БРОВАРИ +10
НБУ USD 27.61

«ПОВІР У СЕБЕ»: ОСОБЛИВИЙ ДИТЯЧИЙ ФЕСТИВАЛЬ

На початку грудня у Броварах відбувся незвичний захід - дев’ятнадцятий фестиваль для дітей з особливими потребами з символічною назвою «Повір у себе»

Є серед нас люди, яким на долю випало чимало непро­стих випробувань. На початку грудня день особливої уваги від суспільства мають інваліди. Це далеко не свято – це добра нагода звірити, що вже зроблено та що необхідно зробити, аби люди з обмеженими можливостями почувалися в реаліях сучасного життя наскільки це можливо комфортно та незалежно.

3 грудня зал «Прометею» був заповнений вщент. У залі – діти з батьками, галасують, активно спіл­куються, з нетерпінням чекають початку концерту. Видно, що фес­тиваль «Повір у себе» - очікуване та бажане свято для маленьких броварчан.

ДІТИ З ОСОБЛИВИМИ ПОТРЕБАМИ

«Ми уникаємо терміну «діти- інваліди», ми говоримо – дітки з особливими потребами. Вони і правда у особливий спосіб потре­бують нашої уваги та любові», - каже Аліна Ярмоленко, директор Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Вони дійсно особливі – по-дитячому безпосередні, однак по-дорослому зосереджені. На їх маленьке життя вже випало чимало випробувань, фізичний біль, насторожені та співчутливі погляди, нерозуміння та навіть відкрите кепкування від здорових однолітків.

«Всякого буває. Ми намагаємося уберегти Андрійка від жорсто­кості та не залишаємо одного надовго, але ж буває, що обра­жають. Це просто дитяча неви­хованість, не пояснили батьки, як треба сприймати таких діток, як наш Андрій», - зітхає бабуся Валентина Андріївна.

Виправдовувати чиїсь помилки у вихованні не беремося,бо й виправдання по відношенню до таких дітей бути не може, однак, відразу скажемо – позитивних відгуків про ставлення до діток у нашому місті у рази більше.

«Ми переселенці, приїхали з міста Луганська, у вас у Броварах вже другий рік. Ставлення до дітей просто неймовірне! Ми відвідуємо Центр реабілітації дітей-інвалідів і маю сказати, що результати навіть за такий короткий термін просто вражаючі! Дякуємо броварчанам за те, що розуміють нас та наших дітей!», - схвильовано говорить Юлія Семенівна - мама Ніки та Віки – симпатичних непосидючих близнючок.

Поряд з дівчатками сяє відкри­тою посмішкою на миловидному обличчі Віка Доброва. Дівчинка вже школярка, а до цього декілька років відвідувала міський центр реабілітації дітей-інвалідів. Вона вже не вперше бере участь у такому фестивалі, адже дуже любить співати. Дівчина брала участь у багатьох концертних програмах не тільки в Броварах, але й на столичній сцені.

«Мені більше подобається співати народні пісні. Вони такі мелодичні. А улюблена співачка в мене – Тіна Кароль! Вона займається з дітками, в неї є своя школа. Хочу бути схожою на неї!», - захоплено розповідає Вікуся.

А її мама Світлана додає: «Дуже хотілося б, щоб такі свята про­водилися частіше, не тільки раз на рік. Нашим дітям це дуже потрібно! Для них це унікальна можливість розвиватися, спілку­ватися, звикати до сцени»

povir2

«БОГ МІТИТЬ КРАЩИХ»

Учасники фестивалю, присутні на святі діти та їх батьки мали унікальну нагоду поспілкуватися з прославленою броварчанкою Оленою Акопян. Надзвичайно гарна білявка з тонкими рисами обличчя, усміхнена та доброзич­лива – Олена вже 32 роки живе в інвалідному візку. Вона – заслу­жений майстер спорту, чемпіонка та багаторазова призерка літніх паралімпійських ігор з плавання, двократна призерка зимових паралімпіських ігор з лижних гонок та біатлону.

«Історія мого життя – це шлях постійної боротьби. З хворобою, обставинами, часто з самою собою. Це не проблема – бути в інвалідному візку. Це додаткова можливість проявити свій харак­тер. Але я точно знаю, що навіть в такому стані жити можна, жити потрібно, головне – не здаватися і вірити у себе», - охоче розповідає Олена.

Молода жінка з гордістю говорить про найбільше своє досягнення – двох чудових діток, яким уже 5 років.

«5 років і три місяці! - сміється Олена. – Я щаслива і дуже вдячна своєму чоловіку за те, що ми наважилися народити дітей. Вони допомагають мені жити, рухатися, насолоджуватися життям!»

А на питання, що порадить людям, які в силу обставин можуть опинитися в статусі інваліда каже: «Я на все життя запам’ятала фразу, яку почула вже будучи в інвалідному візку: «Бог мітить кращих». Просто доля дає людині можливість сконцен­труватися і зробити практично неможливе».

Можливість поспілкуватися з такими людьми, як Олена Акопян, вже сама по собі - величезний подарунок та стимул не тільки для людей з особливими потребами, а й для кожного з нас.

ВЕЛИКА КОНЦЕРТНА ПРОГРАМА

У фойє «Прометею» було роз­міщено велику виставку творчих робіт дітей з обмеженими функці­ональними можливостями. Кар­тини, поробки, аплікації – яскраві спалахи таланту маленьких авторів.

«Наші діти надзвичайно тала­новиті. І я вдячний вихователям, педагогам та батькам, які допо­магають діткам з особливими потребами розвиватися та дося­гати нових висот у житті», - вітаючи учасників фестивалю, сказав мер Броварів Ігор Сапожко.

У великій фестивальній програмі свою творчість дарували діткам відомі у Броварах колективи – народний вокальний ансамбль «Калинка», хореографічні колек­тиви «Феєрія», «Тріумф», «Мальва» та «Альтаїр», а також вихованці та випускники Броварського Центру реабілітації дітей-інвалідів.

«Ми дуже вдячні за те, що нас запросили на такий чудовий фестиваль! Це неймовірна мож­ливість дітям поспілкуватися, а батькам побачити своїх дітей на сцені, відпочити разом з ними та отримати масу позитивних вражень!», - ділиться емоціями по закінченні концертної програми Оксана – мама 8 річної Ані.

«Наступного року обов’язково прийдемо ще! Добре, мам?», - заглядає в очі мамі Аня.

А оскільки у наступному році фестиваль «Повір у себе» буде ювілейним – двадцятим, маємо сподівання, що організатори запланують для діток з особли­вими потребами багато нових цікавих сюрпризів.

Ольга Підлісна

povir

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Четвер, 15 квітня 2021, 10:43
Вівторок, 30 березня 2021, 13:29

Останні статті

П’ятниця, 14 травня 2021, 17:16
Вівторок, 11 травня 2021, 14:14

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ