БРОВАРИ +14
НБУ USD 28.01

ПЕРШИЙ ДОКУМЕНТ – ЩЕ В ПОЛОГОВОМУ

Народження дитини – найбільша радість у житті, але одночасно і велика порція клопоту. І починається все з оформлення свідоцтва про народження.

Приємні, але клопоти

Ось уявіть, або згадайте : ви – молоді батьки, щойно у вашій сім’ї з’явилося маленьке диво – донечка чи синочок, а, можливо, відразу двоє. Від нових відчуттів, почуттів та емоцій голова і так йде обертом, а тут ще потрібно документами зайнятися.

«Ми з чоловіком доню місяць не могли оформити. Бабусі-дідусі далеко, чоловіку на роботу треба ходити, я з дитиною вдома, маленька ж зовсім, не поїдеш з нею ні на маршрутці, ні пішки, бо далеко. Так і дотягнули до останнього, а потім наш татко мусив з роботи відпрошуватись, щоб свідоцтво про народження отримати.», - згадує мама чотирирічної Наталочки.

І хоч у Броварському РАЦСі на черги не скаржились, спеціалісти все робили швидко та вправно, як не крути – час на бюрократичну тяганину потрібно було виділити.

Зручності – прямо в палату

У 2012 році у Броварському пологовому відділенні розпочався незвичний експеримент. До молодих породіль зверталися працівники соціальної служби з пропозицією за бажанням отримати свідоцтво про народження дитини протягом двох-трьох діб після народження немовляти. Швидко, зручно, безкоштовно.

«Це була ініціатива нашого мера. Спочатку ми розробили механізм взаємовідносин з нашим РАЦСом, були певні нюанси, але все владналося досить швидко і от вже протягом трьох років ця ініціатива активно працювала у нашому місті.», - розповідає директор Центру соціальних служб для сімї, дітей та молоді Аліна Ярмоленко.

Нововведення дуже швидко прижилося у Броварському пологовому і відмов від послуг практично не було, молоді батьки з задоволенням використовували шанс зекономити час та отримати перший документ дитини разом з дозволом на виписку додому.

«Мені є з чим порівнювати. Першу дитину я народжувала не в Броварах, в сільському пологовому, друга донечка з’явилася вже тут. Якщо з оформленням першої дитинки довелося намучитися – довідки збери, в райцентр відвези, поки здали, поки дочекалися, потім треба було їхати і чоловіку, і мені, а дитину нема з ким лишити – дуже незручно. То тут просто красота! Дякуємо вам за таку турботу!», - каже Євгенія, тримаючи на руках донечку, якій аж два дні від народження.

Для того, щоб оформити свідоцтво про народження прямо в палаті, вам необхідно мати при собі оригінали та ксерокопії паспортів та ідентифікаційних номерів обох батьків, свідоцтво про шлюб та обов’язково затверджене всіма родичами ... ім’я дитини. Тому майбутнім батькам про це варто потурбуватися заздалегідь.

Броварську новацію підхопили на рівні держави

І хоч досвід свій броварчани широко не афішували, але, як кажуть, «шила в мішку надовго не сховаєш». Саме на прикладі Броварів базується віднині сервіс Міністерства юстиції по реєстрації новонароджених безпосередньо в пологовому будинку. Ось тільки вдосконалено процедуру та скорочено строки надання послуги. Тепер свідоцтво про народження дитини батьки мають отримати протягом не двох-трьох днів, а 24 годин.

22 грудня пологове відділення Броварської центральної районної лікарні перебувало «під прицілом» не менш, ніж двох десятків телекамер, вже не рахуючи журналістів радіо та друкованих видань. Ажіотаж спричинив візит до Броварів міністра юстиції України Павла Петренка, який спільно з губернатором Київщини Володимиром Шандрою презентував новий соціальний сервіс. Шести щасливим сім’ям було вручено сім свідоцтв про народження (одна родина поповнилася двійнею) та вручено подарунки.

«Раніше отримання свідоцтва про народження було складною процедурою, коли протягом місяця після народження дитини батьку або мамі необхідно було декілька разів сходити в РАЦС, подати купу різних заяв і довідок, тому це створювало ряд незручностей для молодих батьків. Подібні сервіси на сьогодні вже працюють у 22 обласних центрах, а у подальших планах – перемістити послугу на рівень районних лікарень.»,- проінформував міністр юстиції Павло Петренко.

До привітань батькам новонароджених долучився міський голова Ігор Сапожко.

«Ділитися гарними ініціативами та бути на крок попереду завжди приємно. Броварські фахівці вкотре довели свій високий рівень та можливість передбачати певні соціальні необхідності.», - зазначив мер Броварів.

Тож сподіваємося, що подальше впровадження броварського ноу-хау зробить найважливішу подію у житті – народження дитини – ще більш радісною та незабутньою.

Олена Марченко

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні статті

П’ятниця, 16 квітня 2021, 10:31
Четвер, 15 квітня 2021, 15:19

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ