БРОВАРИ +13
НБУ USD 27.98

СУБСИДІЙНЕ МЕЦЕНАЦТВО СКІЛЬКИ БРОВАРЧАНАМ ПЛАТИТИ ЗА ТЕПЛО?

На сьогоднішній день субсидію у Броварах отримують 11550 домогосподарств, тобто більш ніж одинадцять тисяч броварських сімей не хапаються за сердечні краплі в день оплати комунальних послуг

Вже майже два місяці, як до України прийшов опалювальний сезон. А разом з ним і запаморочливі платіжки. Та декому, хто заздалегідь попіклувався про тепло в квартирі без переплат, ця зима принесла неочікуваний сюрприз…

Передноворічні дива

«Цього року призначили дуже великі субсидії. Багато хто навіть не використовує субсидіальні нормативи. Платіжки приходять «мінусові», з коштами на рахунку», - розповідає Алла Петренко, начальник управління праці та соціального захисту населення.

Тобто, деякі з броварчан окрім того, що зовсім не сплачують за опалення, так ще й кожного місяця отримують неабиякий «плюс» від держави на власний рахунок. І багато хто з них вже цікавиться, де ж цей плюс можна отримати у вигляді готівки…

Така ситуація виникла через те, що субсидія нараховується не як відсоток від фактично використаної кількості газу чи тепла, а як кількість пільгових кубів чи гексакалорій на квартиру. Розраховується пільга виходячи з кількості прописаних мешканців та площі будинку чи квартири. Та пільги розрахували такі, що навіть середньостатистична родина використовує за місяць загалом менше, а ще не забувають й економити.

«От, наприклад, бабуся старенька живе в будинку з газовим котлом. Вона його вмикає на мінімум і ходить по квартирі в теплому одязі. От у неї виходить за місяць набігає 200-300 кубів газу максимум, а держава розрахувала їй субсидію на 700 кубів. Тож вона не те, що нічого сплачувати не повинна, а й ще ми їй повинні доплатити», - пояснює Алла Петренко.

Небачена щедрість

Ще одним додатковим бонусом є те, що громадяни, які оформили субсидію протягом двох місяців з початку опалювального сезону також отримали перерахунок на весь період. Тобто, якщо вони вже сплатили за жовтень та листопад, але встигли подати документи до 12 грудня, то пільгові куби було повернуто на особові рахунки.

Також, співробітники соціальної служби зізнаються, що зараз вони отримали другу хвилю подачі документів. Напевно, через славнозвісне «сарафанне радіо». За день оформлюють 60-80 нових заяв на субсидію. Кажуть, що ідуть люди з різним рівнем достатку. Як малозабезпечені, так і власники елітних квартир в новобудовах.

«Зараз єдиною підставою для відмови в субсидії є кошторисна купівля на суму більше 50 тисяч гривень за останні півроку. У всіх інших випадках громадянин має право оформити субсидію», - розшифровують нове законодавство в управлінні.

Що несе нам рік новий?

Як буде з субсидіями в наступному році наразі ще невідомо, але в управлінні праці та соціального захисту вважають, що безкоштовний сир є тільки в мишоловці, тому на наступний рік правила будуть переглянуті.

«Ми не встановлюємо субсидії самостійно, ми лише оформлюємо документи та перераховуємо кошти. Яке рішення приймуть в кабінеті міністрів, таке ми й будемо виконувати. Поки немає ніяких вказівок, перераховуємо завідомо більші кошти», - розповідає Алла Петренко.

Отже, ті броварчани, які ще не встигли оформити субсидію, вже, на жаль, не отримають перерахунку на попередні місяці. Та й невідомо, який буде процес нарахування пільг у 2016 році. Але все одно субсидія в опалювальний період – це неабияка фінансова підтримка від держави. Тим паче, що вартість комунальних послуг невпинно збільшується.

Маргарита Струтинська

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні статті

П’ятниця, 16 квітня 2021, 10:31
Четвер, 15 квітня 2021, 15:19

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ