БРОВАРИ +13
НБУ USD 28.3

ГАРАЖНЕ ПИТАННЯ І ДОСІ ВІДКРИТЕ КОЛИ ПРИБЕРУТЬ ГАРАЖІ З НВК?

Ще до 19 лютого мали б прибрати всі гаражі з території освітніх закладів – таким було розпорядження міського голови. На календарі початок травня, а віз, чи то гаражі, і нині там. «Громадський ревізор» отримав лист від учениці НВК, яка схвильована цією ситуацією. Тож наші журналісти дізнавалися, в чому затримка і коли ж, нарешті, зникнуть злощасні «залізні коробки».

«НАДІЙНЕ ЖИТЛО» ДЛЯ ЧОТИРИКОЛІСНИХ?

Вся заминка у тому, що визна­чити власників гаражів на терито­рії НВК дуже важко. Адже жодних документів вони не мають, проте й покидати «насиджені» місця не поспішають. «Тільки через мій труп», – кричав один чоловік, коли працівники спецвідділу з контролю за станом благо­устрою попросили прибрати гараж.

Щоправда, за кілька днів він таки виконав прохання міської влади, як і двоє його сусідів. А от сім гаражів залишаються й досі там. Їх хазяї не переймаються тим, що самочинно захопили частину території школи – вони вимага­ють надати місце для гаража.

Влада міста йде на поступки вередливим власникам. Їм про­понують тимчасово перенести свої гаражі на територію КП «Бро­вари – Благоустрій», поки не зна­йдеться іншого місця. Насправді, жоден з примхливих хазяїв свою причетність до того чи іншого гаражу офіційно довести не може.

«Стоїть не зрозуміло чий і який гараж на території навчального закладу. Якщо б в них був хоча бякийсь договір оренди земельної ділянки чи якесь право на майно. В них нічого немає. Ну прийде людина і скаже, що це мій гараж, а я скажу, що це мій. Чиє слово буде вирішальним?», – каже Михайло Черняк, в. о. начальника спецвідділу з контролю за станом благоустрою.

Законно встановити власний гараж мають право або ж інваліди з ураженням опорно-рухової системи, або ж громадяни, які на земельній ділянці офіційно оформили гаражний кооператив. Зрозуміло, що не на території освітнього закладу. Аби вирішити питання комплексно, місцева влада шукає місце для облашту­вання таких кооперативів.

«На сьогодні ведуться пере­мовини з керівництвом південно-західної залізниці. Ми просимо, щоб вони передали частину території вздовж залізничних колій і там, можливо, будуть орга­нізовані гаражні кооперативи. Це задум, але на сьогодні реальних рішень ще немає», – розповів нам заступник міського голови Василь Андрєєв.

БАЖАННЯ Є – МОЖЛИВОСТІ НЕМАЄ

Якщо горе-власники самостійно і без шуму не розберуть гаражі в найближчі дні, спецвідділ обіцяє їх демонтувати власними силами. Причому навіть без «останнього китайського попередження», стверджує Михайло Черняк. В планах було прибрати гаражі одразу після Великодня. Проте, не було можливостей. Адже для демонтажу необхідні комуналь­ники та спеціальна техніка. Під час двомісячника з благоустроюзнайти «вільні руки» майже неможливо.

До того ж, більшість гаражів вже перетворились не на місце для зберігання автомобіля, а на склади. Броварські «Плюш­кіни» тримають там речі, які начебто в господарстві вже не потрібні, але викинути шкода. При демонтажі потрібно про­вести перепис всього цього мотлоху. А це знову ж таки час.

Отже, виходить таке замкнуте коло: власники прибирати гаражі не хочуть, а влада мусить, але не може придумати, як це зробити. Тому гаражі й досі «красуються» на території НВК та приваблюють дітлахів.

Нарешті нам вдалось дізнатись, коли бажання влади співпаде з можливостями. Час «Ч»по демонтажу попередньо призна­чили на четвер 14 травня. Наші журналісти будуть присутніми на місці події та оперативно інформуватимуть про результати.

Катерина Ковальська

garaji1

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Середа, 09 вересня 2020, 14:18
Понеділок, 14 вересня 2020, 11:29
Понеділок, 21 вересня 2020, 16:08

Останні статті

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ