БРОВАРИ +10
НБУ USD 27.96

«СОВКОВИЙ СЕРВІС» ЧИ ВІДСУТНІСТЬ КУЛЬТУРИ ЖИЛЬЦІВ?

Майже кожен українець, якому доводилося мати справу з житлово‑експлуатаційними конторами, знає – це головний біль та тотальна бюрократія. «Громадський ревізор» вирішив проаналізувати, як броварські ЖЕКи справляються з ісвоїми обов’язками.

ЖЕК – це обслуговуюча організація, Отже, за логікою надання послуг повинно бути у пріоритеті. На практиці правило, що клієнт завжди правий, тут діє не завжди. В Броварах працює 5 ЖЕКів. Для початку ми отримали списки будинків, які обслуговує кожна контора, і поїхали містом оцінювати роботу комунальників.

Відповідно до рішення Броварської міської ради від 27 березня 2013 року «Про встановлення структури, періодичності та строків надання послуг з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій у багатоквартирних житлових будинках комунальної власності територіальної громади м. Бровари» ЖЕКи повинні:

  • прибирати прибудинкову територію, в тому числі від снігу;
  • освітлювати місця загального користування, в тому числі міняти лампочки, робити ремонт електропроводки в під’їзді;
  • прибирати сходові клітки, в тому числі щотижня підмітати сходові площадки і марші та двічі на місяць їх мити;
  • здійснювати технічне обслуговування та енергопостачання ліфтів (за наявності);
  • обслуговувати димові і вентиляційні канали, зокрема прочищати від сажі;
  • вивозити побутові відходи.

БЛАГОУСТРІЙ ВЛАСНИМИ СИЛАМИ

Нашу перевірку ми почали з при­бирання прибудинкової території. Чи-то місячник з благоустрою, чи-то сумлінність працівників ЖЕКів, але щось таки вплинуло на загальне пози­тивне враження. Поруч з більшістю будинків дійсно чисто.

Біля деяких будинків ми побачили людей, які завзято висаджували квіти та власними силами облагороджували територію біля під’їздів.

Нам вдалося поспілкуватись з жін­ками, які поралися на клумбі по вулиці Енгельса. На наше прохання оцінити роботу свого ЖЕКу, вони почали жалітися, перебиваючи одна одну. «Ви тільки зайдіть до нашого під’їзду. У нас стіна вся мокра, мало не завалюється. Декілька років назад зробили ремонт – зашпаклювали її, але ж вона постійно тече. Чи там труба якась за нею, чи невідомо що», – каже одна з жінок.

«Ми ще й кожного дня повинні приби­рати порожні пляшки та недопалки, які під нашими вікнами залишають алко­голіки. А літом ми взагалі не можемо вікна відчинити, до п’яти ранку гульня з матюками», – зауважує її сусідка.

В даній ситуації комунальники, на жаль, не допоможуть, тому ми порекомендували звернутись до дільничного. Та жінки бояться, адже наступного ж дня нічні гультяї як мінімум розіб’ють їм вікна.

Мешканці цього будинку знайшли інший вихід. Звертаються до ЖЕКу, щоб той просто прибрав лавочки біля будинку. Звісно, для людей похилого віку це проблема, проте краще так, аніж щоночі чути під вікнами «концерти».

СВІТЛО У ДЕФИЦИТІ

Під час перевірки ми пересвідчи­лись, що поголівна проблема всіх ЖЕКів – освітлення під’їздів. Переважна більшість мешканців міняє лампочки самостійно та за власний кошт.

Біля входів в під’їзди ситуація з освіт­ленням дещо краща. На території ЖЕКу №1 ми навіть побачили сучасні енергозберігаючі лампи з фотоеле­ментом. Мешканка будинку по буль­вару Незалежності каже, що ці лампи реагують на ступінь освітлення та самі вмикаються, коли сутеніє, а на світанку вимикаються. Та в масштабах міста це скоріше виключення, аніж правило.

ВИБІРКОВЕ ПРИБИРАННЯ

Далі ми поїхали на вулицю Короленка. Тутешні мешканці також нарікають на комунальників: «У нас, як у всіх. Самі лампочки міняємо, самі квіти сажаємо. У під’їзді бруд».

Хоча справедливості заради варто зазначити, що у більшості під’їздів більш-менш прибрано. Так, стіни роз­мальовані, поштові скриньки поламані, інколи підпалені. Та це вже культура самих жильців, точніше, її відсутність.

Проте сходи підмітаються. А от чи миють? На виході з під’їзду ми зустріли двох сумлінних двірників. На питання, як часто вони прибирають сходи, жінки в один голос відповіли, що миють кож­ного тижня.

Проте жильці ці ствердження спрос­товують. Кажуть, що миють хіба що зрідка.

НІ НОМЕРІВ, НІ СВІТЛА У ЛІФТІ

Далі ми перевіряли роботу ліфтового господарства. На одному з будин­ків висіло показове оголошення: «…заборгованість за надані послуги з утримання будинку та прибудинко­вої території становить 11 263,73 грн. Водночас повідомляємо, що існує заборгованість нашого підприємства (ЖЕК) за електричну енергію, яка вико­ристовується на освітлення під’їздів та роботу ліфтів».

Нібито справедливо, проте як бути сумлінним броварчанам, які справно сплачують комунальні послуги. Вихо­дить, що всі мають ходити пішки та ще й у повній темряві.

В сусідньому будинку ліфти таки працюють. Ми вирішили проїхатись на шостий поверх. Однак, знайти цифру «шість» виявилось не легко. Всі кнопки обпалені і жодного натяку на номери поверхів. Отака «європей­ська культура».

Окремо зазначимо про системи дис­петчеризації. Вони працюють в одинич­них будинках, переважно в нових. Тому, якщо раптом ви застрягли в кабіні, можете покладатись лише на сусідів. Якщо, звичайно, вас почують.

Перевірити, чи прочищають ЖЕКи димові та вентиляційні канали, не вда­лося. Проте на території двох ЖЕКів ми побачили оголошення про проведення таких планових робіт у травні.

А перевірка послуги з вивезення побутових відходів заслуговує окремої публікації. Тим паче, що цю послугу надає не сам ЖЕК, а обслуговуюча компанія ТОВ «Комунтранс-Бровари».

Отож, підсумовуючи все побачене та почуте під час ревізії, можемо оцінити роботу ЖЕКів на «трієчку». Хтось краще виконує своє обов’язки, а хтось грубія­нить, як у кращі радянські часи. Однак, варто пам’ятати, що порядок у під’їзді починається з кожного мешканця. Тому варто ставати європейцем насамперед у власній оселі.

Аліна Яковенко

Коментарі   

0 # Юлия 08.05.2015, 20:03
Ми всі так сваримо ЖЕКи... ЖЕКи нічого не роблять і все таке... Але ж люди? Гляньте на себе! Як же ви можете нарікати на ЖЕКи коли біля кожної лавочки гори недопалків, обгорток від семок та склянки! Я вже три раза колесо на дитячому візочку пробивала через бите скло на дорогах. Це ЖЄКи мають прибирати чи тут не люди а свині живуть? Мені страшно гуляти по цьому місті з дитиною. Поважайте своє місто, свою країну та самих себе! Будьте людьми в кінці кінців а не свинотою що нарікає на все підрят а сама смітить! Мо
жна без кінця організовувати суботники але чисто буде лише тоді коли всі перестануть смітити. Нам не вистачає штрафів за таке діло. Рекомендую "Ревізору" статтю на тему культури громадян. Надіюся що колись наше місто стане домівкою а не постапокаліптичною зоною...
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ