БРОВАРИ +18
НБУ USD 27.63

ЧИСТО ТАМ, ДЕ ПРИБИРАЮТЬ

Щодня кожен з нас ходить «по дорозі». По дорозі на роботу, по дорозі до школи, по дорозі до магазину чи лікарні. І часто ми навіть не задумуємося над тим, що ці самі дороги, а разом з ними і автошляхи, якими рухається громадський транспорт та приватні автомобілі, хтось прибирає.

В ОЧІКУВАННІ ЗИМИ

Перший місяць зими виявився теплим та практично безопадним. Однак, прихильники зимових розваг все-таки сподіваються на гарний снігопад, аби досхочу насолодитися грою в сніжки, сніговика зліпити у дворі чи на лижах та ковзанах покататися.

«Дуже люблю зиму! І так хочеться, щоб снігу було багато саме на Новий рік, а не під 8 березня, як колись вже було. І морозець нехай буде – градусів так 8-10 з «мінусом», а то і настрою ніякого новорічного не відчува­ється», - жаліється на примхи природи Ольга.

Ті ж, хто страждає на холодову алергію (є серед нас і такі), хто при нульовій температурі на градус­нику за вікном одягає рукавички та глибше насуває на очі шапки, такій погоді надзвичайно раді.

«Нормальна зима! Головне – не холодно на вулиці, в квартирі «Ташкент», ноги не мокрі, з носа не тече. Красота! Хай би так і було! А те, що Новий рік без снігу – ну то й що? Велика проблема, можна подумати», - каже теплолюбива Катерина.

Ну що ж, скільки людей, стільки й думок. А до кого дослухається Матінка-природа та чи буде святкування Нового року сніжним та морозним – дізнаємось вже завтра.

ДОРОГИ «З ПІДІГРІВОМ»

А ось хто усією спільнотою дійсно радіє відсутності снігу та морозу, то це, безперечно, кому­нальники. До зимового періоду, звичайно, готувалися заздалегідь, про запаси ППС (суміш піску та солі у співвідношенні 80 до 20) подбали, техніка відремонтована та готова вийти на дороги, але якщо погода дозволяє поки що мінімально використовувати запаси і «трусити» дороги декілька разів на місяць, а не щодня – то це ж значна економія і ПСС, і паливно-мастильних матеріалів. А розумна економія –завжди плюс для справжнього господаря.

«У грудні було декілька днів, коли ми виводили на вулиці міста техніку, навіть у нічний період, оскільки йшов дощ з мокрим снігом. У такий період, аби привести дорожнє полотно в безпечний для руху транспорту стан, використовується від 15 до 20 тон ПСС.», - каже директор КП «Бровари-Благоустрій» Андрій Василенко.

Комунальники жартують – з такою погодою можна сказати, що в нас дороги, як у Європі – з підігрівом. Однак, відразу вже без жартів зазначають, що готові справитися з негодою будь-якої складності. Ну що ж, поживемо – побачимо.

ВЕЛИКЕ ПРИБИРАННЯ ЩОДНЯ

І якщо ліквідовувати наслідки ожеледиці поки що доводилося вряди-годи, то чистотою на дорогах «благоустрієвці» пере­ймаються щодня.

«На балансі КП «Бровари-Благоу­стрій» знаходиться 124 км міських доріг, прибирання центральних вулиць – Гагаріна, бульвару Неза­лежності, Київської - проводиться щоденно. При цьому використо­вується як спеціалізована техніка, так і ручний труд.», - розповідає Андрій Василенко.

Щоденно з 7 години ранку чистотою та благоустроєм доріг та прилеглих до них територій опікуються 20 двірників. Ці люди за день проходять не один кіло­метр, прибираючи за дорослими та малими городянами папірці, обгортки, пачки з-під цигарок та інші сміттєві, здавалося б, дрібнички.

«За день кожен збирає по декілька мішків таких «дрібничок». Буває, звичайно, що з вуличних смітників випадає та розно­ситься вітром, але в основному люди все-таки не вважають за потрібне донести той же фантик від цукерки чи недопалок до урни. Не поважають нашу роботу.», - сумно констатує Валентина, яка вже понад десять років працює двірником «Благоустрою».

Однак, найбільшою проблемою і керівник, і рядові співробітники комунального підприємства нази­вають імпровізовані сміттєзва­лища, які постійно організовують мешканці обабіч міських авто­шляхів. Вулиця Київська в цьому сенсі дуже показова. Фактично увесь приватний сектор виставляє сміття попід центральною доро­гою. І не тільки у чорних пакетах «Комунтрансу», але й просто у мішках та звичайних кульках кольору «який під руку попався».

«Комунтранс» прибирає своє сміття, а ми слідом збираємо те, що залишилося. За вивіз цього сміття ми не отримуємо жодних коштів, розходи лягають на підприємство. Мешканці не вважають за потрібне заключати договори на вивіз сміття, а ми не можемо допустити, щоб цен­тральна вулиця міста потонула в бруді. Ось така ситуація», - розпо­відає Андрій Василенко.

Можливо, у наступному році менталітет наших співгромадян якщо не зміниться в цілому і загалом, то хоча б розпочнеться процес поступового розуміння прописної істини – кожен з нас відповідає не тільки за того, кого приручив, але й за те, в якому місті живеш ти та твої діти.

«Ми вітаємо усіх броварчан з наступаючими святами та бажаємо, щоб наше рідне місто спільними зусиллями стало ще кращим, чистішим та затишні­шим!», - від усього колективу КП «Бровари-Благоустрій» каже Андрій Василенко.

Катерина Ковальчук

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Четвер, 15 квітня 2021, 10:43

Останні статті

Вівторок, 11 травня 2021, 14:14

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ