БРОВАРИ +8
НБУ USD 27.96

ЧЕРГОВЕ НОВОВВЕДЕННЯ В ПЕНСІЙНОМУ ФОНДІ ЯК ПРАЦЮЄ ЕЛЕКТРОННИЙ РЕЖИМ НАРАХУВАННЯ ПЕНСІЙ

Вдосконалення системи прийому документації притаманне тим структурам, які дійсно переймаються і умовами праці для своїх фахівців, і якістю обслуговування клієнтів. «Громадський Ревізор» дізнавався про новації в Пенсійному фонді

НОВЕ ТІЛЬКИ КРАЩЕ

Працівники Пенсійних фондів в основному працюють з категорією людей, переважна більшість яких комп’ютер не те що обходить стороною, а просто побоюється. Однак, технічний прогрес не зупи­ниш, тому і людям поважного віку пора звикати до комп’ютеризації та автоматизації процесів.

Та не лякайтеся, ніхто примушу­вати бабусь і дідусів оволодівати складною комп’ютерною абеткою, не збирається. Електронною нау­кою будуть перейматися фахівці Пенсійного фонду. Власне, ство­рення централізованої системи призначення та виплати пенсій на базі електронної пенсійної справи забезпечувалося протягом 2015 року.

«Головною метою створення такої системи є запровадження автоматизованої обробки даних та документів із забезпеченням максимальної доступності для громадян до послуг, які надає Пенсійний фонд, незалежно від місця їх проживання, без необхід­ності безпосереднього звернення до органів Пенсійного фонду. При цьому мінімізується час обслуговування, а також вдається уникнути людського фактору при призначенні пенсій», - пояснює нововведення начальник управ­ління Пенсійного фонду України у м. Броварах Лідія Сенько.

В ЧОМУ СУТЬ

Як і раніше, для призначення пенсій особа надаватиме оригі­нали документів (паспорт, трудову книжку, інші необхідні документи), які відтепер будуть скановані (оцифровані) і сформовані в електронну пенсійну справу.

Самим працівником Пенсійного фонду буде заповнена в електро­нній формі заява про призначення пенсії і роздрукована, а особа, якій призначається пенсія, лише поставить свій підпис на заяві.

Тобто на першому етапі впро­вадження нової системи фахівці Фонду відпрацьовують техноло­гію оцифрування пенсійних справ та введення єдиних стандартів обслуговування.

Запровадження нової центра­лізованої системи вирішує ще одну проблему діючої системи обслуговування громадян. В подальшому планується, що особа зможе звернутися за призначен­ням пенсії в будь-яке управління в системі Пенсійного фонду України, яке ближче та зручніше для нього.

Електронні справи, в яких знаходитимуться оцифровані документи та всі розрахунки при призначенні та перерахунку пенсії, і будуть основним архі­вом, захищеним від зовнішніх втручань.

БЕК ТА ФРОНТ

Передбачається створення нових методів прийому громадян за принципами «бек-офіс» та «фронт-офіс». Це дасть змогу не тільки відмовитися від величез­ного паперового документообігу, а й спростити процедури прийому та обслуговування громадян, а також істотно скоротити час їхнього спілкування з фахівцями Фонду.

Після того, як працівники фронт-офісу прийняли необхідний пакет документів, у бек-офісі автоматично, за допомогою програмного забезпечення, вносяться у справу дані із сис­теми персоніфікованого обліку про страховий стаж та заробітну плату й здійснюється розрахунок пенсії. Дані про стаж за періоди роботи до впровадження системи персоніфікованого обліку спеці­аліст вносить вручну на підставі даних трудових книжок.

«Нова система аналізуватиме можливість призначення пенсії за всіма варіантами, на які має право конкретний пенсіонер. Клієнту не треба буде писати заяву на призначення конкретного виду пенсії, варто лише зазначити, що він претендує на призначення пенсії у найвигіднішому для нього розмірі», - каже Лідія Сенько.

Впродовж 2016 року нова сис­тема обслуговування громадян працюватиме в пілотному режимі лише в територіальних підрозді­лах фонду Вінницької, Київської, Донецької та Херсонської облас­тей. Надалі будуть аналізувати її ефективність, у разі виникнення врахують та виправлять недоліки і будуть впроваджувати в інших регіонах України.

Олена Марченко

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ