звучали в унісон з тим, що ми почули без­посередньо у парку.

«Дякуємо організаторам за гарний рівень святкового заходу! Сподівалися на менше, а вийшло все шикарно! Хлопцям, що поста­вили палатку - окрема подяка за тепло та смачнючий глінтвейн... навіть додому з собою в термос набрали!» - написав в соцмережі броварчанин Олексій.

Що ж, ми приєднуємося до усіх привітань, якими щедро обміню­валися на Водохрещу броварчани та бажаємо усім та кожному миру, злагоди та Божої благодаті на цілий прийдешній рік.

Ольга Підлісна

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Четвер, 15 квітня 2021, 10:43

Останні статті

Вівторок, 11 травня 2021, 14:14

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ