КУДИ ЗВЕРТАТИСЯ ХВОРИМ БРОВАРЧАНАМ У СВЯТКОВІ ДНІ?

Травень – місяць свят. Не встигли оговтатись від одних вихідних, як одразу інші. За святковим графіком працюють всі державні установи, включаючи медичні. Проте, хвороби вихідних не мають. Куди ж бігти, якщо недуг застав вас зненацька?

Перші травневі свята відзначи­лись справжнім ажіотажем у Бро­варській центральній районній лікарні. Найбільше запам’яталося 2 травня. Цього дня до прийом­ного покою звернулося більше 80 броварчан, 40 з них – госпіта­лізували, зробили 12 операцій. За словами головного лікаря, здавалося, що пацієнти згадали про всі свої болячки та вирішили їх терміново вилікувати саме тоді, коли на чергуванні тільки один лікар.

«Маса звернень з травмами, пан­креатитами, холециститами. За добу поступило 4 інсульти, 9 інфарктів, з яких лише кілька були свіжими, всі інші 3–5‑денної давнини. Так само із розтяг­неннями та переломами. Всі вони зійшлися саме другого числа в один кабінет, де працювала один лікар. Вона була виснажена і морально, і фізично», – розпо­відає Валентин Багнюк, головний лікар БЦРЛ.

Через таке навантаження лікарі вже почали звільнятися з роботи, запевняє Валентин Багнюк. Та додає, що при цьому близько 30% звернень до прийомного покою були не «за адресою». З такими скаргами як підви­щена температура, стрибки тиску, кашель, нежить і тому подібне необхідно звертись до сімейних лікарів у амбулаторії. Броварська ЦРЛ, як стаціонар, має обслуговувати гострі та складні випадки.

«Раз нас уже розділили, то потрібно чітко розуміти, хто чим займається. Наша лікарня – вторинна ланка, тобто стаціонар. Після реформи всім цим займатися мають первинні лікарі. Потрібно, щоб кожен займався своєю справою», – каже головний лікар лікарні. Броварчани жалілися, що такий ажіотаж виник через те, що амбу­латорії на свята не працюють. Проте, «Громадському ревізору» вдалося з’ясувати, що це не так. Ігор Кравцов, головний лікар Цен­тру первинної медико-санітарної допомоги, розповів нам, що у святкові та вихідні дні завжди працюють чергові лікарі. Такий наказ отримали від міського голови. Проте за спеціальним графіком – один лікар на амбула­торію. Чергують і педіатри. Про це можна прочитати на сайті Центру.

«У нас чітко є розпорядження, що ми задіюємо чергування на амбу­латоріях. 8 числа ми працюємо, 9 та 10 числа даємо на допомогу лікаря до приймального відділення, а 11‑го знову працює амбулаторія за суботнім графіком», – розпо­відає Ігор Кравцов.

Проте, у попередні свята за два дні чергування до сімейного лікаря звернулось лише 11 пацієнтів. Тоді як до чергового лікаря БЦРЛ – більше ста. Отже, шановні броварчани, всі амбулаторії на свята працюватимуть. Тому, аби не спричиняти ажіотаж та не зменшувати ефективність лікування, в першу чергу зі своїми недугами звертайтеся до сімейного лікаря, який вже визначить, чи варто вам відвідати вузького спеціаліста.

Катерина Ковальська

grafik prujomy

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ