БРОВАРИ +8
НБУ USD 27.96

ВИПРОБУВАННЯ ПЕРШИМ СНІГОМ

ВИПРОБУВАННЯ ПЕРШИМ СНІГОМ

Перший день зими ознаменувався першим снігопадом. Чи справилися комунальники з проявами зимової негоди дізнавався «Громадський Ревізор»

ПЕРШИЙ СНІГ ЗАЖДИ ТАНЕ…

Пригадався старий добрий мультик про дівчинку, яка з першого снігу виліпила собі друга – маленьке оленятко, а злий хлопчик весь час кричав: «Все одно він розтане, перший сніг завжди тане!».

І справді, два сніжних дні, що вже подарувала нам погода, осо­бливого клопоту комунальникам не завдали. Вперше значні опади у вигляді мокрого снігу завітали у Бровари вихідними. Протягом двох діб майже не перестаючи на вулиці сніжило та дощило. Температура плюсова вдень, однак вночі висока ймовірність ожеледиці.

Для пересічних броварчан перший сніг великої радості не приніс, адже під ногами замість хрумкої снігової ковдри чвакало та хлюпало болото. Неприємно, що й казати.

«Вийшла на вулицю тільки тому, що треба в магазин. А взагалі – «нельотна» погода для прогулянок, справжньої зими вже хочеться», - закриваючись пара­солькою від снігових крапельок, каже Ірина.

Споглядаючи вдома з вікна, як лапаті сніжинки кружляють у повітрі, радієш як в дитинстві, відчуваєш, що прийшла зима, милуєшся засніженими деревами. А чи так само радіють зимовим опадам «комунальники»?

У РЕЖИМІ ПОСТІЙНОГО ЧЕРГУВАННЯ

«З початком зимового періоду у нас постійно чергують бригади для розчистки доріг та тротуарів. Ми постійно відслідковуємо погодні умови на наступний день та поточний період, щоб зустрічати негоду у повній готовності», - каже директор КП «Бровари-Благоустрій» Андрій Василенко.

В ніч з суботи на неділю на дороги Броварів вперше вийшла спеціальна техніка, включаючи потужний солерозкидач «Шмідт». Майже 7 тон чистої солі розвезли по місту. В першу чергу на мости, Княжицький переїзд, та в район Розвилки.

«Основну увагу приділили дорогам у неділю, коли розпо­чався перший снігопад. З двох годин ночі у місті працювало два КРАЗи, які робили посипку доріг ППС (ред. – суміш піску та солі)», - звітує Андрій Василенко.

«Мені по роботі довелося бути в Чернігівській області якраз, коли сніг йшов. То мушу вам сказати, що в’їхав у Бровари і відразу було видно, що дороги посипали. Приємно, що у міста є господар»,- ділиться враженнями Олександр – водій з багаторічним стажем.

ВЖЕ БІЛЬШЕ СХОЖЕ НА ЗИМУ

У вівторок погода знову пора­дувала «фанатів» зимових розваг опадами. Лапатий, гарний, але знову ж таки мокрий сніг, з другої половини дня почав вкривати землю, а до вечора перетворився на справжній снігопад. Подекуди на прибудинкових майданчиках дітлашня навіть намагалася злі­пити щось схоже на сніговиків, чи хоча б скачати декілька сніжок.

«Ми з друзями дуже любимо гратися в сніжки, спробували, але сніг мокрий, тане відразу», - зітхає мокрий, але з червоними від свіжого повітря щоками, Дмитрик.

Прибудинкові території та троту­ари у дворах були «під контролем» двірників ЖЕКів. «Вдень посипали сіллю, порозмітали вручну біля будинків, щоб на ніч не злежався та не замерз сніг. Справилися швидко, скарг не було», - кажуть начальники ЖЕКів.

Та не зовсім все так добре. Якщо в центральній частині міста, де прокладено мережі дощової каналізації, вода від танення снігу поступово зійшла в зливоприймальники, то у меш­канців вулиць Черняховського, Возз’єднання, Грушевського, Чапаєва, Полярників, Енгельса та Чкалова знову потоп. Та претензії тут не до ЖЕКів.

«Тільки відійшли від дощів - сніг тепер тане, а у нас калюжі по коліна! Та коли ж це закінчиться?!», - з розпачем каже мешканка вулиці Енгельса Катерина Семенівна.

Єдине, чим можуть оперативно допомогти комунальники – орга­нізувати відкачування помпами та за допомогою насосів.

«У нас на ліквідації підтоплення після опадів працює дві-три машини увесь час. Відкачуємо близько 60-70 кубів води. Вже знаємо, де основні проблемні точки, туди намагаємося відразу відправляти машини», - каже директор КП «Бровари-Благо­устрій» Андрій Василенко.

Загалом випробуванням першим снігом пройшло вдало, десь на «четвірочку». Але зима тільки починається, тож будемо сподіватись, що і в найсильніші снігопади, броварські дороги та тротуари будуть безпечними.

Катерина Ковальчук

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ