БРОВАРИ +10
НБУ USD 27.96

ДИТЯЧА ПОЛІКЛІНІКА: ТАЛОНЧИК НА ЗДОРОВ’Я

Хворіти – справа неприємна, а надто, коли хворіють діти. Зараз, коли розпочинається пора повального чхання, кашляння та шморгання носами, ми вирішили завітати до Броварської дитячої поліклініки та подивитися, чи справляються з навалою маленьких пацієнтів броварські лікарі

НІЯКОГО АЖІОТАЖУ

Походи кабінетами лікарів для більшості людей з різних куточків України відкладаються непри­ємними спогадами. Завжди вели­чезні й, головне, хаотичні черги, де треба запам’ятати хто за ким стоїть, хто «відійшов на хвильку» і де закінчується паралельна черга для тих, хто хоче «тільки спитати». Всі ці жахіття обіцяли ліквідувати за допомогою талонної системи. Чи так це, ми вирішили перевірити у дитячій поліклініці.

Те, що ми побачили на власні очі у коридорах, красномовно доводить – така система справді спрацьовує.

З ранку коридорами медичного закладу метушаться батьки, які намагаються втихомирити своє чадо. Подекуди у кріслах на маминих руках ще дрімає малеча. Кабінет ЛОРа – у черзі 2-3 пацієнта і це в такий «простудний» період, коли під кабінетом цього спеціаліста ми очікували побачити «Вавілонське стовпотворіння».

Підходимо до мами 7-річного пацієнта, питаємо чи довго чека­ють. «Та ні, прийшли в реєстратуру, взяли талончик. Оскільки «в запасі» було півгодини, погуляли трохи по свіжому повітрю. Зручно, до речі з талонами. Раніше, коли була «жива» черга, стояти дово­дилось годинами», - спочатку неохоче , а потім трохи розгово­рилася мама Наталя.

Фактично така ж історія біля кабі­нету офтальмолога. Тут хлопчик в окулярах Максим, який вже понад три роки є пацієнтом поліклініки, та його бабуся очікують візиту до лікаря. Надія Володимирівна згадує: «Батьки Максимчика обоє працюють, тому з дитинства по лікарнях з ним я ходила. Що можу сказати? Як з’явилися талони, так добре стало. Прийшли на призна­чений час, якщо треба хвилин 5-10 почекали, але ж не годинами, як раніше!»

ЗНАЧНЕ ПОЛЕГШЕННЯ В РОБОТІ

Задоволені «талонною» системою і лікарі. Завдяки впо­рядкованості черги, у спеціалістів з’явилася можливість сконцентру­ватися на маленькому пацієнтові, а не вислуховувати істеричні вигуки під дверима кабінету: «Ми стояли!!! Нам тільки запитати! А мені ось підписати і все!»

Часто-густо медсестрам, а іноді і самим лікарям доводилося вга­мовувати розлючених батьків. Що вже казати про стан дітей в такому бедламі. До речі, всі лікарі, з якими нам вдалось поспілкувалися, впевнені, що «жива черга» була на шкоду не тільки співробітникам поліклініки, а й самим пацієн­там. А ось з введенням талонів в коридорах стало набагато спокійніше, люди стали більш організованими, більше часу приділяється кожному пацієнту, уважніше обстежують.

Скоротилась кількість пацієнтів. Діти не стали хворіти менше, але статистика говорить сама за себе – якщо раніше на одного лікаря припадало порядка 60 дітей за зміну, а у період спалаху ОРЗ та ГРВІ – до 150 пацієнтів, то зараз кількість пацієнтів не перевищує 30-40.

ЗГАДКИ ПРО «ВАВІЛОНСЬКЕ СТОВПОТВОРІННЯ»

Цікавимося у Тетяни Василівни Ткаченко – завідуючої консульта­ційно-діагностичним відділенням дитячої лікарні, чи завжди у них так тихо та спокійно? Чи це ми так «невдало» потрапили? Можливо в інший день під кабінетами повно людей.

«А ви приходьте у кінці серпня. От тоді дійсно у нас яблуку ніде впасти» – посміхається Тетяна Василівна.

У кінці серпня, перед початком навчального року батьки пого­ловно згадують про те, що до школи їхнім дітям треба йти… упс! З медоглядом!!!

Старшокласників наледве відри­вають від улюблених комп’ютерів та ноутів, учнів молодшої школи тягнуть за руку по кабінетах бабусі та знервовані мами, а тут ще й дошкільнята після канікул у селі чи відпочинку десь на морі, мають підтвердити в садочку статус «абсолютно здорова дитина». Ось тут і починається…

Біганина з черги в чергу – тут ми за дівчинкою з рожевим бантиком, у хірурга за тітонькою з синьою сумкою, до окуліста, здається, вже пора заходити. Пару годин такого «Броунівського руху» і всією чергою можна від­правлятися до кабінету психіатра.

«Ми звертаємо увагу батьків та наголошуємо на тому, що профілактичні огляди не просто можна, а необхідно проводити протягом року, а не в останні дні перед школою. Та й медичні працівники шкіл та дошкільних закладів повинні виважено під­ходити до цього питання. Якщо дитина проходила медогляд у лютому і стан її здоров’я не змінився, то необхідності відвід­увати поліклініку немає», - каже заступник головного лікаря з дитинства та пологової допомоги Наталія Волошина.

ТОНКОЩІ СИСТЕМИ

Нагадаємо, що аби потрапити до медспеціалістів, потрібно насамперед у сімейного лікаря отримати направлення. Потім у реєстратурі взяти талони на обстеження, де буде вказаний час прийому. Якщо потрібно відвідати декількох лікарів, то для кожного треба брати окремий талон. Ось і вся хитрість системи.

Однією з причин виникнення непорозумінь є низька поін­формованість населення. Адже більшість батьків з дітьми відразу прямують до поліклініки, забува­ючи про первинну ланку. І часто буває так, що проблему можна було б спокійно вирішити на рівні консультації у того ж сімейного педіатра.

«Поліклініка – це вторинний рівень надання медичної допо­моги. Ми працюємо з тими паці­єнтами, які мають направлення від лікарів первинної ланки – тобто медиків амбулаторій сімейної медицини», - наголошує заступник головного лікаря.

БЕЗ ТАЛОНУ, ПОЗА ЧЕРГОЮ

Однак, бувають випадки, коли навіть з талоном на конкретно призначений час, доводиться пропускати без черги пацієнтів пільгових категорій.

«По-перше, це діти, яким потрібна екстрена допомога – з травмами, гострим болем. Зазви­чай, батьки, що стоять в черзі з талонами, розуміють ситуацію та не виникає ніяких непорозумінь», - розповідає лікар Тетяна Ткаченко.

Однак, пригадує неприємну ситуацію, коли дитину-інваліда не пропустили без черги, хоча хлоп­чик має на це повне право. Та хай цей прикрий випадок залишиться на совісті батьків, які мало того, що в своє серце не пустили добра, та ще й власній дитині подали не кращий приклад.

Окрім того, позачергово при­ймаються пацієнти зі статусом дітей з багатодітних сімей та діти-сироти з опікунами.

«Завдяки тій же самій системі ми маємо можливість розмежувати потоки хворих, можемо більше уваги приділити дітям з пільгових категорій, які, як правило, мають проблеми зі здоров’ям, а опікуни мають можливість вибрати зруч­ний для них час, щоб показати лікарю свою дитину», - каже Наталія Волошина.

Саме через такі ситуації можуть виникати зміщення у графіку прийому. Та поки що лікарі не пригадують жодного випадку, коли б медик не встигав прийняти пацієнтів за талонами. Адже при їх видачі у реєстратурі роблять невеликі зазори у часі, аби, у разі потреби, надати екстрену допомогу.

ПРАГНЕМО ВДОСКОНАЛЕННЯ

Вже наприкінці нашої розмови з заступником головного лікаря Наталією Волошиною, ми поці­кавилися, що на думку фахівця треба змінити для покращення рівня медичного обслуговування.

«Основне, на що хотілося б звер­нути увагу – матеріально-технічне забезпечення лікарні. Будівлі старі, потребують капітального ремонту, як і комунікації. Розумі­ємо, що на все це потрібно дуже багато коштів, але ми працюємо з дітьми, більше того – з дітками, які хворіють», - каже Наталія Павлівна.

Поки що недосяжною мрією ліка­рів залишається комп’ютеризація кабінетів та запровадження системи електронного реєстру черги, щоб людина змогла обрати собі дату та час прийому, коли буде зручно. І при чому навіть не виходячи з дому через Інтернет чи за допомогою IBox. Як, наприклад, в податковій. Стоїть термінал, в якому можна зареєструватися на певний час до певного спеціаліста.

На думку медиків, встановлення такого терміналу знизило б залишкові скарги від батьків, а впровадження електронної реє­стратури дало б змогу медичним працівникам відслідковувати необхідність відвідування дити­ною чи дорослим пацієнтом лікувального закладу в потрібний час. «Поки що мрія, але споді­ваємося на те, що колись вона стане реальністю.», - посміхається Наталія Волошина.

Ольга Підлісна

ditpol1

Коментарі   

0 # Ольга 09.12.2015, 01:48
Автор статьи не указала один "ма-аленький" нюанс - чтобы взять талончик к врачу, необходимо придти в поликлинику часов эдак в 6.30-7.00,занять очередь (на улице) в регистратуру (открывается поликлиника в 8.00), затем тебя запустят в помещение, в котором ты стоишь еще некоторое время (зависит от того,во сколько ты пришел). И где-то к 8.15-9.00 ты счастливый обладатель талона! Если повезет, то талон выдан на утреннее время, ежели нет - придется идти в поликлинику еще раз в обед. Не ко всем врачам сразу можно взять талоны - закончились оные... По времени, указанному в талоне, ты НИКОГДА не попадешь к врачу, ибо есть больные с острой болью, больные стационара, ну и, конечно, родственники-знакомые работников поликлиники. Куда же без них.. Все, естественно, идут без очереди.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
0 # Ольга 09.12.2015, 01:50
И еще нюансик, о котором забыла упомянуть Ткаченко Т.В. - врачи не всегда бывают на приеме, потому как выезжают работать в Броварской район! Т.е. талончик тебе выдали, а врача нет на месте! И не будет в этот день. Почему-то никто ни из руководства поликлиники, ни из родителей не упомянул об этом.. Так что талонная система хороша, но не в нашем исполнении. Все ситуации взяты из личного недавнего опыта.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ