БРОВАРИ +14
НБУ USD 27.98

ВОДОВУГІЛЬНІ КОТЕЛЬНІ ПЕРСПЕКТИВИ ВПРОВАДЖЕННЯ В БРОВАРАХ

Перехід на альтернативні види палива - не просто інновація, а нагальна вимога сьогодення. Адже при стрімкому зростанні цін на традиційний газ, не тільки окремо взяті господарі, а й керівники населених пунктів активно шукають шляхи виходу з непростої економічної ситуації.

Вперше про перехід на альтер­нативні види палива в Броварах заговорили декілька років тому, коли ситуація з постачанням блакитного палива для України стала досить неоднозначною.

Міська влада шукала шляхи виходу з енергетичної кризи, результатом стало спорудження у місті декількох котелень на твер­дому паливі, що обслуговують обєкти соціальної сфери – школи, садочки та центральну районну лікарню. Однак, настав час замис­литись і над тим, як поступово перевести на альтернативне опалення житловий фонд.

ВОДОВУГІЛЛЯ В БРОВАРАХ – РЕАЛЬНІСТЬ ЧИ МІФ?

Нагадаємо, що в одному з попе­редніх номерів «Громадського Ревізора» (№5 за 12.02.15р.) ми детально розповідали про пере­ваги водовугільного палива, як альтернативи газу.

Нагадаємо нашим читачам, що водовугільне паливо – це штучне рідке паливо на основі вугілля й води, за своєю суттю воно є різ­новидом висококонцентрованої водовугільної суспензії. Під час подрібнення вугілля збільшу­ється його активна поверхня, а мінеральні домішки видаляються. Подрібнене вугілля і вихідну воду змішують, додають реагенти-пластифікатори в результаті чого й отримують водо вугільне паливо

Відома ця технологія ще з 60-х років минулого століття, однак впровадження інновації не зна­йшло достойного продовження, адже газ тоді був у рази дешевшим та доступним видом палива.

На сьогодні найбільш масштабно застосовують дану технологію в Китаї, де ситуація з запасами нафти та газу аналогічна україн­ській. Минулого року делегація міста Бровари побувала в про­вінції Гуаньдун, в місті-побратимі Броварів Чжаньцзян. Саме тоді броварчани і зацікавилися водо­вугільними технологіями.

Ретельно вивчивши питання, в Броварах запланували спорудження двох котелень поблизу існуючих газових. Режим роботи – протягом усього року, а це значить, що місто буде забезпечено не тільки теплом, а й гарячою водою.

Цього року міські депутати виділили дві земельні ділянки під будівництво сучасних котелень. Однак, навіть прихильники такої інновації мали сумніви стосовно реалізації проекту. Одним словом міф, та й годі.

АКТИВНА ФАЗА

Та, незважаючи на скептиків, проект увійшов у свою активну фазу. 9 листопада відбулася перша робоча зустріч мера Броварів Ігоря Сапожка з представни­ками китайської компанії «Ceteg Beijing Huayu Engineering» та ТОВ «Українське тепло», що напряму займається питанням будівництва котелень з української сторони.

«Ця технологія дуже вдало працює в Китаї. Під час візиту, ми на власні очі побачили принцип роботи водовугільного палива і можу вас запевнити – це над­звичайно прогресивна технологія, яку не так важко запровадити в Україні. Було б бажання», - посмі­хається Президент компанії «Укртепло» Сергій Чичерін.

Одне з основних питань, яке обговорювали під час зустрічі – екологічна безпека майбутнього підприємства. Китайські фахівці запевнили, що все цілком без­печно: «Подібне підприємство протягом двох років успішно апробовано в Свердловську Луганської області. На жаль, з початком військових дій діяль­ність його була зупинена, однак всі показники в нормі», - кажуть фахівці з Китаю.

Крім того, дана технологія адап­тована до наших погодних умов, коли взимку температурні показ­ники можуть сягати 25-30 градусів з позначкою «мінус». Наприклад, в північних провінціях Китаю, обладнання безперебійно працює навіть при мінус 40 градусах.

«Зараз в КНР 80-90% тепла виро­бляється саме за цією технологією, котельні працюють по всій країні і жодних проблем не виникає», - запевняє провідний спеціаліст китайської компанії Йан Гуангбай.

До речі, навчання та стажування фахівців, що виявлять бажання працювати на новоствореному підприємстві, бере на себе китай­ська сторона, як власне і левову частку інвестицій – 85%. Решту коштів вкладає ТОВ «Українське тепло». А ось переваги нового виду палива для броварчан ста­нуть відчутними вже на початку наступного опалювального сезону.

Ольга Підлісна

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ