БРОВАРИ +6
НБУ USD 28.01

ВІД ЧОТИРИЛАПИХ З ЛЮБОВ’Ю

До Броварів вже вдруге завітав міжнародний фонд «4 лапи Україна». Протягом місяця вони навчатимуть мешканців, як правильно поводитись з безпритульними собаками та проводитимуть стерилізацію тварин у місті.

Два ловці, адміністратор, асис­тент по догляду за тваринами та два ветеринарні лікарі – такою невеличкою компанією наприкінці квітня завітав до Бро­варів міжнародний фонд «4 лапи Україна». Ця організація працює вже понад 18 років. Головний офіс знаходиться в Австрії, а українське представництво розташоване в столиці України.

Їхня головна мета – підтримка безпритульних тварин. За допо­могою місцевих волонтерів за цей час було стерилізовано вже понад 100 собак. Їх звозять на територію місцевих теплиць. Саме там роз­ташувалась мобільна ветклініка, яку привезли з собою представ­ники фонду. В цьому автомобілі обладнана операційна, там і від­бувається стерилізація тварин.

Як розповідає ветеринарний лікар фонду Катерина Луцкевич, використовується особлива методика: «Методика особлива в тому, що вона передбачає міні­мальний розріз і це також впливає на тривалість післяопераційного періоду. Чим менший розріз, тим швидше він загоюється, швидше тварина повертається в нор­мальний стан».

Після операції тварини при­ходять до тями протягом доби. Під наглядом фахівців вони перебувають у спеціальних клітках на території тієї ж теплиці. А вже за 24 години собак відвозять туди ж, де їх відловили, адже притулків поблизу немає. До речі, в Європі вже багато років безпри­тульних собак саме відпускають.

«Тварин стерилізуємо і від­пускаємо. Це їхній дім і вони там себе комфортно почувають. Саме там вони менш агресивні, ніж в будь-яких інших місцях», – розповідає Олена Вихристюк, адміністратор міжнародного фонду «4 лапи Україна».

Після стерилізації у тварини змі­нюється гормональний фон, тому вона стає спокійнішою, стверджу­ють фахівці. Все ж інше залежить від людей: якщо ставитись до собаки агресивно, то вона відповідатиме тим самим. Про важливість гуманного ставлення до чотирилапих без­хатченків представники органі­зації розповідали броварським школярам. Минулої п’ятниці у школі №2 відбувся відкритий урок, де учням третіх-п`ятих класів пояснювали, як треба поводитись із безпритульними собаками.

«Ми вважаємо, що таку інфор­мацію необхідно надавати дітям саме в ранньому віці, для того, щоб в них з’явилось певне добре відношення до таких тварин. Ми показуємо відео з красивою при­родою країни та світу і задаємо їм запитання, що вони знають про безпритульних тварин, як вони до них ставляться, чим можуть допомогти. Також прово­димо практичні заняття, в яких беруть участь діти – розігруємо сценки, діалоги. Діти змінюють свою думку стосовно тварин», – розповідає Олена Вихристюк, адміністратор міжнародного фонду «4 лапи Україна».

В Броварах планують провести ще один відкритий урок най­ближчим часом. В планах також акція у центрі міста, мета якої – інформувати броварчан про метод стерилізації собак і чому він вважається найефективнішим та гуманним до тварин.

«Ми надуваємо велику собаку (повітряну кульку – ред.), роздаємо флаєри, інформуємо мешканців про проект, пояснюємо їм, чому саме так потрібно вирішувати проблему з безпритульними тваринами та запрошуємо всіх ветеринарів навчитися нашій методиці. Двері нашої клініки завжди відкриті», – каже Катерина Луцкевич.

Представники фонду пла­нують працювати в Броварах до 27 травня. Окрім «4 лапи Укра­їна», місцеві волонтери запро­сили і своїх колег із Луцька, які ділились досвідом з активістами та місцевою владою. Наприклад, в їхньому місті запроваджено електронний реєстр тварин, до якого занесені всі чотири­лапі міста. Жоден ветеринар, як в державній, так і в приватній клініці не прийме пацієнта, якщо його немає в цій базі.

«Це дає змогу як провести пере­пис тварин, так і здійснювати контроль за вакцинацією. Коли є електронна база, кожен лікар має повну картину про тварину, що є і що потрібно зробити. Більше того, це дає змогу слідкувати за мешканцями, які викидають тварин на вулицю. Тобто є відповідальність за тва­рину. Дуже цікавий досвід», – каже Григорій Голубовський, заступник міського голови з питань ЖКГ.

Долучитися до цієї програми планують і у Броварах, адже це допоможе вирішити чимало проблем з безпритульними тваринами.

Ксенія Новожилова

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні статті

П’ятниця, 16 квітня 2021, 10:31
Четвер, 15 квітня 2021, 15:19

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ