БРОВАРИ +14
НБУ USD 27.98

ЗОШ №2 ШКОЛА НОВОГО ТИСЯЧОЛІТТЯ

Експериментальна навчально-виховна робота, молодий педагогічний колектив, відомі випускники – «Громадський ревізор» побачив, що з себе представляє та з якими проблемами стикається загальноосвітня школа №2.

«Школа нового тисячоліття» – саме таким бачить свій заклад директор ЗОШ №2. Якою ж вона має бути? Перші асоціації, які виникають, це сучасна будівля у стилі хай-тек, класи, оснащені всіма можливими гаджетами, в учнів, замість важких підруч­ників, планшети, а уроки ведуть не вчителі, а їхні голограми. Звичайно, це все лише фантазії.

ЗА ЯКИМИ ПРОГРАМАМИ НАВЧАЮТЬ ДІТЕЙ МІЛЕНІУМУ?

Насправді ж будівля ЗОШ №2 ззовні – звичайна, а учні й досі з величезними ранцями. Проте, варто відмітити, що у «новому тисячолітті» досить затишно. У закладі спокійно і всі, від учнів до вчителів, дуже привітні.

Перше, що потрапляє в очі, це вислови, які можна побачити ледь не на кожній стіні. Тільки придивившись, розумієш, що всі вони належать відомому педа­гогу-новатору Василю Сухомлинському. Таку увагу автору у закладі приділяють через те, що вже 13 рік ЗОШ №2 є експеримен­тальним майданчиком Національ­ної академії наук. Весь навчально-виховний процес тут ґрунтується на ідеях Сухомлинського, основа яких толерантність, гуманність та доброзичливість, запевняє директор. Дітлахи навіть навчаються за спеціальними підручниками. Експеримент був розрахований тільки на почат­кову школу, а «підхопили» його навіть старшокласники.

Окрім основної методики, в початковій школі є кілька роз­виваючих класів, які займаються за харківською методикою.

«В початкових класах навча­ються за іншими підручниками. Використовують спеціальні зошити на друкованій основі, де діти, які ще не вміючи читати і писати, пишуть певні речення. Вони їх позначають рисочками. Також, не вміючи рахувати, вони вже можуть додавати десятками і сотнями», – розпо­відає директор школи №2 Оксана Мельник.

ЯКІ ВИТРАТИ ЧЕКАЮТЬ НА БАТЬКІВ?

Одразу видно, що на ремонт у «школі нового тисячоліття» грошей не жаліють. Новенькі вікна, натерта до блиску підлога, а на стінах оригінальні розписи. Осучаснені і класи, і бібліотека, і спортивний та хореографічний зали. Директор закладу Оксана Миколаївна підтверджує, що ремонтні роботи проводять постійно. В основному за рахунок батьків – щомісяця вони здають по 20 гривень на розвиток школи. А ще по 50 гривень на охорону. За всі витрачені гроші, дирекція щороку звітується.

За ці ж кошти купують і всю необхідну матеріальну базу. Наприклад, тільки минулого року завдяки батькам у школі з’явилось шість ноутбуків та п’ять мульти­медійних комплексів. Взагалі ж у школі вже більше двадцяти подібних комплексів, які, до речі, нині коштують, більше 20 тис. гривень за штуку.

Допомагають батьки і своїми руками, хто, чим може – хтось штори підшиває, а хтось світильники поставить. Випускники також не забувають про школу – нещодавно з їхньою допомогою зробили ремонт їдальні.

До того ж і на підтримку міської влади у закладі не жалі­ються. Починаючи з 2007 року, за рахунок бюджетних коштів було побудовано котельню, яка опалює школу і два найближчих дитсадка, зроблено ремонт туалетів, на спортивних майдан­чиках поклали штучне покриття. А також встановили вуличні тренажери, до речі, єдині в цьому мікрорайоні. Тому на вихідних тут займаються не тільки шко­лярі, а й інші мешканці. Окрім того, нещодавно міська влада подарувала школі 36 парт та 72 стільці.

«Тільки на цей рік зі скарб­нички було виділено 270 тисяч на ремонт опалення, 200 тисяч на вхідну частину і 70 тисяч на встановлення теплолічиль­ників», – розповідає Оксана Мельник.

УЧНІ ТА ВЧИТЕЛІ МАЙБУТНЬОГО

Щотижня в усіх класах прово­дять виховні години. На пустощі часу не вистачає, адже діти постійно задіяні в конкурсах, спортивних змаганнях, благодій­них акціях, учнівських олімпіадах та випускають власну газету.

Пишаються у школі і випускни­ками, серед яких є відомі чинов­ники та спортсмени. А двадцять колишніх учнів повернулися викладати в рідний заклад. Саме тому педагогічний колектив здебільшого молодий. Нині тут працює 79 вчителів, серед них 50 – вчителі вищої категорії, а 25 мають звання старший вчитель.

Як і в інших навчальних закла­дах Броварів, у ЗОШ №2 досить переповнені класи. Школярі тут навчаються у дві зміни. Щоправда з 1254 учнів, лише 120 відвідують заклад після обіду. По черзі – про­тягом півроку одні, наступні шість місяців – інші.

Від батьків негативних відгуків ми не почули. Тож виходить, що навчальний заклад дійсно затиш­ний і комфортний для кожного учня.

Ксенія Новожилова

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ