БРОВАРИ -10
НБУ USD 28.05

ТЕАТР ПОЧИНАЄТЬСЯ… ТЕАТР ПОЧИНАЄТЬСЯ?!

У Броварах, звичайно, можна знайти розвагу до душі – клуби, кінотеатр, Льодова арена, врешті-решт величезна кількість гуртків та об’єднань за інтересами. Не вистачає одного, але надзвичайно важливого виду мистецтва – театру!

БУЛА ІДЕЯ

Вперше про театр у Броварах заговорили років 10 тому. В одному з приміщень нового адмінбудинку на Майдані Свободи навіть передбачили будівництво концертної зали, де можна одночасно проводити декілька мистецьких заходів. Наприклад, використовувати зал для міських заходів, концертів, фестивалів. Тут можна було б приймати акторів та виконавців у рамках їх гастроль­них турів, аби не їхати до столиці.

Окрім того, в проекті перед­бачили простір для виставкової зали, де можна організовувати виставки як місцевих художників, так і відомих майстрів пензля. Та й назва у приміщення була від­повідна – виставково-концертна зала.

У той же час у повітрі «витала» ідея створення власної театраль­ної трупи, що працюватиме про­тягом року і радуватиме жителів міста новими спектаклями з пишним відкриттям сезону, квітами від вдячних глядачів та вигуками «Браво!» у фіналі.

Тоді відомий український актор Володимир Горянський хотів організувати у Броварах щось на кшталт театру імені свого імені. Що там «не склалося», нам невідомо, але факт лишається фактом – не склалося.

Тоді все це здавалося здійснен­ним, однак, життя внесло свої корективи. Якщо офісну частину адмінбудинку вдалося здати в експлуатацію і там нині працюють міські чиновники, то виставково- концертна зала за браком коштів так і залишилася недобудовою.

teater1

ТАЛАНТАМ НЕОБХІДНА СЦЕНА!

Допоки питання виставково- культурної зали лишається відкритим, найбільшою сценою Броварів залишається «Проме­тей», однак, стан його вже давно не витримує ніякої критики. Якщо фасад міського культурного центру віднедавна набув справді європейського вигляду, то всере­дині навіть натяку на культуру не лишилося.

Взимку прохолодно, влітку – неймовірна задуха. Скільки разів навіть дорослим людям ставало зле під час заходів, не кажучи вже про маленьких артистів. Системи кондиціонування немає, глядацька зала, сцена, вестибюль – все давно потребує ремонту, оновлення та осучаснення.

«Дуже соромно, коли до нас у місто приїздять гості, пере­бувають у захваті від Броварів, а коли заходять до «Прометею», то просто жахаються.», - пишуть в соцмережах броварчани.

Голосна назва «головна сцена Броварів» мало відповідає дійсності, адже по суті «Про­метей» - це кінотеатр, основне призначення якого – демон­страція фільмів. Приміщення не пристосоване для проведення будь-яких концертних заходів, адже не має ні гримерок, ні кімнат для перевдягання артистів. Юні актори частіше за все переодя­гаються або в малій залі, яка на час проведення міських заходів стає однією великою та гамірною гримеркою, або взагалі у вести­бюлі за напнутою ширмочкою, а потім стрімголов біжать через глядацьку залу на «головну сцену Броварів».

І дуже сумно, що маючи такий колосальний творчий та мистець­кий потенціал, маючи можливість запрошувати до міста виконавців світового рівня, ми не в змозі забезпечити достойні умови для проведення як міських заходів, так і гастрольних виступів заїжджих зірок.

teater2

ЦІНА ПИТАННЯ

Давно відомо, що чим більше стоїть новозведена споруда, тим важче потім її привести до ладу, особливо, якщо приміщення не опалюється. Декілька років – і починаються незворотні про­цеси. Оскільки зовні концертна зала адмінбудинку виглядає ще досить респектабельно, хіба що декілька розбитих шибок затулені шматками фанери, то побувавши «у серці» побудови, ми на власні очі хотіли побачити «масштаби катастрофи». Відразу скажемо, що нічого катастрофічного там немає. Сухо, прохолодно, оскільки опалення дійсно не підключено, радіатори встановлені, в деяких місцях ще навіть у целофані, сама концертна зала з «чорновим», але досить ґрунтовним ремонтом, стяжка на підлозі рівненька, стіни вже оздоблені дерев’яними та спеціальними шумопоглинаю­чими панелями. Сцена простора, є балкон, передбачено гримерні та роздягалки. Вражає широкий круговий коридор з величезними вікнами, де можна спокійно роз­містити мистецький вернісаж з декількох десятків картин.

Питання не тільки у відбудові приміщення. Для того, щоб роз­почати повноцінну «реанімацію» концертної зали, потрібно поно­вити всю проектну документацію, знову пройти тендерні процедури і тільки після цього можна присту­пати до відновлювальних робіт.

«Приблизна вартість від­новлювальних робіт разом з проектом – порядка 10-12 млн. гривень», - каже начальник від­ділу капітального будівництва Людмила Павлик.

Про перспективи відновлення приміщення на Гагаріна,18 не беруться говорити зараз ані у ВКБ, ані у міській раді. Єдине, що ясно, як день – все залежить від фінансування.

«У нас дуже багато пропо­зицій на сьогодні, кращі театри столиці готові співпрацювати з нами. Питання про створення у Броварах філії театру російської драми ім.Лесі Українки фактично вирішено, декілька років тому проводилися переговори, наша ідея була сприйнята надзвичайно позитивно керівництвом театру. Але у нас немає пристосованого приміщення», - зітхає Лариса Виноградова – заступник мера з гуманітарних питань.

То чи зможе місто знайти фінансовий ресурс для створення культурної оази, якої так потре­бують і дорослі, і малеча? З цим питанням ми звернулися напряму до мера Броварів.

«Культурне життя Броварів, однозначно потребує онов­лення. І проблему відновлення виставково-концертної зали я обов’язково буду піднімати під час спілкування з новообраними депутатами міської ради. Орга­нізуємо «екскурсію» до цього приміщення, а потім вже спільно будемо думати яким чином налагодити фінансування цього проекту», - ділиться планами Ігор Сапожко.

ЗАМІСТЬ ЕПІЛОГУ

У той час, коли ця стаття готу­валася до друку, броварчани - користувачі соцмереж над­звичайно активно розпочали обговорення цього питання. Виникає чимало ідей – від повної реконструкції «Прометею» з надбудовою другого поверху до повернення «Сотки» на Торгмаші у комунальну власність та обла­штування там муніципального театру. Але найчастіше, все-таки озвучується бажання бачити приміщення театру у центрі, на просторому Майдані Свободи. І вже те, що це питання знову вини­кло, так активно обговорюється та має стільки прихильників, вселяє надію на те, що театральні сезони в Броварах все-таки будуть!

Ольга Підлісна

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні статті

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ