БРОВАРИ +2
НБУ USD 28.15

ЧИ ГОТОВІ «КОМУНАЛЬНІ САНИ» ДО ЗИМИ?

Зима в Броварах, як показує практика, приходить зненацька. Перші хуртовини та ожеледиця стають справжнім випробуванням на міцність для комунальників. Тож, «Громадський Ревізор» вже зараз вирушив перевіряти готовність техніки до зими.

ГОТОВНІСТЬ «НОМЕР ОДИН»

Як тільки у повітрі закружляють перші сніжинки, діти, нетерпляче підстрибу­ючи, поженуть своїх батьків до комірчин та гаражів за санками та ковзанами. Виймаємо, пилюку витираємо – і готові до зимових розваг!

З комунальною технікою така історія не пройде. Як справедливо стверджує народна мудрість, готувати сани, а в даному випадку – снігоприбиральну та іншу техніку – необхідно ну якщо не влітку, то хоча б у вересні-жовтні. Саме наприкінці жовтня мер міста разом з заступником з комунальних питань, МНСівцями та спеціалістами УЖКГ оглянули наявну в місті техніку на предмет її готовності до зими. Як правило, під час таких обстежень, виявляється ряд недоліків. Звичайно, комунальники пообіцяли «буквально завтра» виправити все-все і зустріти зиму у всеозброєнні!

На сьогодні у розпорядженні КП «Бровари-Благоустрій» для боротьби з ожеледицею та сніговими заносами є 28 одиниць техніки – комбіновані дорожні машини, солерозкидачі, трактори та інша снігоприбиральна техніка. Директор підприємства Андрій Василенко стверджує: «Вся техніка готова до використання стовідсотково, все відремонтовано, пофарбовано, укомплектовано. База готова до поточ­них ремонтних робіт, облаштували приміщення гаражу, закупили теплий одяг для персоналу, готові сушки для обігріву працівників після роботи на вулиці».

Основний «розхідний» матеріал, яким комунальники рятують пішоходів та автомобілістів від прикростей падіння та зіткнення – це ПСС (суміш піску та солі у співвідношенні 80 до 20). Загалом на зимовий період потрібно близько 2,5 тисяч тон такої суміші, на сьогодні Андрій Василенко прозвітував про наявність 2 тисяч тон. Але сіль та пісок вже закуплено та поступово готується ще півтони суміші.

Додатково у цьому році придбали 210 тон так званого відсіву, яким теж будуть посипатися вулиці. Не забули й про «стратегічний» запас паливно-мастильних матеріалів. Тобто, якщо вірити звітам комунальників , до зими «благоустрівці» готові на всі сто! Що ж, поживемо – побачимо.

ЖЕКИ! ПО ПОРЯДКУ НОМЕРІВ – ЗВІТУЙСЬ!

КП «Бровари-Благоустрій» відповідає за розчищення автошляхів та тротуарів, а забезпечити комфортне та безпечне пересування від під’їзду до дороги, якою можна дістатися до магазину, зупинки громадського транспорту чи деінде, це вже парафія ЖЕКів.

Основне їх завдання зараз – під­готувати інвентар для двірників, закупити необхідний запас солі та піску та провести заходи, направлені на збереження тепла у будинках.

«Інвентар повністю готовий, закінчу­ємо скління слухових вікон, перевіря­ємо підвали, щоб були зачинені», - каже директор ЖЕКу №1 Зоя Боєцька.

Великою підмогою для ЖЕКів стали закуплені у минулому році міні-трак­торці, що протягом року працюють на прибудинкових територіях. Маневрові та компактні, вони добре справляються з роботами на обмеженому просторі.

«Працює він у нас протягом усього року. Зараз використовуємо трактор для прибирання листя, вивозимо негабарит, а взимку міняємо навісні приладдя і чистимо прибудинкові тери­торії від снігу», - хвалить «помічника» директор КП «ЖЕК-2» Ірина Якубовська.

В один голос про готовність до зимо­вої хурделиці заявляють і директори ЖЕКу №4 Ігор Громовий та ЖЕКу №5 Лідія Григоренко. Міні-трактори справні, інвентар повністю закуплений, навіть мітли спеціальні для зими – пластикові – у наявності, сіль та пісок на перший час є у достатній кількості. Єдину проблему мають – за браком коштів не закуплено теплий спецодяг для двірників, але обіцяють по можливості до холодів «утеплити» працівників.

Поки що, як на нашу суб’єктивну думку після спілкування з керівниками комунальних підприємств, найбільше клопоту має третій ЖЕК. Трактор ремонтується, закупляється скло для закінчення скління. Погода поки ще дозволяє, молодий керівник планує закінчити ці роботи до кінця місяця.

«Справа в тому, що у мене є побою­вання, що до холодів, знов поб’ють усе, що засклили. Поступово закінчуємо, до грудня якраз встигнемо», - запевняє Максим Мовчан.

Сподіваємося, що така некваплива та економна тактика виправдає себе, хоч як показує практика більш досвідчених керівників, готуватися до зимової негоди, яка зненацька може накрити місто у будь-який момент, бажано завчасно.

ВІД ДОПОМОГИ НЕ ВІДМОВЛЯЄМОСЬ

Сумний досвід катастрофічно сніж­ної зими 2012-2013 року, коли дійсно неждано-негадано Україну завалило рекордною кількістю снігу, а життя в населених пунктах було просто паралі­зоване, спонукав міську владу серйозно ставитися до погодних негараздів.

У виконкомі було створено спеціаль­ний штаб, який має координувати дії всіх підрозділів та організацій міста на випадок значних катаклізмів. До складу цього штабу включили також керівників місцевих підприємств, які мають у розпорядженні потужну техніку. Не всі керівники охоче зголосилися, але в результаті все-таки в місті складено перелік підприємств та техніки, яку можна буде задіяти для порятунку міста у разі глобальних опадів.

«Ми вдячні керівникам підприємств, наприклад, Олександру Миколайовичу Каднаю, який в ту сніжну негоду 2013 року вночі вивів всю свою техніку на допомогу нашій комунальній і допома­гав розчищати місто від снігу», - згадує заступник міського голови Григорій Голубовський.

Постанову того штабу трирічної давності ніхто не відміняв, тому споді­ваємося, що при потребі комунальники не залишаться один на один з негодою і місто достойно та дружно справиться з будь-якими примхами матінки природи.

Катерина Ковальчук

Коментарі   

0 # АнастасияВ 28.11.2015, 14:52
Сподіваємось на вашу допомогу.
Стверджую, що міські електролінії не готові на вул. Бузкова, Ялинкова, Весняна на "Зеленій галявині" не готові!
Приблизно 50 будинків постійно живуть в аварійній ситуації. Світло вимикають по 20 разів на місяць. Багато було звернень, перш ніж ми з'ясували, що Київенерго використувую лініїт електро передач без відповідних угод з міською мерією і абсолютно безкоштовно! При цьому, ремонтувати їх = відмовляються (письмово). Мерія каже - немає грошей на технічну документацію.....(багато листів).
Без електроенергії в нас не має ні води, ні опалення, бо все працює на елекроенергії . Це питання піднімається нами щоденно - та ми отримуємо лише "жахливі" відписки. Допоможіть висвітлити це питання.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ