БРОВАРИ -9
НБУ USD 28.06

МАНДРУЮЧІ КНИЖКИ: ЧИ ПРИЖИВЕТЬСЯ ІДЕЯ БУККРОСИНГУ У БРОВАРАХ?

Сучасне життя чи не щодня пропонує нам нові поняття та терміни. Час йде вперед, добре забуте «старе» доповнюється новими віяннями. Щось подібне можна сказати про «буккросинг» - нове обличчя старої добре відомої бібліотеки

ЗВІДКИ «НОГИ РОСТУТЬ»

Буккросинг (з англ. «book» — «книжка», «crossing» — «переїзд») - всесвітнє книжкове мандрування книги з рук в руки, з дому в дім, з країни в країну.

Основоположником руху вважають американця Рона Хорнберкера, який розпочав рух книжок у травні 2002 року. Через півроку на сайті Хорнбекера було зареєстровано вже 300 людей, які «відпускали» свої книги у ман­дрівку. Далі хвиля буккросингу перекинулася і в Європу. Першою її підхопила Італія, далі – Франція і пішло-поїхало.

ПРИНЦИП ТА ПРАВИЛА

Відразу зазначимо, що класич­ний буккросинг передбачає обов’язкову реєстрацію на сайті себе та своєї книги, щоб можна було відслідковувати шлях переміщення улюбленого твору. Людина, до якої потрапила книга, теж має зайти на сайт, зареєстру­ватися та поставити відмітку, що книга потрапила до її рук.

На обкладинку можна наклеїти стікер із написом, про історію її твору, імена читачів, зворотні контакти. Кожен читач лишає свій відбиток на її сторінках, а книга лишає відбиток у його свідомості.

В Україні ж більш розповсю­дженою формою буккросингу є так звана «Вільна бібіліотека». Суть та сама – обмін книгами. У людному місці – кафе чи мага­зинчику, або ж на центральній вулиці чи площі – встановлю­ється спеціальна конструкція, де зберігаються книги. Якщо у вас є бажання – берете книгу, яка вам до душі, але обов’язково ставите на її місце іншу, прочитану та принесену вами.

«Взагалі ідея буккросингу дуже гарна. З його допомогою ми роз­ширюємо коло комунікації. І вза­галі – це сучасно, гарно та зручно! Було б чудово організувати таке в Броварах», - пишуть в соцмережах броварчани.

ВАРТО РИЗИКНУТИ!

Є у Броварах надзвичайно активна та креативна пара – Максим та Наталя. Саме вони взялися запровадити у нашому місті «вільний» бібліотечний рух.

«Ми дуже любимо подоро­жувати, були у різних країнах і бачили, як «працює» буккросінг. А коли побували в Києві в парку Шевченка на Фестивалі добра, побачили три шафи з книжками у формі букви V, познайомилися з Володимиром та Людмилою, які , власне, і є авторами проекту «Vільна бібліотека», - розповідає Максим Музика.

Під час проведення сімейного фестивалю «Baby Boom Fest», Володимир та Людмила були просто в захваті від атмосфери нашого міста і з радістю погоди­лися на пропозицію реалізувати «Vільну бібліотеку» у Броварах.

«Маючи вже певні напрацю­вання, ми звернулися до мера Броварів, разом вишли на Майдан Свободи та визначили місце, де найкраще буде встановити нашу бібліотеку. І знову знайшли повну підтримку наших ідей, як і під час Дня міста», - каже Максим.

Більшість городян, з ким нам довелося спілкуватися на тему облаштування «Вільної бібліотеки» сходяться на одному – ідея прекрасна, але…

«Облаштовувати її можна тільки в закритому при­міщенні, щоб продавець був, як відлякуючий фактор. На вулиці довго не простоїть. Рознесуть. Буковки «Я люблю Бровари» бачили? Те ж саме буде… », - лякають себе та нас песимістично налаштовані Вікторія та Ганна.

Однак, не спробуєш – не дізна­єшся. За словами організаторів, перша вулична «Vільна бібіліо­тека» з’явиться у Броварах вже цього тижня. Це подарунок від сімейного центру «Baby Boom» та «Kiev Fashion Park». Якщо ініці­атива «приживеться» та сподоба­ється броварчанам, організатори готові встановлювати книжкові полиці і в інших районах міста. Тим паче, «замовлення» вже є.

«А на Торгмаші можна вста­новити? У нас багато молодих мамочок, будемо обмін книгами проводити!», - пише у групі «МОЇ БРОВАРИ» Світлана.

Звичайно, можна! Але на сьогодні головне завдання – забезпечити «Vільну бібліотеку» книгами та спільно створити умови для збереження такого цікавого об’єкту у нашому місті.

Ольга Підлісна

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні статті

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ