БРОВАРИ +14
НБУ USD 27.98

ПЛАТА ЗА ДЕКОМУНІЗАЦІЮ СКІЛЬКИ НАСПРАВДІ КОШТУЄ ПЕРЕЙМЕНУВАННЯ ВУЛИЦЬ

Протягом минулого року декомунізація впевнено крокувала країною. Сквери, площі, вулиці, провулки, а то й цілі населені пункти один за одним отримували нові імена, залишаючи радянські назви лише в історії. 25 грудня рішення «Про перейменування вулиць та провулків м. Бровари» прийняла і Броварська міська рада. Як зміниться життя звичайних броварчан, які за лічені хвилини голосування «змінили» місце проживання, дізнавався «Громадський Ревізор».

РЕЄСТРАЦІЇ МІСЦЯ ПРОЖИВАННЯ

Перш за все ми вирішили навіда­лись до Броварського районного відділу Державної міграційної служби. «На сьогоднішній день законодавством не передбачено обов’язково вносити уточнюючі записи про місце приживання. Всі паспорти громадян, в яких проставлено штамп реєстрації місця проживання зі старою адресою є чинними і юридичної сили не втрачають», - запевняє Лідія Петрик, начальник відділу ДМС .

Крім того, вона пояснила, що внесення відповідних коректив до паспортів громадян України є необмежним у часі. Тому, дані корективи будуть вносити за необхідності, наприклад, під час заміни прізвища, вклеювання фотокартки, або в разі реєстрації нового місця проживання або зняття з реєстрації. Однак, якщо громадянин має бажання, він може звернутися до територі­альних органів ДМС та змінити назву вулиці.

Що стосується суто технічних дій, то штамп реєстрації місця проживання із попередньою назвою вулиці в паспорті буде погашено та проставлено новий штамп вже з новою назвою вулиці. При цьому вся інша інформація, в тому числі дата реєстрації, не зміниться.

ЗМІНА ЮРИДИЧНОЇ АДРЕСИ

Якщо громадяни можуть доку­менти і не міняти, то юридичним особам та фізичним особам-під­приємцям клопоту додали. Адже, відповідно до законодавства, зміни до відомостей про місцез­находження юридичної особи чи місце проживання фізичної особи підлягають державній реєстрації. Разом з тим, не встановлено гра­ничних термінів для проведення вказаних дій, таким чином суб’єкт господарювання сам може вирі­шувати, коли необхідно провести реєстрацію змін.

Окрім паперової тяганини дове­деться ще й адміністративний збір сплачувати. Чинною редакцією Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та гро­мадських формувань» передба­чено, що за державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу доведеться сплатити 0,3 мінімальної заробітної плати, що становить 413,40 грн., а за а державну реєстрацію змін відо­мостей про місцезнаходження фізичної особи-підприємця – 0,1 мінімальної заробітної плати, що становить 137,80 грн.

ПРАВОВСТАНОВЛЮЮЧІ ДОКУМЕНТИ НА МАЙНО

Одразу хочемо заспокоїти власників майна – всі документи зі старими назвами вулиць не потребують заміни чи отримання нового правовстановлюючого документа. Тож всі свідоцтва про право власності, про право на спадщину, договори купівлі- продажу, дарування, оренди та витяги з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно залишаються чинними.

В управлінні юстиції нам роз’яснили, що обов’язкові зміни назви вулиці треба проводити лише при необхідності здійснення нотаріальних дій з нерухомістю, наприклад продаж, спадкування чи дарування. В такому випадку на підставі правовстановлюючих документів зі старою назвою вулиці та рішення міської ради про перейменування нотаріус видає новий правовстановлюю­чий документ вже з новою назвою вулиці, на якій розташовано майно.

Варто зазначити, що при бажанні громадяни можуть самостійно змінити назву вулиці в доку­ментах, у тому числі на земельні ділянки. Для цього власник майна відповідно до законодавства має звернутися до органу державної реєстрації прав із заявою про внесення змін до Держреєстру речових прав на нерухомість. За внесення змін до записів Держав­ного реєстру прав справляється адміністративний збір у розмірі 51 грн., а за отримання витягу з Держреєстру – 120 грн.

СОЦІАЛЬНІ ВИПЛАТИ

Також у зв’язку з перейменуван­ням об’єктів топоніміки не вима­гається робити яких-небудь дій, пов’язаних з переоформленням субсидій, пенсій та соціальних допомог. Не потрібно змінювати й свою поштову адресу. Всі дер­жавні структури, в тому числі «Укрпошта», змінять вашу адресу автоматично на підставі рішення міської ради.

Броварчанам залишається бути уважними у листуванні та при замовленні поштових переказів і вказувати нову вулицю, аби не було як у відомому мультфільмі - «Вам прийшов лист, тільки я вам його не віддам…». Та і в цій ситуації дуже перейматись не варто, адже майже всі чинов­ники визнають, що своєрідний «паралелізм» вживання старих і нових назв певний час існуватиме в Броварах.

Тож, можна по різному ставитись до перейменування. Комусь подо­баються нові назви, хтось воліє повернути старі, але з юридичної точки зору не така страшна децен­тралізація, як її малюють.

Вікторія Майстренко

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ