БРОВАРИ +11
НБУ USD 28.38

МАЙДАНЧИКИ МАМИНОЇ МРІЇ

Бровари останніми роками переживають справжній дитячий бум. Зважаючи на значну кількість, молодих матусь з дітками вже, мабуть, можна виділити в окрему категорію городян. Саме у них ми вирішили поцікавитися якістю броварських дитячих майданчиків.

ХОЧУ ЩЕ!

Дитячі майданчики у Броварах можна умовно поділити на дві категорії – дворові та загально­міські. Ми вирішили провести опитування броварських матусь наскільки вони вдоволені ниніш­нім станом речей та які бачать пропозиції стосовно покращення.

На Масиві в основному задо­волені майданчиками, які є у них у дворах.

«Знаєте, більш-менш задово­лена. Ми, звичайно, більше часу проводимо у парку, але якщо не хочеться далеко йти чи на корот­кий час виходимо на вулицю, то майданчик досить пристойний.», - каже Наталя.

Однак, мешканці району Роз­вилки та Торгмашу вважають себе вкрай обділеними такими спо­рудами для дитячого відпочинку.

«У нас прекрасний майданчик у сквері Шевченка, дуже подо­бається, нічого поганого не можу сказати. Але у дворах жодного ж майданчика нема! Хіба ті роздовбані карусельки часів Радянського Союзу можна назвати майданчиком?! Та туди дітей страшно підпускати», - кажуть Тамара та Ніна, що проживають у Старому центрі.

Така ж історія і на Торгмаші. Не вистачає місць для цивілізованого відпочинку з дітьми – стверджу­ють броварчани.

«Ми за два двори мусимо ходити, щоб дитина на качельці поката­лася. Звичайно, вже здружилися з мамами з того двору, ніхто нас не проганяє, але так хотілося б і біля своїх вікон майданчик мати. Ось підросте малий – випустила б у двір, а сама з вікна наглядала б», - ділиться думками Наталя, мама дворічного Ярославчика.

НЕБЕЗПЕКА У ПІСОЧНИЦІ

Ще одним критерієм, на який звертають увагу Броварські матусі, є безпека для дітей. Серед найбільших проблем назива­ють не технічні несправності атракціонів, а те, що дорослі, але безвідповідальні громадяни залишають на майданчиках після нічних посиденьок.

«Ви подивіться, що коїться на майданчику по бульвару Неза­лежності біля бювету. Це ж жах! Після того, як на моїх очах одна мама наледве встигла вихопити в дитини з рук шприца, який валявся прямо в пісочниці, ми туди – ні ногою!», - розказує мама двох дітей Людмила.

І дійсно, може пора вже право­охоронним органам звернути увагу на «острівки дитячої радості». Адже, постійні вечірні та нічні відвідувачі залишають по собі стільки небезпечних «відходів», що користуватися цим майданчиком смертельно небезпечно для малечі.

І цей приклад, на жаль, не поодинокий. Молоді мами масово нарікають на шприци, скло, гострі бляшанки та інші небезпечні речі на дитячих майданчиках.

«ПОДАРУНКИ» ВІД БРАТІВ НАШИХ МЕНШИХ

Котики та собачки, а точніше, продукти їх життєдіяльності, якими іноді щедро «заміновані» пісочниці – теж проблема.

«Ой, ви знаєте, іноді здається, що люди своїх тварин люблять більше, ніж дітей. Ну як можна допустити, щоб собака робила свої, вибачте, «справи» там, де потім граються діти?!», - не розуміє Оксана.

Під час спілкування в одному з броварських дворів, бачимо, як немаленька собацюра діловито загрібає пісок прямо біля дитячої гойдалки.

«Ну, буває, не встигаю вгледіти за собакою, що мені – прибирати за нею, чи що?», - верескливо реагує на наше зауваження «дама з собачкою» і гордо прямує геть.

А варто було, дамочко, і прибрати, як у цивілізованих країнах роблять. Але то ж у цивілізованих…

ПАРКОВІ РОЗВАГИ

Повертаючись до підкатегорії «майданчики у парках та скверах» повинні відзначити, що тут нарі­кань набагато менше. Навіть не нарікань, а, швидше, пропозицій.

«Було б непогано у парку «Пере­моги» поставити ще декілька майданчиків і якось «розвести» дітей по віку. Зробити для найменшеньких, а окремо для дошкільнят та старших дітей», - пропонує Марина.

Декілька матусь активно переймаються долею найпер­шого, мабуть, не тільки у парку «Перемоги», але й в усьому місті, великого майданчика від міста-побратима Рокфорд. Років 20 тому його всі називали «американський» і ходили сюди, як в театр – всією родиною. Але поступово атракціони вийшли з ладу, а відремонтувати їх, як виявилося, практично неможливо – комплектуючих у нашій країні не випускають, а з Америки їх везти – самі розумієте.

«Якщо вже немає можливості відремонтувати, то треба його знести повністю і на тому місці зробити новий майданчик. Там так добре! Влітку сонце не припікає під деревами, затишно, протягів немає.», - вносять пропозицію Мар’яна, мама дворічного непо­сидючого Артемка та Ірина з донечкою Маргаритою.

ПІДСУМКИ ОПИТУВАННЯ

Тож, резюмуючи наше спілку­вання з молодими матусями, можемо констатувати: дитячих майданчиків ніколи не буде багато, тому продовжувати їх спорудження варто і правильно.

Загалом станом існуючих май­данчиків мами задоволені, серед найпопулярніших – майданчики у парку «Перемоги», сквері «Юність» та парку ім. Шевченка.

Будемо сподіватися, що врешті- решт у Броварах буде впорядко­вано питання вигулу тварин у спеціально визначених місцях, а менталітет власників чотириногих друзів зміниться в європейському напрямку.

Новоутвореній поліції серед об’єктів підвищеної уваги варто задекларувати місця для відпо­чинку дітей та приділяти особливу увагу під час патрулювання.

А дорослим хочеться ще раз нагадати – діти все бачать і їх поведінка є дзеркальним відобра­женням вашої, шановні батьки, поведінки. Виховуйте дітей влас­ним прикладом, і повірте - процес буде корисним для обох поколінь.

Ольга Підлісна

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

П’ятниця, 02 жовтня 2020, 15:52

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ