БРОВАРИ +15
НБУ USD 27.63

«ЯЛИНКА» САДОЧОК З УНІКАЛЬНОЮ ПРОГРАМОЮ

Віддати малюка в державний дитячий сад або в приватний? А може обрати домашній чи просто залишити з нянею? Сьогодні мами замислюються про це чи не над колискою немовляти. В цьому випуску ми вирішили розповісти читачам про садочок з унікальною програмою «Ялинка».

Раніше особливого вибору не було: або віддавай до район­ного садку, або, якщо немає бабусь, кидай роботу і сиди вдома. Тепер же з’являється все більше нестандартних дитячих садків з альтернативною програ­мою, причому не тільки дорогих приватних, а й державних, з ціл­ком прийнятними цінами.

«ЯЛИНКА» – НЕ САДОЧОК, А ПАЛАЦ

Двоповерхова споруда так і про­ситься в якийсь історичний фільм. Насправді це не маєток аристо­кратів, а дитячий садок, побудо­ваний ще у радянську епоху – на початку 80‑х років минулого століття. Дошкільний заклад розрахований на 140 місць, тут працює 6 груп. Це єдиний дитячий садочок в місті, в якому малечу виховують за творами Василя Сухомлинського.

Більш того, садочку надано статус всеукраїнського центру по впровадженню ідей Сухомлинського, розповідає завідуюча закладу Тетяна Тоцька: «Мініс­терство освіти визнало наші здобутки і такі інноваційні техно­логії, які ми розробили, працюючі п’ять років під час всеукраїнського експерименту, який почався у 2010 році. Всі одноголосно запро­понували нам стати всеукраїнсь­ким центром. Ми не зупиняємося і розповсюджуватимемо ідеї Василя Сухомлинського всією Україною».

Суть методу полягає в тому, що діти не лише аналізують твори, а й за допомогою вихователя моделюють його на сьогодення. Наприклад, твір має чотири блоки для ознайомлення з навколишнім світом. Приміром, деревами чи порами року. Таким чином його можуть використати під час уроків малювання, математики і навіть хореографії. «Вихователь не має проблем в пошуку, чим завантажити дітей протягом заняття. У неї настільки цей твір розкрито, що в неї тільки вибір, які саме змістові лінії взяти на заняття сьогодні і якими іграми їх доповнити. І не буде помилок в нераціонально використаному часі чи в тому, що не правильно дітям подали матеріал», – додає завідуюча.

Твори Сухомлинського навча­ють дітей не лише творчо та ана­літично мислити, його оповідання насичені моральним змістом, розповідає Тетяна Тоцька. Мова йде про совість, про честь, про справедливість, про почуття обов’язку, про любов до краси.

А ЩО ВСЕРЕДИНІ?

У «Ялинці» дійсно є на що подивитися. «По-мультяшному» розмальовані сходові прольоти, величезні солом’яні панно на усі стіни, ігрові кімнати, битком набиті сучасними іграшками, вічнозелена кімната природи, схожа на зимовий сад… Дивля­чись на всю цю пишність, мимоволі думається: це ж які гроші сюди вкладено!

«Ви не перші, хто називає нас заможним дитячим садочком, – розсміялася Тетяна Тоцька. – Але насправді ми, як і всі інші «бюджет­ники», бідні, як церковні миші. Все, що ви бачите – справа рук наших вихователів. Вони і м’які іграшки самі шиють, і меблі для груп переробляють, і стіни нашого холу прикрашають».

У групах яскраво, чисто та затишно. Меблі розставлені настільки компактно, що ніколи не скажеш, що тут одно­часно граються та годуються по 30–45 малюків. Попри переповненість груп у кожної дитини є своя шафка та ліжечко. Аби діти ліпше засвоювали навчальний матеріал, кожну групу ділять на підгрупи по 15 осіб. Одна йде на математику, а інша вчитися писати, і навпаки.

Хвалиться завідуюча садочка і повноцінним харчуванням діток. До того ж перед подачею їжі на стіл, вона проходить контроль у медичної сестри. «Наші служби в управлінні освіти ведуть харчу­вання, вони дослухаються до нас. І якщо продукт прийшов нена­лежної якості, вони миттєво реагують і змінюють його. Харчування дітей не збідніле, хар­чування повноцінне, харчування якісне», – додає Тетяна Тоцька.

КОЖНІЙ ДИТИНІ БЕЗКОШТОВНЕ МІСЦЕ

Закон України гарантує кожній дитині право на безкоштовну освіту у дошкільних навчальних закладах. Втім, від благодійних внесків тут не відмовляються. Завідуюча каже, що інакше б не вижили. Тут немає фіксованих сум. Батьки створюють комітет і самостійно вираховують, яка сума знадобиться, приміром, на ремонт вікон. Гроші особисто керівництву ніхто не заносить. Тетяна Тоцька каже, що при подіб­них запитаннях завжди запрошує батьків до себе додому, аби подивилися на її скромну оселю.

Дітей тут приймають згідно із чергою управління освіти. Проте перевагу надають своєму мікрорайону.

Величезним плюсом садочка є прилегла територія, адже він розташований мало не в лісі й поруч немає завантажених автошляхів. Приємно й те, що територія садочка доглянута і охайна. Навіть не зовсім нові дитячі майданчики виглядають кремезними. А ще у закладі є гуртки малювання, хореографії та англійської мови. І що головне, за словами керівництва, секції безкоштовні.

Інна Нікітіна

jalinka

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Четвер, 15 квітня 2021, 10:43
Вівторок, 30 березня 2021, 13:29

Останні статті

Вівторок, 11 травня 2021, 14:14

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ