БРОВАРИ +15
НБУ USD 27.63

ЖИТТЯ В ЕКСТРЕМАЛЬНИХ УМОВАХ. ЩО РОБИТИ, КОЛИ ДАХ ТЕЧЕ?

Відвалюються шпалери, цвіль на вологих стінах, зіпсовані меблі та проводка – такі сюрпризи «дарують» мешканцям дахи будинків, що роками не знали ремонтів

Жителі будинку 16 Б по вулиці Незалежності лише з морозами сховали тазики. Втім, отримали нову проблему – вогкі стіни почали тріскатися. Ось таке виживання в екстремальних умовах у мешканців останнього поверху будинку. Ще перед ново­річними святами у їхній квартирі почалися дощі. «Керівництво ЖЕКу чемно вислухало проблему і на тому все, – розповідає пані Валентина. – Прийшов, нічого не подивився. Тут було залито. Ніхто нічого не зробив. Це зараз уже з потеплінням усе підсушили».

ДОХОДЯТЬ ДО КРАЙНОЩІВ

Минулого тижня мешканці квар­тири у багатоповерхівці по вулиці Короленка дійшли до крайнощів. Після зливи їхню квартиру почало заливати. Власники викликали працівників КП «Броварите­пловодоенергія». Ті звісно при­бігли, але з мінімальний набором інструментів. Усе для того, аби зрозуміти, в чому проблема. Втім власники квартири «захопили працівників у заручники» і … закрили їх на даху. Вийшли працівники звідти лише в обід. «Громадський ревізор» намагався дізнатися масштаб біди, що наро­била небесна вода, втім мешканці спілкуватися з журналістами відмовилися.

ДАХИ НЕ ВИТРИМУЮТЬ ПОГОДНИХ ВИПРОБУВАНЬ

Те, що від жителів міста над­ходить дуже багато скарг на стан покрівель, визнала і начальник управління житлово‑комуналь­ного господарства Броварів Галина Плотнікова.

«Але, щоб задовольнити всі ці скарги, необхідні сотні мільйонів гривень, – каже вона. – У поточ­ному ж році з міського бюджету на капітальний ремонт жит­лового фонду виділено трохи більше 2 мільйонів гривень. Ремонт кожного даху коштує по-різному. Для кожного розробля­ється окремий проект. Взагалі, на капітальний ремонт шатро­вих дахів виділено 850 000 грн, а на капітальний ремонт м’яких покрівель – 1 мільйон 499 тисяч грн. Нині працівники вже завер­шили роботи по Олімпійській, переходять на Кирпоноса та Черняховського. Вони в мене «стрибають» з даху на дах».

РОБОТИ ЗАВЕРШАТЬ ДО КІНЦЯ ЛІТА

За виділені кошти планують капітально відремонтувати дахи восьми будинків. В переліку є й горезвісний по вулиці Неза­лежності 16 Б. Нині ж комуналь­ники займаються м’якими дахами. З шатровими покриттями все складніше, адже в таких будинках потрібно повністю відкривати дахи.

Хочеться додати, що ремонту потребує набагато більша кількість будинків із застарілого житлового фонду. Втім кому­нальні служби для ремонту обирають найгірші.

«За два роки, що я працюю на цій посаді, ми капітально відремонтували 20 дахів. Цього року ЖЕКи подали мені заявки на ремонт 60. Втім, через обме­жене фінансування ми обрали ті, що потребують ремонту найбільше», – розповідає Галина Плотнікова.

Вона переконує, що одними дахами не обмежаться. Цього року виділили 1 мільйон 193 тисячі гривень на утеплення фасадів будинків. Зараз вже закінчують роботи по утепленню будинку за адресою вул. Коро­ленка 68.

Інна Нікітіна

dax1

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Четвер, 15 квітня 2021, 10:43
Вівторок, 30 березня 2021, 13:29

Останні статті

Вівторок, 11 травня 2021, 14:14

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ