БРОВАРИ +11
НБУ USD 27.76

БЕЗКОШТОВНИЙ WI-FI У БРОВАРАХ: СТОЛИЦІ І НЕ СНИЛОСЬ

«Ревізор» вирішив прогулятися центральним парком та самостійно перевірити, як працює громадський Wi-Fi.

За ініціативи міської влади, в рамках програми «Відкрите місто», в Броварах планують зро­бити безкоштовний повсюдний Wi-Fi. А розпочати впровадження вирішили з центральної зони від­починку у місті – парку Перемоги, де вже більше місяця жителі та гості Броварів можуть безпере­шкодно виходити у всесвітню мережу.

ДОВІРЯЙ ТА ПЕРЕВІРЯЙ

Загалом у парку встановлено три точки доступу, які здатні приймати до 200 користувачів одночасно. Одна точка розташо­вана біля скейт-зони та її покриття сягає 150 метрів радіусу. Друга локація –центральний фонтан та дитячий майданчик. Зони обира­лись у відповідності до найбільш популярних місць відпочинку у парку. Для молоді, яка полюбляє екстремальний спорт, для матусь, які гуляють із своїми дітлахами та третя у пішохідній зоні від літньої естради до центральної алеї.

Заходимо в парк та вмикаємо в телефоні пошук. Буквально за дві секунди знаходимо декілька запаролених точок з адмінбудівлі та кафе, а разом з ними і потріб­ний нам «Ekta». Підключаємося, сигнал ловить на відмінно. Аби перевірити чи справді він працює заходимо у соціальні мережі та навіть завантажуємо двохвилин­ний ролик з Youtube. Все працює. Можливо причина в тому, що на вулиці холодно і людей у парку не так вже й багато. Тому і швидкість така висока…

ГЛАС НАРОДУ

Цікаво, що ж думають люди про такий «апгрейд»? На жаль, через морозну погоду багато відпочива­ючих у парку ми не зустріли. А ті, хто проходив повз віднікуються, нібито «пальці й так мерзнуть, де ще в інтернеті сидіти?»

«Я майже щодня гуляю в парку з дитиною. Про безкоштовний Wi-Fi знаю але користуюся дуже рідко. Зараз холодно, доводиться ходити, аби не замерзнути. А під час руху не дуже зручно ще й телефоном користуватися», - зізнається Вікторія.

Також, у парку встановлені роз­пізнавальні знаки. Організатори акції впевнені – їх нововведення не залишилося непомітним. «У сучасному світі дуже важко уявити себе без зв’язку. Соціальні мережі, постійний пошук інформації, електронна пошта. Ми вважаємо, що безкоштовний інтернет для загального користування – це саме те, що потрібно сучасному людству аби рухатися в ногу з часом», - розповідає Олександр Шляхтич, один з авторів ідеї.

Люди ж зізнаються, що в біль­шості випадків телефон само­стійно знаходив точки доступу та підключався, на позначки не дивилися.

«Я ще місяць тому знайшов тут Wi-Fi. Просто телефон в кишені задзвонив від повідомлення в «вайбері». Табличок не бачив. Та й поки ви сказали не знав, що вони є», - розказує скейтер Роман.

Організатори акції зізнаються, що дійсно, кількість користувачів зараз для встановлених точок мінімальна. Але розраховують на великий ажіотаж після потепління.

«От коли стане тепліше, то й Wi-Fi у парку буде актуальним. Такий собі вільний інтернет-простір в центрі міста. Ми навесні плануємо ще встановити декілька точок біля виконкому та на Майдані Свободи, а згодом і взагалі охопити покрит­тям всі центральні вулиці міста та зони відпочинку», - ділиться планами Олександр Шляхтич.

Тож вже наступного року бро­варчани та гості міста зможуть «ловити» якісний безкоштовний інтернет та спілкуватися з друзями через соцмережі не витрачаючи на це грошей.

Кристина Славінська

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ