БРОВАРИ +11
НБУ USD 27.76

Чи можуть батьки бути впевненими у безпечності дитячих майданчиків?

Як кажуть: «Діти – квіти життя». І справді, кожен прагне забезпечити своєму малюку найкращі умови для розвитку, а також максимально уберегти дитину від можливих травм та стресів. «Громадський ревізор» відправляється на ревізію містечок для малюків

Усім відомо, що для нормального розвитку з самого моменту народження дитині потрібно багато часу проводити на свіжому повітрі. Малюк росте, починає повзати, ходити та бігати. Вже спокійно не почитаєш книжку, доки чадо тихенько спить у колясці. Тут потрібна пильна увага за кожним кроком юного громадянина.

Не треба платити

У Броварах є дві великі зони відпочинку, які облаштовані сучасними дитячими майданчиками. Це парк «Перемога» та сквер «Юність». Саму туди ми відправились. Тут справжній дитячий рай, де є все: і різноманітні гойдалки, і горки, і лабіринти з драбинами.

«Ми майже щодня сюди ходимо. Не завжди є гроші на атракціони, а тут мій син цілий день гуляється абсолютно безкоштовно. Це ж чудово! У моєму дитинстві такого не було»,– каже молода матуся Вікторія, яка гуляла в сквері «Юність».

Звісно, нові дитячі площадки – це чудово. Але весь час з газет та телевізорів нам розповідають про те, як у сучасному світі економлять на будівельних матеріалах, напрочуд забуваючи про техніку безпеки. То чи безпечні броварські майданчики? Чи на дітях також економлять?

Все під контролем

Загальноміські території, до яких відносяться й інспектовані нами майданчики, знаходяться у віданні КП «Бровари-Благоустрій». Туди і прямуємо за роз’ясненнями.

Заступник директора підприємства Володимир Добровольський одразу нас заспокоїв: «Ми постійно перевіряємо стан дитячих майданчиків на підпорядкованій території. У нас навіть є спеціальний журнал обліку, у який записуємо результати усіх перевірок».

Також нам повідомили, що на минулому тижні було проведено планові ремонтні роботи на паркових майданчиках. Було відновлено розхитані опори та зроблено заміну дерев’яних переходів. Всі ми бачимо, що більшість конструкцій для дитячого дозвілля зроблені з дерева. Це вигідно з економічної точки зору та береже обладнання від рук мисливців за металобрухтом. Але через погодні умови та великий попит серед броварських матусь конструкції швидко зношуються. Тому, аби не допустити аварійного стану розважального майданчику та уникнути дитячих травм, виведені з ладу частини одразу ж замінюють на нові.

«Вже не перший рік гуляємо у «Перемозі» з малим та постійно навідуємось до майданчика, аби Кирило з друзями пограв. Жодного разу ні від кого не чув, щоб хтось забився через несправність гойдалок. Нібито все функціонує»,– розказує Михайло.

Чого не скажеш про дитячий майданчик в самісінькому серці парку, подарований делегацією з нашого міста-побратима Рокфорда, США. В «Бровари-Благоустрій», пояснюють, що запчастин для його ремонту у нас не випускають, адже конструкції досить специфічні. Тож, обіцяють, що на цьому місці з’явиться більш звичний для нас вітчизняний майданчик.

Розваги з користю

Також на території центрального парку є великий атракціон «Дитяче містечко». Раніше тут завжди було галасно, бігали діти. Тут можна було не тільки гарно провести час, але й навчитися правилам дорожнього руху. Тут і зупинки, і містки, і світлофори з пішохідними переходами. Але останні кілька років територія атракціону прийшла в занепад. Споруди заіржавіли, розмітка стерлась.

Однак, на минулому тижні комунальники нарешті завершили роботи з реставрації атракціону.

«Ми привели існуючі конструкції до ладу. Потинькували, поґрунтували та пофарбували у яскраві кольори. Також прибрали територію від сміття і поклали нове асфальтове покриття, де було потрібно»,– розповідає Ірина Миколаївна, майстер паркового господарства.

На території, де зараз спорудили новий баскетбольний майданчик, раніше базувався приватний підприємець, який давав в оренду електромобілі. Нас запевнили, що після завершення ремонтних робіт в «Дитячому містечку» підприємець знову відновить свою діяльність і діти матимуть змогу їздити на справжніх автомобілях по новим заасфальтованим дорогам з яскравими містками та переходами.

Не забули і про батьків. Для них по всій території дитячої зони встановили нові лави, аби матусі та татусі мали змогу відпочити, не втрачаючи з поля зору дитину.

Тож, після пильної ревізії «Громадський Ревізор» констатує, що в Броварах можна цілком безпечно гуляти з дитиною.

Кристина Славінська

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ