БРОВАРИ +10
НБУ USD 27.61

ЗОЛОТА ГАРЯЧА ВОДА? АЛЬТЕРНАТИВИ – Є!

Після невеликого перериву вже другий тиждень броварчани мають змогу насолоджуватись гарячою водою в оселях. Попри це, її споживання у місті знизилось майже вдвічі. «Громадський ревізор» дізнався, чому мешканці прикрутили «гарячі крани».

Одразу після Великодня в кра­нах броварчан зникла гаряча вода. Явище неприємне, проте доволі звичне для українців. Цього разу причиною стало те, що НКРЕ КП ніяк не могла визна­читись з вартістю теплової енергії через підвищення тарифів на газ.

До нашої редакції надійшло чимало телефонних дзвінків зі скаргами, що без гарячої води «життя схоже на каторгу».

Всіх невдоволених заспокоїли у мерії – пообіцяли включити воду до Дня Перемоги. І, дійсно, вже 8 травня в кранах у броварських квартирах з’явилася гаряча вода.

Проте очікуваного захвату від цього не відбулося. Навпаки, споживання за перший тиждень відновлення водопостачання складало лише 35% від звичного. Нині ж мешканці використовують майже вдвічі менше гарячої води. Чому ж так сталось?

ГАРЯЧА ВОДА ВЖЕ НЕ ПО КИШЕНІ

А відповідь дуже проста – люди почали економити. Вода з’явилась, але й тарифи на неї значно зросли. На сьогодні кубометр гарячої води коштує 39,38 гривень, а за відсутності рушникосушок – 36,53 гривень. До того ж з 1 травня в місті вста­новлені й нові тарифи на водо­постачання та водовідведення – 4,99 гривень за куб і 5,89 гривень за куб відповідно.

Всі ці суми значно б’ють по кишеням броварчан, тому вони почали використовуватигарячу воду економніше та шукати альтернативи.

ГРОМАДСЬКА БАНЯ ЯК АЛЬТЕРНАТИВА?

«Громадська баня – необхідність в Броварах», – з такою пропози­цією звернулась до нашої редакції пенсіонерка Лора Семенівна. Вона впевнена, що через регу­лярні відключення гарячої води у місті та подорожчання тарифів на них, баня стане популярним місцем для жителів. Щоправда, закрадаються сумніви, що молоде покоління зацікавить така ідея. Тож навряд чи подібне місце буде користуватися шаленим попитом.

Наші здогадки розділяють чиновники. Григорій Голубо­вський, заступник мера з питань ЖКГ, розповів нам, що, мало хто знає, але в Броварах вже є баня – на розі вулиць Чкалова та Олімпійська. І функціонує вона вже понад 7 років, проте майже весь цей час пустує. «Попиту на такі послуги у місті немає. Тому будувати комунальну баню немає сенсу», – розповідає він. А хто відчуває потребу – для тих є приватні сауни.

БОЙЛЕРИ ЗАОЩАДЯТЬ ВИТРАТИ НА КОМУНАЛКУ

Про іншу, більш актуальну альтернативу, нам розповіла Валерія, мешканка Броварів. Аби постійно не плутатись в нових тарифах на гарячу воду, вона від неї просто відмовилась. Її родина вирішила поставити електричний бойлер.

Звичайно, задоволення не з дешевих – мінімальна вар­тість такого агрегату становить близько 2 тис гривень. Плюс ще витрати на його встановлення. Проте ця сума доволі швидко «відіб’ється» за рахунок вивіль­нених коштів у платіжці.

«Ми встановили бойлер і горя не знаємо. Отримуємо ту тем­пературу, яку хочемо, за лічені хвилини. До того ж, в нас є лічиль­ники і ми знаємо, за що платимо. Виходить економія і по теплу, і по воді. Платіжки подешевшали відсотків на 10», – розповідає Валерія. Щоправда, зростає наванта­ження на внутрішньобудинкові електромережі. У випадку Вале­рії, яка мешкає у відносно новому будинку, проблем не виникає, а от в «хрущівках» проводка може й не витримати. Реконструкція електромереж поки що тільки в планах комунальників, тому не варто зловживати бойлерами.

«Зараз зменшилось вдвічі спо­живання гарячої води, але ви ж розумієте, що котельні повинні працювати і температуру підтримувати. А немає спожи­вання – продукт не реалізується. Найкращим було б індивідуальне водопостачання, людина б отри­мувала реальну послугу: включила воду, отримала температуру, яку хоче. А не так, як зараз – людина повинна спустити куб-два, щоб отримати температуру 30–40 градусів», – стверджує Григорій Голубовський.

В Україні багато міст взагалі відмовились від централізова­ного гарячого водопостачання. Там мешканці вже й забули про скарги через відсутність гарячої води – перейшли на так зване індивідуальне постачання гарячої води. Регулюють і температуру води, і її кількість. Про запро­вадження подібного досвіду вже задумуються й у Броварах. Це може значно зменшити фінансове навантаження як для громадян, так і для виробника теплоенергії.

Катерина Ковальська 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Четвер, 15 квітня 2021, 10:43
Вівторок, 30 березня 2021, 13:29

Останні статті

П’ятниця, 14 травня 2021, 17:16
Вівторок, 11 травня 2021, 14:14

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ