БРОВАРИ +10
НБУ USD 27.61

КРОНУВАННЯ ДЕРЕВ: НЕЕСТЕТИЧНО, АЛЕ КОРИСНО

Дільниця «Зеленого господарства» Комунального підприємства «Бровари-Благоустрій» проводить чимало робіт на території парків та скверів нашого міста. Один з видів діяльності – кронування дерев

 

ЩО?

Взагалі «кронування» - це процес видалення гілок, а у разі необхід­ності навіть усієї крони дерева задля збереження здорової частини рослини. Кронування проводять як дбайливі господарі у своєму саду, так і міські комуналь­ники на вулицях та у паркових зонах міста.

«Кронування може бути частко­вим або повним. При частковому - проріджується лише верхівка і деякі окремі гілки в місцях сильного пошкодження рослини, при глибокому, або повному кронуванні повністю урізається крона», - пояснює начальник дільниці «Зеленого господарства» КП «Бровари-Благоустрій» Воло­димир Павличук.

ДЕ?

Найчастіше роботи по крону­ванню дерев проводяться на центральних вулицях міста, у парках та скверах, а також у при­ватному секторі.

Існує таке поняття як функціо­нальна обрізка, за допомогою якої можна припинити подальший ріст рослини в висоту. Її досить часто використовують для надання рослині естетично-привабливого вигляду.

«Бровари – дуже затишне та зелене місто. Мене просто вразила кількість дерев, кущів та зелені. А коли весною розцвіли каштани – це просто фантас­тика! І видно, що це не просто дикоростучі в місті дерева, за ними доглядають, піклуються», - ділиться враженнями пере­селенка з Луганської області Юлія.

І дійсно, центральні вулиці міста – бульвар Незалежності та вулиця Гагаріна – знаходяться під постійним наглядом «зеленгоспів­ців». В минулому році роботи по кронуванню дерев були досить масштабними. По бульвару Неза­лежності провели омолоджуючу обрізку дерев тільки з однієї сто­рони, оскільки інша знаходиться біля ліній високої напруги, а відключення було неможливим, оскільки відключились би всі світлофори в центрі міста.

«Якщо виникає загроза для ліній електропостачання, то ми, звичайно, проводимо роз­чистку, але в даному випадку зелені насадження знаходяться в задовільному стані», - пояснює Володимир Павличук.

Робота з аварійно-небезпеч­ними деревами у випадках, коли гілки несуть загрозу нормальній роботі ліній електропередач та іншим комунікаціям належить до структурного кронування. Його проводять для уникнення аварійних ситуацій, коли сухе чи поламане гілля звисає над доро­гою чи тротуарами або коли воно може пошкодити якесь майно.

ХТО?

Загалом дільниця «Зеленого господарства» нараховує 35 чоловік персоналу, в основному працюють жінки, тільки 8 пред­ставників сильної статі беруть на себе ті обов’язки, які жінкам виконати не під силу. Клумби, робота в теплицях, висадка, пікірування, прополка – все це справа жіночих рук. А ось техніка, прибирання та вивіз листя, робота по кронуванню та обрізці дерев, розпилювання деревини – це робота чоловіків.

«Важко, звичайно. Будь-яка фізична робота важка, але ж потім коли йдеш по вулиці і бачиш результат, коли ці ж самі дерева влітку такі гарні та зелені – дійсно отримуєш задоволення», - кажуть «зеленгоспівці».

КОЛИ?

Як не дивно, «гаряча» пора у фахівців «Зеленого господарства» не закінчується з приходом осені та навіть зими. Справа в тому, що санітарну омолоджуючу розчистку для міських зелених насаджень проводити потрібно або рано навесні ще до початку сокоходу, або в осінньо-зимовий період, коли дерева позбуваються листяного покрову та уповільню­ється процес руху деревного соку.

«За період зимової «сплячки» дерева оговтуються від про­веденої обрізки, місця спилів затягуються, а весною, коли починається процес регенерації, крона відновлюється і дерево з новими силами розквітає», - кажуть фахівці.

Звичайно, після масової образки дерев, вуличні пейзажі вигляда­ють дещо незвично – чогось наче не вистачає. Мало того, що втративши листя, дерева вигля­дають, м’яко кажучи, не радісно, так ще й гарно підрізані взагалі викликають жаль у перехожих.

«Я розумію, що це потрібно, що для дерев так краще, більше того – це правильно і корисно, нам у школі розповідали, але трохи сумно дивитися на обрі­зані деревця», - каже школярка Катеринка.

Такий неестетичний період треба просто перечекати і вже навесні броварчани зможуть милуватися затишком та зеленню вулиць, парків та скверів.

Олена Марченко

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Четвер, 15 квітня 2021, 10:43
Вівторок, 30 березня 2021, 13:29

Останні статті

П’ятниця, 14 травня 2021, 17:16
Вівторок, 11 травня 2021, 14:14

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ