БРОВАРИ +18
НБУ USD 27.63

ВОДІЙ, БУДЬ ОБЕРЕЖНИЙ! АБО ЗВІДКИ БЕРУТЬСЯ «ЛЕЖАЧІ ПОЛІЦЕЙСЬКІ»

«Лежачі поліцейські» – це ніби візуалізація яблука розбрату броварської громадськості. То їх дуже мало, а то вже дуже багато. Пішоходи кричать, що треба їх ставити ледве не на кожному кроці, а автовласники, навпаки, здіймають галас щодо розбитої ходової та постійних візитів в автосервіс. «Громадський Ревізор» вирішив таки розібратися хто правий, а хто винен в цій ситуації.

Близько півроку мешканці вулиці Коккінакі оббивали пороги кабінетів місцевих чиновників, неодноразово телефонували та відправляли листи у нашу редак­цію з одним єдиним проханням: встановити їм на вулиці пристрої примусового зниження швидкості. Та й аргументували своє прохання вони доволі логічно: «Я проживаю по вулиці Коккінакі. У нас щодня їздить дуже багато автомобілістів на величезній швидкості. Скільки цих машин передавило собак та котів! А одного разу ледве не збили велосипедиста», - жалілася нам Ольга.

Ще тоді наші журналісти зада­лися метою всебічно вивчити це питання та дати мешканцям обґрунтовану відповідь. Бо дуже шкода нам бідних тварин та й до людських жертв не хотілося б доводити.

ВСЯ СПРАВА В СТАНДАРТАХ

Що ж ми дізналися? Відсутність лежачих поліцейських по вулиці Коккінакі – це не особиста примха мера чи начальника управління ЖКГ. Ситуація набагато прозаїчніша: згідно до Національного Стандарту України ДСТУ 4123-2006 «Пристрій примусового зниження швидкості дорожньо-транспорт­ної техніки на вулицях і дорогах» даний пристрій примусового зниження швидкості можна застосовувати в районі дитячих та навчальних закладів, зон масового відпочинку, перед нерегульованими пішохідними переходами, розташованими поза межами перехресть, перед нерегульованими перехрестями за відповідного обґрунтування.

Ми навіть спеціально пройшлися декілька разів вулицею Коккінаки аби знайти принаймні натяк на один з вказаних критеріїв, але все марно. Як не сумно було це визна­вати, але в цьому випадку навіть «Ревізор» був безсилий. Ніякого способу допомогти мешканцям не було.

lp1

ВСТАНОВИТИ ПОПРИ ВСЕ

Але от диво! За декілька днів до виборів на вулиці Кокінаккі таки з’явилися такі омріяні її мешкан­цями «лежачі поліцейські». Що ж це таке? Невже завзяті громадяни достукалися до бюрократичної верхівки нашої країни та змінили стандарти? Ніби то ні… Принаймні сайти МВС та Укравтодору ні про що подібне не повідомляють. Та й міська влада не розпочала по вулиці ані будівництва навчаль­ного закладу, ані зведення зони відпочинку. Скажемо більше, міська влада сама була, м’яко кажучи, здивована появою «поліціянтів» на дорозі.

Тут вже наша цікавість не дала зупинитися на півдороги та змусила розпочати пошуки таємничих чудотворців, які здійснюють мрії броварчан. Наші журналісти приміряли на себе славнозвісне кепі Шерлока Холмса, бо перепони та загадки очікували на нас на кожному кроці. По-перше, встановлення асфальтних пагорбів ніхто не погоджував ні з Управлінням жит­лово-комунального господарства, ні з броварським ДАЇ і навіть в КП «Бровари-Благоустрій» здивовані не менше нашого. А по-друге, встановлення відбувалося вночі і ніхто не бачив облич благодійни­ків. Такі собі броварські Робін Гуди. Зробили людям добро і слави за це не просять. Диво та й годі.

Мешканці подейкували, що це представники однієї з політичних партій таким чином готуються до виборів. Та офіційних заяв від кан­дидатів в депутати ми не почули і автори дорожніх «покращень» досі залишаються невідомими.

«Ну то й добре. Тепер вже люди будуть задоволені», - спокійно видихнули ми в редакції. Та не тут то було! Дзвінки посипалися з подвійною інтенсивністю: «Приберіть негайно це непо­добство!», «Краще поверніть все як було раніше!», - кричали нам в трубку. Як виявилось встановлені «пагорби», як їх поблажливо називають в ДАЇ, не відповіда­ють ніяким з прописаних норм. І справа навіть не в відсутності садочка поблизу. Їх не видно зда­леку. Встановити їх встановили, а пофарбувати для пізнаваності забули. Так і ганяють водії по вулиці Коккінаки, вбиваючи свої машини через непозначені перепони, що створює ще більше аварійних ситуацій.

Та й завдяки появі об’єкту під вікнами своїх домівок мешканці вулиці зрозуміли, що стандарти писалися не через бажання зробити підлянку жителям неве­личких вуличок. «Вночі заснути тепер взагалі неможливо. У нас будинки знаходяться прямо понад дорогою. Проїде якесь авто, попід­скакує на лежачих поліцейських, а у нас і вікна аж задзвенять. А шуму скільки додалося. Тільки й чутно що торохтіння металу. У мене дитина маленька, то при­ходиться постійно заспокоювати. Ще й вихлопні гази, на подвір’ї відчувається запах, особливо, коли проїде якийсь мікроавто­бус», - обурена одна з місцевих мешканок.

lp2

НЕНАЧЕ ПАРАЗИТИ

Та й на цьому випадку наші таєм­ничі благодійники не зупинилися. Один за одним почали з’являтися пристрої примусового обмеження швидкості на вулицях Броварів: Андрєєва, Матросова, Чкалова і нарешті Симоненка, де дбайливі добродійники встановили їх аж 3, через кожні 100 метрів... І від­повідно до кількості «пагорбів» почала збільшуватись і кількість звернень обурених мешканців. Тепер завзяті водії вирішили об’їжджати перешкоди узбіччям, незважаючи на пішоходів. І це ще у кращому випадку, бо необізнаний водій і взагалі не побачить тих «поліцейських» та пострибає по них прямісінько до СТО ремонту­вати машину. Адже пофарбувати знову забули та ще й асфальту не пожаліли, наляпали стільки, що можна і бампер залишити на дорозі.

Та суть проблеми навіть не в цьому. «Проблема несанкціоно­вано встановлених пристроїв примусового зниження швидкості не тільки у відсутності відповідних знаків і жовто-гарячого кольору. Зима близько. Снігоочисна тех­ніка не зможе виконувати свою роботу. Через велику кількість лежачих поліцейських на дорогах вона більшу частину сезону про­стоїть в ремонті. Що ж тоді нам робити?», - пояснює начальник УЖКГ Галина Плотнікова.

До того ж з серйозними про­блемами уже стикнулись медики. Зокрема, по вулиці Симоненка щодня виїжджають на виклики службові автомобілі невідклад­ної допомоги центру первинної медико-санітарної допомоги та амбулаторій сімейної медицини. «Це просто неподобство якесь! У нас автомобілі замість того, щоб виїжджати на виклики до пацієнтів, постійно стоять на СТО на ремонті ходової через ці «лежачі поліцейські». А звернень до лікарів менше не стає. Через чиюсь примху страждають люди», - жаліється головний лікар Ігор Кравцов.

Не залишилась осторонь і ДАІ. У міській раді вже лежить припис від броварської інспекції з проханням до міського голови: «демонтувати «пагорби», що зовнішньо схожі на пристрої примусового зниження швидкості».

За останній тиждень це питання здійняло неабиякий галас у соціальних мережах, люди обурю­ються. Хтось вдячний невідомим благочинникам, та більшість все-таки вимагає справедливості. Мовляв засмітив місто – прибери за собою.

А винуватці і досі відмовчу­ються по кутках. Та й зрозуміти їх по-людськи можна, хотіли зробити добро, а тепер отримали купу незадоволень і звинувачень за свою «допомогу». Але от що залишається незрозумілим. Чому хтось робить, а прибирати за ними це «добро» повинна влада за кошти міського бюджету?

Маргарита Струтинська

 

Коментарі   

0 # Наталія 29.11.2015, 20:17
І не шкода вам паперу, таку нісенітницю написали про нашу вулицю Коккінакі. Згідно п.5 ДСТУ 4123:2006, крім перерахованих вами нормативів встановлення "лежачих поліцейських" (далі "ЛП"), є ще й таке про : Елементи примусового зниження швидкості можна застосовувати в місцях інтенсивного руху транспортних засобів у житлових зонах та прилеглих до дороги територіях. Наша вулиця і є сьогодні таким місцем. Бо вона - ОБ"ЇЗДНА ДОРОГА ДО КИЄВА. Це знають всі.
Люди, що півроку оббивали пороги і яким відмовили, вимушені були захищатись і за власні кошти збудували "пагорби", а тепер поставити знаки і пофарбувати дорожньою фарбою, бо наша стерлась через інтенст=ивний рух.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
0 # Наталія 29.11.2015, 20:33
Крім того, по вул.Коккінакі, "пагорби" відповідають стандартам того ж таки ДСТУ 4123:2006 (розділ 3) : діаметри відстані, ширина все як книжка пише. А от по вулицям Симоненка і Андреєва дійсно видно робили непрофесіонали і водіїв ми розуміємо.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата
0 # петр 29.11.2015, 20:37
Це велике неподобство. На Симоненко робили ці горби на дорозі під вечір люди кавказьської національності. Хай і за кошт бюджета але їх треба негайно демонтувати. Влада знає хто робить асфальт в Броварах звідти ростуть ноги.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Четвер, 15 квітня 2021, 10:43

Останні статті

Вівторок, 11 травня 2021, 14:14

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ