БРОВАРИ +14
НБУ USD 27.98

ЯБЛУНІ, ГРУШІ ТА ІНШІ ПЛЮСИ І МІНУСИ «КАТЮШІ»

Молодий педагогічний колектив, відремонтовані групи, доглянуте подвір’я та ціла кімната театрального інвентарю – таким наші журналісти побачили ДНЗ «Катюша».

«Катюша» – колишній дитсадок Трикотажної фабрики. Знайти його не важко – двоповерхова будівля одразу кидається в очі. Наша ревізія проходила під час тихої години, тому у дворі було спокійно та порожньо. Сама ж територія прибрана та охайна, навколо будівлі розташовано 14 дитячих майданчиків.

На вході у сам заклад нас зустрі­чає привітна завідуюча. Відверто кажучи, про дитсадок «Катюша» ми знайшли досить мало негатив­них відгуків, тому розпочинаємо ревізію за стандартною схемою.

МАТЕРІАЛЬНА БАЗА

Цьогоріч дитячому садочку «Катюша» виповнюється 30 років. У 95‑му році заклад закрили і лише в 97‑му він був переданий на баланс міста та знову відчинив свої двері. Проте батькам дове­лося докласти чимало зусиль, аби хоч трохи привести до ладу закинуту будівлю.

«Тут все було в занепаді. Труби полопані, унітази ми всі міняли, на стінах іржа. Потрохи батьки взялися і відремонтували групи, щоб можна було там дітей залишити», – розповідає Алла Левченко, завідуюча дитсадка.

Сьогодні ж всередині закладу досить затишно. Наші журналісти відвідали майже всі 14 груп. Кожна з них – тематична та крізь ори­гінальний ремонт. В одній групі привабили полички, зроблені у вигляді дерева, в іншій – шафа з 3D-метеликами. Іграшок та книжок також вдосталь.

В закладі встановлені метало­пластикові вікна. В більшості груп – новий паркет та лінолеум. Оновлені й меблі, зокрема в буфе­тах. Майже скрізь новенькі ліжка.

Нагадуванням про Радянський Союз є шафки для верхнього одягу, в багатьох групах вони не мінялись багато років. Проте стан їх задовільний. Кори­дори також із сучасним ремонтом, як і актова та спортивна зали. В останній дуже багато спортив­ного інвентарю.

Осучаснений і харчоблок. До речі, приємно вразило, що під час нашої ревізії, керівництво наполягло на тому, аби ми одягли бахіли, а при відвідуванні кухні ще й халат та шапочку. Таке про­хання ми почули вперше із самого початку перевірок садочків.

ФІНАНСОВА ПІДРИМКА ВЛАДИ ТА БАТЬКІВ

Майже весь ремонт зроблений за рахунок благодійних внесків батьків. Кожен здає, скільки може, запевняє керівництво закладу. Дитсадок відвідує 10 сімей-пере­селенців, а також багатодітні родини та діти-інваліди – всі вони звільнені від внесків. Гроші розподіляє батьківський комітет, частенько проводять ремонтні роботи у борг.

Вісім років тому у закладі за власний кошт була повністю замінена сантехніка. Роботу виконував штатний сантехнік, тому вдалося зекономити – обі­йшлося все в 100 тисяч гривень.

Не обділяє увагою заклад і міська влада. За останні кілька років оновили фасад будівлі, провели капітальний ремонт двох груп та харчоблоку. Пода­рувала мерія і кілька дитячих майданчиків.

«Дві групи відкрилися в цьому році, повністю ремонт зробило місто, мер знайшов спонсорів. Подарували нам дитмайданчики, батьки так зраділи, закупили цемент і наступного дня все встановили», – каже Алла Левченко.

ВИХОВАТЕЛІ ТА НАВЧАЛЬНА ПРОГРАМА

Єдине, на що жалілися батьки на форумах – вихователі. А саме – їх ставлення до дітей. Відзначимо, що у закладі працює молодий колектив до сорока років. Під час ревізії дітлахи спали, в кожній групі за ними наглядали вихова­тель і няня. З журналістами були привітні і відповідали на всі запи­тання. Штат «Катюші» повністю укомплектований. До того ж, окрім вихователів є логопеди, музичні керівники та інструктор зі спортивного виховання.

Виховують дітей за державними програмами. Молодші проходять «Українське дошкілля», старші – «Впевнений старт». Частково впроваджують й ідеї Сухомлин­ського. А от основний напрямок закладу – художньо-естетичний розвиток.

«Пріоритетом є театралізо­вана діяльність. В нас був свій театр, спеціальна група. Було обладнане приміщення зі сценою, гримерною, була костюмерна, було дуже гарно. Але його дове­лося закрити – потрібно було відкрити групу. Проте, в нас і досі постійно проходять концерти, спектаклі і тому подібне», – роз­повідає Валентина Сільвертюк, методист ДНЗ «Катюша».

Для спектаклів є весь необхід­ний інвентар – для величезної кількості костюмів виділено цілу кімнату. І гардероб постійно поповнюється.

САДОК ПЕРЕПОВНЕНИЙ, АЛЕ МІСЦЬ НА ВСІХ ВИСТАЧАЄ

Єдина проблема, яку і вирішити нині неможливо – переповненість груп. Як і в багатьох інших дитсад­ках Броварів, за списками тут дітей більше, ніж повинно бути. Заклад розрахований на 320 дітей, а нині їх 360. Щоправда, знову ж таки на папері – відвідують далеко не всі. А от чергова група зазвичай забита. Щодня близько 40 дітей чекають своїх батьків до сьомої години вечора.

Отже, ревізією задоволені. Залишається сподіватися, що у «Катюші» так затишно завжди, а не тільки тоді, коли зустрічають журналістів. 

katia1

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ