БРОВАРИ +10
НБУ USD 27.61

ОСОБЛИВИМ ДІТЯМ – ОСОБЛИВУ УВАГУ ЯК У БРОВАРАХ «ПЕРЕВИХОВУЮТЬ» ДІТЕЙ ІЗ ДЕВІАНТНОЮ ПОВЕДІНКОЮ

Пам’ятаєте дитячий віршик про добре і погане? Зараз діти за відповідями здебільшого приходять не до батьків, а до Інтернету. Та чи справді «добрі» речі вони там дізнаються? Як у сучасному розбещеному світі виховати гідну особистість дізнавався «Громадський Ревізор»

З кожним роком діти все більше хочуть стати дорослими, спро­бувати всі принади дорослого життя, а безконтрольний інформа­ційний потік цьому сприяє якнай­краще. Вже у 14 років окрім того, що хлопці та дівчата виглядають як випускники-студенти, так ще й їхня обізнаність у деяких питаннях просто вражає.

СПОТВОРЕНІ ЦІННОСТІ

Із розвитком сучасних техноло­гій батькам та вихователям стає все важче контролювати дітей. Якщо вдома і у школі дитина зда­ється нормальною, то дуже важко розпізнати чи це гра на публіку чи звична для неї поведінка.

«Мій сімнадцятирічний син зі мною взагалі не розмовляє. За день перемовимось декількома фразами та й годі, а в соціальних мережах він зовсім інший. Я випадково натрапила на його сторінку і не одразу повірила, що це моя дитина», - розповідає Марина.

Частіше за все батьки навіть не розуміють у який момент вони так віддалилися від своєї дитини. А бувають випадки, що повернути довіру без допомоги спеціаліста майже неможливо.

«Діти знаходять собі друзів із схожими проблемами та поді­бними моделями сім’ї. Так вони не відчувають себе одинокими, більше спілкуються із новими друзями і ще далі віддаляються від батьків, вважаючи що ті не розуміють їх проблем», - поясню­ють психологи.

А заразом зазначають, що чим довше ігнорувати проблему, тим важче буде потім. Зараз непооди­нокі випадки, коли через нестачу батьківської уваги підлітки почи­нають шукати відповіді на свої питання в інтернеті. А сучасний контент аж ніяк не направлений на виховання розумної, вихованої особистості.

«Ви подивіться що зараз показують. У музичних кліпах напівоголені дівчата танцюють, у фільмах все вирішують бійками, а у комп’ютерних іграх і взагалі суцільна стрілянина. А ще й більшість головних героїв - соціо­пати, які вживають алкоголь та палять», - обурена Людмила, мати дівчини-підлітка.

І дійсно, в таких умовах дуже важко пояснити дитині що насправді добре, а що погано. Але для батьків особливо непо­кірних підлітків в Броварах є підмога – управління у справах дітей та сім’ї.

ЗОНА РИЗИКУ

На сьогоднішній день, на обліку в управлінні перебуває 45 підлітків, серед них 14 право­порушників, що потрапили до уваги співробітників відділу за вживання алкоголю чи порушення правопорядку.

«Якщо дитина скоїла злочин чи правопорушення, то ми беремо її на облік до нашої служби і про­водимо комплексні роботи із сім’єю з залученням психологів. Кожні півроку ми отримуємо від шкільного психолога характерис­тику на дитину, аби розуміти чи маємо позитивні результати від нашої роботи», - пояснює голо­вний спеціаліст відділу Владислав Завальнюк.

Але робота проводиться не лише з юними правопорушни­ками. На облік беруться також діти, батьки яких ухиляються від виконання батьківських обов’язків з різних причин, або діти, що зазнали насилля у сім’ї.

«Дитина – це дзеркало батьків. Поведінка в сім’ї отримує своє відображення у поведінці дитини. Саме поводження батьків із дити­ною, методи виховання найбільше за інші фактори формують її осо­бистість», - впевнена Світлана Гайдаєнко, психолог управління.

Окрім роботи в кабінетах співробітники служби разом із представники громадськості проводять рейди по місту. Вони направлені на те, аби виявити дітей, що прогулюють заняття в школі, або порушують громад­ський правопорядок. За останній рік під час рейдів виявили 11 дітей, що регулярно відвідують комп’ютерні клуби замість шкіль­них занять. Часто це відбувається через неуважність батьків до дитини, коли більшість часу під­літки покинуті напризволяще.

ВИХОВУВАТИ З ДИТИНСТВА

Останнім часом у суспільстві з’являється все більше дітей у яких відсутній імпульс-контр­оль. Це фізіологічна проблема, яку виявили лише нещодавно. Вважається, що у таких дітей недо­статньо розвинена лобна частина кори головного мозку, через що їм дуже важко контролювати себе у деяких ситуаціях. Та якщо помітити це у дитинстві та роз­почати комплексне корегування поведінки за допомогою системи покарань і заохочень, то можна досягти неабияких результатів.

«Головне – донести до батьків, що їх дитині потрібне особливе виховання. Багато хто сприймає подібний діагноз у штики і від­мовляється визнавати проблему. Хоча у подальшому житті така нестриманість може зіграти із дитиною дуже поганий жарт», - пояснює Світлана Гайдаєнко.

Фахівці впевнені - невиправних дітей не буває. Потрібні лише терпіння та порозуміння з боку батьків. Тож прописні істини залишаються незмінними: увага, любов, взаємоповага та готов­ність до розуміння роблять дива навіть із найбільш проблемними підлітками.

Маргарита Струтинська

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Четвер, 15 квітня 2021, 10:43
Вівторок, 30 березня 2021, 13:29

Останні статті

П’ятниця, 14 травня 2021, 17:16
Вівторок, 11 травня 2021, 14:14

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ