БРОВАРИ +10
НБУ USD 27.61

КУДИ ЗВЕРТАТИСЯ ХВОРИМ БРОВАРЧАНАМ У СВЯТКОВІ ДНІ?

Травень – місяць свят. Не встигли оговтатись від одних вихідних, як одразу інші. За святковим графіком працюють всі державні установи, включаючи медичні. Проте, хвороби вихідних не мають. Куди ж бігти, якщо недуг застав вас зненацька?

Перші травневі свята відзначи­лись справжнім ажіотажем у Бро­варській центральній районній лікарні. Найбільше запам’яталося 2 травня. Цього дня до прийом­ного покою звернулося більше 80 броварчан, 40 з них – госпіта­лізували, зробили 12 операцій. За словами головного лікаря, здавалося, що пацієнти згадали про всі свої болячки та вирішили їх терміново вилікувати саме тоді, коли на чергуванні тільки один лікар.

«Маса звернень з травмами, пан­креатитами, холециститами. За добу поступило 4 інсульти, 9 інфарктів, з яких лише кілька були свіжими, всі інші 3–5‑денної давнини. Так само із розтяг­неннями та переломами. Всі вони зійшлися саме другого числа в один кабінет, де працювала один лікар. Вона була виснажена і морально, і фізично», – розпо­відає Валентин Багнюк, головний лікар БЦРЛ.

Через таке навантаження лікарі вже почали звільнятися з роботи, запевняє Валентин Багнюк. Та додає, що при цьому близько 30% звернень до прийомного покою були не «за адресою». З такими скаргами як підви­щена температура, стрибки тиску, кашель, нежить і тому подібне необхідно звертись до сімейних лікарів у амбулаторії. Броварська ЦРЛ, як стаціонар, має обслуговувати гострі та складні випадки.

«Раз нас уже розділили, то потрібно чітко розуміти, хто чим займається. Наша лікарня – вторинна ланка, тобто стаціонар. Після реформи всім цим займатися мають первинні лікарі. Потрібно, щоб кожен займався своєю справою», – каже головний лікар лікарні. Броварчани жалілися, що такий ажіотаж виник через те, що амбу­латорії на свята не працюють. Проте, «Громадському ревізору» вдалося з’ясувати, що це не так. Ігор Кравцов, головний лікар Цен­тру первинної медико-санітарної допомоги, розповів нам, що у святкові та вихідні дні завжди працюють чергові лікарі. Такий наказ отримали від міського голови. Проте за спеціальним графіком – один лікар на амбула­торію. Чергують і педіатри. Про це можна прочитати на сайті Центру.

«У нас чітко є розпорядження, що ми задіюємо чергування на амбу­латоріях. 8 числа ми працюємо, 9 та 10 числа даємо на допомогу лікаря до приймального відділення, а 11‑го знову працює амбулаторія за суботнім графіком», – розпо­відає Ігор Кравцов.

Проте, у попередні свята за два дні чергування до сімейного лікаря звернулось лише 11 пацієнтів. Тоді як до чергового лікаря БЦРЛ – більше ста. Отже, шановні броварчани, всі амбулаторії на свята працюватимуть. Тому, аби не спричиняти ажіотаж та не зменшувати ефективність лікування, в першу чергу зі своїми недугами звертайтеся до сімейного лікаря, який вже визначить, чи варто вам відвідати вузького спеціаліста.

Катерина Ковальська

grafik prujomy

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Четвер, 15 квітня 2021, 10:43
Вівторок, 30 березня 2021, 13:29

Останні статті

П’ятниця, 14 травня 2021, 17:16
Вівторок, 11 травня 2021, 14:14

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ