БРОВАРИ +6
НБУ USD 28.01

ПОЛЮВАННЯ ПРОДОВЖУЄТЬСЯ ЯК У БРОВАРАХ БОРЮТЬСЯ ЗІ СТИХІЙНОЮ ТОРГІВЛЕЮ

Комісія з благоустрою взяла за правило щотижня проводити рейди містом у пошуках несанкціонованих точок стихійної торгівля. Під час однієї з таких перевірок до комісії приєднався і «Ревізор». Що з цього вийшло – читайте далі.

Напевно вже кожний броварча­нин знає, що купувати з лотка у приватних підприємців в першу чергу небезпечно для себе. Бо жодна продукція не має серти­фікатів якості та й точка продажу здебільшого не відповідає еле­ментарним санітарним нормам. Та це ще не всі правопорушення спритних торгівців. Більшість з них працює без відповідних дозволів на торгівлю та розміщення, а відповідно не сплачує жодних податків до місцевого бюджету. Саме з такою кричущою самодіяльністю і вирішили розпочати активну боротьбу в Броварській міській раді.

«Ми не чіпаємо людей похилого віку, які торгують продукцією власного виробництва. Для більшості з них – це єдине дже­рело прибутку. Ми плануємо створити комунальний ринок, де їх усіх можна буде локалізувати», - ділиться планами виконуючий обов’язки начальника спецвідділу по контролю за станом благо­устрою та зовнішнім дизайном міста Олег Єжаков, - «А якщо ж підприємець вважає себе найро­зумнішим, придбав машину овочів на оптовому ринку та продає їх з націнкою та без дозволів, то це адміністративне порушення. Саме з такою стихійною торгівлею ми і будемо боротися».

МОЛОДА КРОВ ТА НАФТАЛІНОВА БЮРОКРАТІЯ

За минулий тиждень новоприз­начений керівник вже ліквідував декілька точок несанкціонованої торгівлі в місті. Мова іде про так звані «кав’ярні на колесах». Через відсутність дозволів на торгівлю усі точки було демонтовано. Також приписи отримали несумлінні під­приємці, які не виконують вимоги, прописані в діючих дозволах. До таких віднесли фургон із спуще­ними шинами, що продає молочну продукцію по Незалежності, 17, книжкову палатку біля магазину «Рошен» по вулиці Гагаріна та МАФи на Порошинці. Горе-під­приємці отримали приписи та зобов’язалися протягом трьох днів самостійно ліквідувати точки продажу. Якщо ж і цю вимогу не буде виконано, то демонтаж буде проводитися спецвідділом, з вилученням майна. З таких безкомпромісних перших кроків на новій посаді можна зробити висновки, що настроєний Єжаков вкрай рішуче. Та чи надовго виста­чить завзяття новопризначеного посадовця побачимо згодом. Бо вже зараз ентузіазм Олега Миколайовича розбивається об граніт бюрократичної байдужості.

По-перше, вже давно не є таємницею, що більшості несанк­ціонованих точок продажу дуже симпатизує броварська міліція. «Біля «Калини» декілька місяців тому позбулися ринку, а зараз знову він там з’явився. Та й у них тепер є спеціальна людина, яка щодня збирає гроші дільничному. Хіба це нормально?», - жаліється перехожа пенсіонерка.

Цікаво, але за неповних два тижні, поки Олег Єжаков займає посаду, він вже також встиг зрозуміти на чиєму боці в цій сутичці міліція. «Коли ми приїхали демонтувати одну з незаконно встановлених кав’ярень на Торг­маші, міліціонер, на наш подив, зайняв сторону підприємця. Аргу­ментував він свою позицію дуже розмито. Ніби то людині нема чим іншим гроші заробляти. Ми ж не хочемо перекрити кисень малому бізнесу. Питань нема - отримай дозвіл в міській раді і працюй на здоров’я», - пояснює Єжаков. Та й досі та кав’ярня функціонує. Тільки відтепер вона підлаштувалася під рейди комісії і зачиняється бук­вально за 15 хвилин до прибуття на місце відповідальних осіб.

Під час рейду, до якого ми приєдналися, комісію також спіткала низка невдач. Хоч і не в правилах «Ревізора» робити суб’єктивні висновки, але посудіть самі, дорогі читачі: зустріч комісії була призначена на 13 годину та обізнане про неї було дуже вузьке коло людей. Одним з останніх повідомили представників мілі­ції, які обов’язково повинні бути присутніми під час рейду, адже за законом мають право складати протоколи на порушників.

Так ось, наші журналісти при­були на місце дислокації стихійних яток раніше за держслужбовців, які трохи затримувались через очікування міліціонерів, та побачили таку картину: в 13:05 підприємці, як один, швиденько почали вантажили свою про­дукцію в машину та прикривали зверху пустими коробками. Тому на момент прибуття комісії не було про що розмовляти - від торгової точки не лишилося й сліду. Хто ж попередив торгівців про небезпеку бути оштрафова­ними? І чому підприємці похапцем почали збиратись останньої миті?

stuxiyka1

ПЕРЕПОНИ НА КОЖНОМУ КРОЦІ

Через всеукраїнське рефор­мування міліції в поліцію на броварський відділ також очіку­ють глобальні зміни. На початку тижня усі працівники служби написали заяви на звільнення і тепер очікують на повторну атестацію. Та навіть не в цьому основний камінь спотикання в пошуку управи на недолугих підприємців. Через реформу усі бланки та протоколи міліції є недійсними, а нові документи до Броварів ще не надійшли. І на наші запитання про строки їх доставки колишні міліціонери лише зни­зують плечима, мовляв, всюди бюрократія, поки дочекаєшся… Та службовці зізнаються, що і за старої міліції бланки було днем з вогнем шукати.

За відсутності у служителів закону необхідних бланків, макси­мальна міра покарання для тор­гівців – це припис за порушення правил благоустрою. Одразу на місці заповнюється протокол, за яким правопорушника запро­шують на адміністративну комісію, де обговорюють суму штрафу. У разі неявки підприємця на комісію йому приписують максимальну суму покарання, яка, згідно законодавства, становить 1350 гривень. У випадку несплати у встановлений строк, сума збільшується в два рази та конфіску­ється майно до погашення боргу.

Та на таке покарання підприємці реагують з посмішкою. «Може зайду до вас, якщо буде вільний час», - кокетливо відповідає одна з вуличних продавчинь, ніби її не за порушення до відповідальності притягують, а в ресторан запрошують. І, що нас вже не дуже дивує, досі стоїть на тому ж самому місці та торгує овочами.

Отже, як боротися зі стихійною торгівлею для «Ревізора» і досі залишається загадкою, як і для виконуючого обов’язки началь­ника спецвідділу по контролю за станом благоустрою та зовнішнім дизайном міста Олега Єжакова: «Я вважаю, що єдиний законний та дієвий спосіб боротьби з несанкціонованою торгівлею - конфіскація майна. Бо ті штрафи не дуже зачіпають підприємців. Та конфіскація можлива лише після складання акту представниками поліції. А вони цих бланків не мають». Замкнуте коло якесь виходить…

Ксенія Хотянович

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні статті

П’ятниця, 16 квітня 2021, 10:31
Четвер, 15 квітня 2021, 15:19

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ