БРОВАРИ +10
НБУ USD 27.61

БЛИСКАВИЧНИЙ БЮДЖЕТ – 2016

Основний фінансовий документ, згідно якого житиме та розвиватиметься місто у наступному році, було прийнято практично миттєво. Чи то депутати настільки прискіпливо вивчили всі питання, чи сподіваються на те, що внесенням змін поступово виправлять всі недоліки, але питань при обговоренні проекту бюджету 2016 року було порівняно небагато. «Громадський Ревізор» детально вивчив прийняте рішення та побачив наступне.

ДОХОДИ. ЩО ОТРИМАЄМО?

Всього до бюджету міста Бровари пла­нується одержати 488 млн. 179 тис. грн. В основу розрахунків покладено осно­вні прогнозні показники економічного та соціального розвитку міста, а також вимоги Бюджетного кодексу України.

Обсяг доходів по місту в частині загального фонду планується отримати в сумі 301 млн. 025 тис. грн., що при­близно на 30 млн. грн. більше, ніж були прогнозовані показники надходжень 2015 року.

Найбільш вагомим податком залиша­ється податок з доходів фізичних осіб, який заплановано у сумі 141 млн. 200 тис. грн.

До загального фонду увійдуть також надходження по податку на нерухомість – приблизно 60 млн. грн., по єдиному податку – 54 млн. грн., а також еколо­гічний збір – планується близько 96 тис. грн.

З 2015 року до бюджету Броварів над­ходять кошти від реалізації підакцизних товарів – алкоголю, тютюнових виробів, бензину. Якщо у 2015 році планом перед­бачалося отримання 15 млн. грн., то у 2016му «планку» піднято більш, ніж в 2 рази – до 37 млн. 150 тис. грн. на рік.

ВИДАТКИ. НА ЩО ВИТРАЧАТИМЕМО?

Згідно основного фінансового документу за «броварською версією» видатки на 2016 рік визначені в сумі 488 млн. 180 тис. грн. Цією сумою передбачаються кошти на утримання бюджетних установ та на реалізацію ряду місцевих програм соціального та культурного спрямування, а також на реалізацію програмних засад соціаль­ного захисту населення. І хоч бюджет вже затверджено, детальний розгляд Програм діяльності відділів, управлінь та організацій, буде проведено най­ближчим часом – у останні дні грудня 2015, або в перші після свят будні нового 2016 року.

АБИ Ж ТІЛЬКИ ВЧИЛИСЯ

На утримання установ і закладів освіти в бюджеті міста передбачені видатки в сумі майже 192 млн. грн., у тому числі витрати на оплату за енерго­носії близько 29 млн. грн., на харчування дітей в дитячих дошкільних закладах та учнів в загальноосвітніх школах передбачається 22 млн. та майже 673 тис. грн. За рахунок цих коштів утримуватимуться 8 загальноосвітніх шкіл, гімназія ім. С.Олійника, навчально- виховний комплекс, навчально-виховне об’єднання, 17 дитячих садочків, 3 заклади позашкільної роботи з дітьми, методичний кабінет, централізована бухгалтерія та господарська група. Також бюджетом передбачено кошти у обсязі майже 170 тис грн. на видачу одноразової допомоги дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, яким у 2016 році випо­вниться 18 років.

ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ МЕДИЧНОЇ ГАЛУЗІ

Галузь охорони здоров’я фінансується за рахунок коштів міського бюджету та субвенції з державної казни. Так, міський бюджет бере на себе утримання первин­ної ланки медицини, а саме Комуналь­ного закладу Броварської міської ради «Броварський міський центр первинної медико-санітарної допомоги». Для цього закладено видатки в сумі 21 млн. 180 тис. грн. Вторинна ланка – центральна районна лікарня – фінансуватиметься за рахунок субвенції з державного бюджету 65 млн. 778 тис. грн.

СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ТА ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

Сума видатків загального фонду бюджету міста на соціальний захист та соціальне забезпечення складає 16 млн. 255 тис. грн. Цих коштів має вистачити на утримання міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, центру соціальної реабілітації дітей - інвалідів, міського територіального центру соціального обслуговування, здійсню­ватиметься фінансування програм та заходів центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служби у справах дітей та управління освіти та науки, буде надана підтримка ветеранській організації, здійснюватимуться заходи програми «З турботою про кожного».

Також до загального обсягу видатків включено виплату грошової компенсації опікунам та особам, які надають соці­альні послуги громадянам похилого віку, інвалідам, дітям – інвалідам, хворим, які не здатні до самообслу­говування і потребують сторонньої допомоги.

Кошти, передбачені на утримання міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді будуть спрямовані на здійснення заходів у сфері соціаль­ного захисту та соціальної підтримки дітей, молоді та різних категорій сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують допомоги.

КОМУНАЛЬНА СФЕРА – СЕРЕД НАЙБІЛЬШ ЗАТРАТНИХ

Традиційно, житлово-комунальне господарство, як складний механізм міського господарювання, потребує зна­чних капіталовкладень, яких, на жаль, завжди не вистачає. Адже капітальні та поточні ремонти доріг, мереж, будинків, дахів, під’їздів, дитячих та спортивних майданчиків, заміни та профілактики потребують колосальних коштів. У бюджеті-2016 на благоустрій міста та дотацію житлово-комунальному гос­подарству передбачено трохи більше 38 млн. грн. І повірте, це не така вже й велика сума, порівняно з реально необхідною.

КУЛЬТУРНА ТА СПОРТИВНА СКЛАДОВА

Заклади культури та мистецтва теж не обділені увагою. Загальна сума видатків загального фонду бюджету міста на фінансування установ культури передбачена в сумі 14 млн. 021 тис. грн. За рахунок цих коштів будуть утриму­ватись: міська та бібліотека для дітей, краєзнавчий музей, школа естетичного виховання дітей та музична школа, міський клуб, міський культурний центр «Прометей».

Видатки на утримання установ фізичної культури і спорту та на здій­снення спортивних змагань визначені в загальній сумі 12 млн. 223 тис. грн. За рахунок цих коштів буде утриму­ватися дві дитячо-юнацькі спортивні школи, спорткомплекс «Світлотехнік», плавальний басейн «Купава» та про­водитимуться навчально-тренувальні збори і змагання. В складі видатків також враховані кошти на оплату праці працівників галузі фізичної культури і спорту.

ІНФОРМАЦІЙНА ПІДТРИМКА ТА ПІЛЬГОВІ ПЕРЕВЕЗЕННЯ

Загальна сума видатків на фінан­сування програм підтримки засобів масової інформації становить 300 тис. грн. За рахунок цих коштів буде надана фінансова підтримка Броварській редакції міськрайонного радіомовлення та газеті «Нове життя».

У рамках міської програми «З турбо­тою про кожного» передбачено на відшкодування витрат за безкоштовне перевезення без обмежень пільгових категорій населення м. Бровари паса­жирським автомобільним транспортом загального користування в сумі 150 тис. грн.

…ТА ІНШІ ВИДАТКИ

Серед інших видатків, цікавих широ­кому загалу – 150 тис. грн. на виконання програми підтримки громадських формувань з охорони громадського порядку та загонів оборони міста Бровари. Сподіваємося, що членів цих формувань ми будемо частіше бачити на вулицях міста під час патрулювання.

Загалом, оцінюючи заплановані фінансові показники, можна відзначити, що в наступному році Бровари чітко орієнтовані на подальший розвиток та забезпечення достойних умов про­живання городян. Про конкретні заходи, які планується реалізувати в 2016 році, ми дізнаємося після того, як депутатами буде прийнято галузеві програми. Не виключено, що сесію проводитимуть в останній день року, що минає.

Олена Марченко

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Четвер, 15 квітня 2021, 10:43
Вівторок, 30 березня 2021, 13:29

Останні статті

П’ятниця, 14 травня 2021, 17:16
Вівторок, 11 травня 2021, 14:14

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ