БРОВАРИ +8
НБУ USD 27.96

БАСЕЙН «ЛІДЕР» ОПИНИВСЯ ПОЗАДУ ВСІХ

Ще нещодавно броварський басейн «Лідер» відвідувало близько 600 дітей на день. Тут виховали чимало світових чемпіонів. Сьогодні ж він стоїть в руїнах – занедбана будівля та спустошені басейни. Про колишню славу нагадують лише нагороди та фото дітей на стінах. «Громадський ревізор» продовжує досліджувати спортивні об’єкти міста.

Побиті вікна, розбита плитка, гнилий дах та дві спустошені ванни – саме так вже дев’ятий рік виглядає чемпіонський басейн. Життя «Лідеру» обірвалося після прикрого інциденту. У 2006 році у велику чашу басейну обвалився шматок даху. Ніхто не постраж­дав, проте аби уникнути подібних ситуацій, басейн закрили на капітальний ремонт, який тут жодного разу не проводився за 26 років роботи.

«Ви бачили дах? Ось такий він вже багато років. То там шматок відвалиться, то там від вологи все іржаве. Капітального ремонтуне було. Фарбували, щось міняли. За часи незалежності взагалі не проводився навіть косме­тичний ремонт», – розповідає Ольга Ярмоленко, завуч ДЮСШ управління освіти Броварської міської ради.

ПЛАВЦІ ТА ТРЕНЕРИ РОЗБІГЛИСЬ

Разом із закриттям басейну, на вулиці опинилися учні ДЮСШ, які займалися саме в цьому басейні. Валентина Мавроматій, старший інструктор з плавання, згадує, що раніше «Лідер» від­відувало близько 600 юних спортсменів щоденно. Саме тут були виховані бронзові призери олімпійських ігор. З дитинства цей басейн відвідували світовий чемпіон з гандболу Олег Великий та світовий чемпіон з плавання Олег Лісогор. А сьогодні у школі залишилось не більше 60‑ти плавців.

Порозбігалися і тренери: якщо раніше їх було 14, то сьогодні залишилось менше половини – лише ентузіасти. Їх розкидали по броварським басейнам, які функціонують – басейн 9‑ї школи та одну доріжку виділили в «Купаві».

«Лісогор нас не ображає, адже все-таки він наш вихованець, а от директор «Купави» ставиться до нас погано. 30–40 дітей плавають на одній доріжці. Ми ж безкоштовно плаваємо, а всім хочеться гроші заробляти, то й ставляться до нас так, нібито «коли ви вже підете звідси», – розповідає Ольга Ярмо­ленко, завуч ДЮСШ управління освіти Броварської міської ради.

ВАРТІСТЬ КАПІТАЛЬНОГО РЕМОНТУ ЩОРОКУ ЗРОСТАЄ

Саме тому керівництво басейну з нетерпінням очікує, коли ж «Лідер» «повернуть до життя». Проте, поки чують лише обіцянки, що от-от виділять гроші саме на цей басейн. У 2009–2010 роках басейном зацікавилась корейська компанія. Вони пропонували відремонтувати басейн за 5 міль­йонів гривень в обмін на те, що зможуть там займатися. Однак розмови до діла не дійшли. А з кожним роком сума ремонту тільки зростає – сьогодні це вже мінімум 15 мільйонів, яких зараз в міській скарбничці просто немає.

«Раніше його можна було за копійки привести до ладу, а зараз потрібен вже вагомий внесок, аби його відремонтувати та запустити в дію. Закивали, думали, що зараз швидко відремонтуємо дах і запустимо, а зараз вже пішло від даху до фун­даменту», – розповідає Сергій Коваленко, керівник ДЮСШ управління освіти Броварської міської ради.

Державну експертизу басейну востаннє проводили ще у 2006 році. Тоді фахівці казали, що «Лідер» зможе стояти ще років сто, проте після проведення капі­тального ремонту. Міська влада обіцяє, що без уваги цей басейн не залишить. Як і інші спортивні об’єкти його будуть приводити до ладу. Поки що робота зупи­нилась на етапі кошторисної документації.

Про інші спортивні об’єкти міста читайте в наступних випусках.

Валерія Костінова

lider1

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ