БРОВАРИ +2
НБУ USD 27.93

ХТО ТА ЯК В «ТЕРЕМКУ» ЖИВЕ

«Громадський ревізор» продовжує перевіряти, наскільки правдиві відгуки про броварські ДНЗ на форумах. Цього разу «під прицілом» дитячий садок «Теремок».

МАЙДАНЧИКИ ТА МАТЕРІАЛЬНА БАЗА

Перед тим, як поїхати на ревізію, ми перечитали десятки відгуків. Серед них були як негативні, так і позитивні. Проте майже всі писали про жахливі старі дитмайданчики на території закладу. В «Теремку» їх ми нара­хували чотири – один сучасний і три старого зразку. Як розповіла нам завідуюча, всі вони нові. Три майданчика нещодавно пода­рувало управління освіти. І хоча вони не новітнього типу, всі – безпечні. А от сучасний ігровий майданчик подарували батьки і в планах ще один. Єдина проб­лема – відсутність тіньових навісів над ними. І найближчим часом вони, на жаль, не з’являться, каже завідуюча.

«Тіньові навіси ми демонтували, бо вони прийшли в аварійний стан, і нових немає. Батьки цього не потягнуть – це дуже великі кошти, на це потрібні проекти. Ми розраховуємо на те, щоб нам встановили тіньові навіси. Вони будуть, але ж коли – поки невідомо», – розповідає завідуюча ДНЗ «Теремок» Наталія Горобець.

Під час відвідин садочку, ми вирі­шили перевірити і матеріальну базу. В групах доволі затишно та чисто, проте ремонт в більшості з них не сучасний. Єдина група з євроремонтом – №9. Однак скрізь велике розмаїття іграшок для дітей. Гідно виглядає і харчоблок. Як виявилось, у позаминулому році управління освіти виділило кошти на його капітальний ремонт. Окрім цього, зробили ремонт 9‑ї групи, центральної сходової клітки та даху. А також встановили теплові лічильники. Все інше – за рахунок благодійних внесків батьків.

За минулий навчальний рік було зібрано 81 438,88 гривень. За ці кошти були придбані канцтовари, методична література, миючі засоби, медикаменти, лампочки та багато іншого. Всі звіти заві­дуюча нам продемонструвала. На ці потреби міська влада гроші не виділяє, тому «віддуваються» батьки.

БЛАГОДІЙНІ ВНЕСКИ ЗА БАЖАННЯМ

Це питання батьків розділило. Хтось пише, що при вступі до дитсадка з нього вимагали кругленьку суму, а хтось каже, що фіксованої «такси» немає – хочеш плати 100 гривень, а хочеш – 2000. Завідуюча запевняє, що грошей з батьків не вимагають, адже внесок – благодійний.

«Батьки визначають суму самі, це ж їхній благодійний внесок. Батьки мають право на вільні благодійні внески, які вони вважа­ють за потрібне. Скільки можуть, якщо хочуть, то вони вносять. У нас в садочку є батьківський комітет, який розподіляє ці кошти. Якщо не мають бажання або матеріальних статків, то нічого не вносять, користу­ються тим, що є», – каже Наталія Горобець.

У ЗАКЛАДІ БРАКУЄ ВИХОВАТЕЛІВ

«Вихователі нормальні через один. Були скарги на те, що крив­дили дітей, залякували. Особисто бачила матусь, які приходили до завідуючої зі скаргами», – скар­житься на форумі матуся Вікторія. І подібних відгуків чимало. Хтось пише, що дітей залишають без нагляду, а хтось, що вихователі – найкращі у місті.

Під час ревізії ми відвідали кілька груп – в одній діти уважно слухали казку, а в іншій гралися іграшками – все під наглядом вихователя. Ще в одній групі всі разом водили веселий хоровод. Заляканими та пригніченими малюки не виглядали.

Однак, про проблеми з вихо­вателями говорить і сама завідуюча. Точніше про їх катастрофічну нестачу. Минулого року звільнилось одинадцять педагогічних працівників, тому деякі групи залишились без своїх керівників, наприклад, дев’ята. Але діти без нагляду не залишаються, запевняє Ната­лія Горобець: «Вихователі просто працюють більше, ніж на ставку, з переробкою годин. Вони працю­ють на кілька груп, діти ж не зали­шаються без нагляду. До того ж, всі вони на рівні і багато хто має вищу освіту або навчається».

Окрім вихователів, у закладі працюють і кваліфіковані вузькі спеціалісти, які пропонують дітям оригінальні методики. Сама ж підготовка малюків до школи відбувається за державними про­грамами «Українське дошкілля» та «Упевнений старт».

Прочитали ми невтішні відгуки від деяких батьків і про саму завідуючу: «Садок, м’яко кажучи, посередній. Завідуюча називає його «режимним об’єктом», напевно натякає на зв’язок з пенітенціар­ною службою … Людей Наталія Василівна терпіти не може, що вже про діток говорити. Якщо зустрі­чаєш на вулиці, то вітається або цідить крізь зуби, або відверта­ється», – пише мама Ксенія.

«Громадський ревізор» під­твердити цей відгук не може. Під час ревізії і завідуюча, і методист були люб’язні з нашими журналіс­тами, відверто відповідали на всі питання, демонстрували звітності і провели екскурсію по всьому закладу. Під час прогулянки дитсадком ми стали свідками спілкування завідуючої з однією з матусь та її дитиною. Ніхто від них не відвертався та й спілку­вання було досить люб’язним.

Отже, ревізія дитсадку демон­струє, що не завжди на форумах можна прочитати правду. Тому перед тим, як влаштовувати дитину до дитсадка, краще на власні очі переконатись, яка там обстановка, а не прислуха­тися до суб’єктивних думок.

Катерина Ковальська

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні статті

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ