БРОВАРИ +15
НБУ USD 27.63

«ОБРІЗАНІ» ПЕНСІЇ НЕПРАЦЮЮЧИМ ПЕНСІОНЕРАМ

Працюючі пенсіонери в Україні уже змирилися з податковими нововведеннями і «віддають» 15% своїх виплат державі. А деякі просто звільнилися. Однак в квітні під загальні ножиці потрапило й немало тих, хто вже давно на заслуженому відпочинку.

ШОКОВИЙ СТАН

До редакції звернулась бровар­чанка Людмила Василівна, яка з квітневої пенсії недоотримала 15%. Для неї це стало шоком, адже вже 13 років вона не працює, і пенсія – це єдиний заробіток.

«Коли вони списували з мене гроші, ніхто не питав, які в мене документи є і чого немає. Тепер кажуть, що треба зібрати документи та написати якусь спеціальну заяву», – пише жінка.

«Громадський ревізор» вирішив дізнатись, чому броварчани недорахувались своїх пенсій та як їх повернути. Тому наші жур­налісти направились до міського Управління пенсійного фонду.

НАПЛУТАЛИ Й ЗАПЛУТАЛИСЯ

Виявилось, що проблема стосується не тільки Броварів, бо таких, як пані Людмила – тисячі. Тепер люди змушені ходити кабінетами та доводити, що ніде не працюють.

О 10 годині ранку в приміщенні фонду яблуку ніде впасти. Черга з працюючих пенсіонерів просувається вкрай повільно. «Я при­їжджаю вже другий день підряд з Калинівки. Вчора стояла більше трьох годин і не дочекалась», – бідкається Валентина Іванівна.

Чиновники у плутанині винуватять самих стареньких. Мовляв, після призначення пенсії, громадянин зобов’язаний письмово повідомляти Пенсійний фонд про звільнення або ж про влаштування на роботу. Те саме стосується і реєстрації фізичною особою-підприємцем. «Пенсіо­нери вважають, що вони не пра­цюють, а по пенсійним справам цього не видно. Деякі забували, що вони колись були приватними підприємцями, не закривали своєчасно підприємництва», – повідомили нам у броварському Управлінні пенсійного фонду. Всім тим, хто отримав «обрі­зану» пенсію, радять звертатись по управління Пенсійного фонду за місцем отримання виплат. Там потрібно буде написати заяву. Бланк та зразок заповнення надасть безпосередньо спеці­аліст в управлінні ПФ. При собі обов’язково потрібно мати оригінал та копію паспорта, а також трудової книжки.

ГРОШІ ПОВЕРНУТЬ…

Голова правління Пенсійного фонду України Олексій Зарудний називає причину невиплат суто технічною та заспокоює. Кошти повернуть, які тільки розберуться.

Він запевнив, що проблему обліку працюючих пенсіонерів буде вирішено остаточно в травні після формування квітневого звіту за даними персоніфікова­ного обліку всіх зайнятих.

Крім того, Зарудний повідомив, що Пенсійний фонд вже розпочав фінансування травневих пенсій і до 29–30 квітня з цією метою буде виділено понад 1,3 млрд грн, що дасть змогу почати виплату пенсій в повному обсязі за гра­фіком з 4 травня. Разом з пенсією обіцяють виплатити компенсацію за квітень.

Загалом неповну пенсію цього місяця отримали 20 000 непрацю­ючих пенсіонерів по всій Україні.

Інна Нікітіна

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Четвер, 15 квітня 2021, 10:43
Вівторок, 11 травня 2021, 14:14
Вівторок, 30 березня 2021, 13:29

Останні статті

Вівторок, 11 травня 2021, 14:14

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ