БРОВАРИ +6
НБУ USD 28.01

ХТО ВИРУБУЄ ДЕРЕВА НА КИЇВСЬКІЙ?

Декілька тижнів поспіль тема вирубки дерев по вулиці Київській в районі напроти ТРЦ «Термінал» не сходить з вуст багатьох броварчан. Особливо знищенням зелених насаджень переймаються жителі прилеглих будинків. «Громадський ревізор» проаналізував, хто зрізає дерева і навіщо.

ДІЛЯНКА №1: ОРЕНДАР ВІДКРИТИЙ ДО СПІЛКУВАННЯ

Ділянка, яка першою зацікавила активістів, розташована за адресою Київська 333‑в. Вона знаходиться в оренді на 10 років у Костомахи Євгена Львовича. По суті, це дві ділянки, які були об’єднані в одну та виставлені на торги згідно з рішенням Броварської міської ради від 14 серпня 2014 року. Вже на аукціоні її призначення було «землі транспорту». Тобто ділянка площею 0,2618 га виставлялася саме для «розміщення та експлуатації будівель і споруд автомобільного транспорту та дорожнього господарства».

2 лютого 2015 року Костомаха отримав дозвіл на зріз 132 дерев. Що й підтверджено Актом обстеження №345. Причому 59 дерев були в аварійному стані, а 73 у задовільному. До слова, з них 20 тополь, через пух яких потерпає мало не третина населення. Не менш алергічною є й акація, яка також росла на цій ділянці у кількості 103 дерев. Вона є страшним сном для алергіків у період цвітіння – у травні‑червні.

До речі, за дерева, які перебували у задовільному стані, орендатору Костомасі, згідно із Актом обстеження, виставлений рахунок у сумі 46 349,6 грн. Однак, як нам вдалося дізнатися у представників місцевої влади, грошей поки бюджет не дочекався.

15 березня 2015 року Костомаха заключив договір оренди із Броварською міськрадою. Наскільки нам вдалося відновити події, то дерева він зрізав приблизно на початку квітня. Тоді й з’явилися перші невдоволення та почали писатися скарги.

Як нам розповіли у земельному відділі, після перших же невдоволень орендар пішов на контакт з активістами. Він пообіцяв, як тільки дійде черга до будівництва, одразу ж розмістить стенд з детальним планом. На сьогодні, до речі, ділянка вже огороджена зеленим парканом, тобто можна зробити висновок, що всі документи готові і будівництво ось‑ось розпочнеться.

На наші питання, що ж побудує Костомаха, у тому таки земельному відділі знизують плечима. Відповідають досить ухильно: «Можливо кафе‑драйв, якесь, або стоянка чи ще щось». Відносно автомийки, то чесно кажучи, виникають великі сумніви. Адже на іншій стороні вулиці Київська майже напроти вже є мийка автомобілів, тому встановлювати тут нову, немає великого сенсу.

ДІЛЯНКА №2: «НЕЦІКАВИЙ» ШМАТОК ЗЕМЛІ

Рішенням міськради від 14 серпня 2014 року, за яким лот Костомахи виставлявся на торги, затверджувалася на аукціон і сусідня ділянка за адресою Київська 333‑б, площею 0,1245 га. У неї призначення – землі житлової та громадської забудови. Переможець аукціону побудує на ній будівлі, пов’язані із торгівлею. Проте ця земельна ділянка чомусь зовсім не зацікавила особливо активних броварчан. Хоча очевидно, що для встановлення навіть невеличкого ларька, орендар повинен буде її розчистити, а отже також спиляти дерева. Але активісти чомусь мовчать.

ДІЛЯНКА №3: ЧОТИРИ ВЛАСНИКИ НА ЗЕМЛЯХ ТРАНСПОРТУ

На цьому історія не закінчується. 9 квітня 2015 року мешканці будинків на розі Київської та Чубинського також написали скаргу. На ділянці, яка розташована перед житловим комплексом «Шоколад», теж почали зрізати дерева. Тож жителі б’ють на сполох за прикладом своїх сусідів.

«Громадському ревізору» стало відомо, що ця ділянка перебуває у приватній власності і належить чотирьом особам. Право власності вони отримали ще у 2010 році. У листопаді 2013‑го міська рада своїм рішенням змінила її цільове призначення з сільськогосподарських земель на ті ж таки землі транспорту. Тобто тут також може з’явитися або СТО, або заправка, або та ж мийка чи придорожнє кафе. З’ясувати, що саме з цього переліку власники мають намір розмістити, поки що не вдалося. Адже вони ще навіть не зверталися за містобудівними документами. Побоювання деяких активних броварчан, що будь‑яке будівництво там небезпечне через якісь мережі, не має під собою підґрунтя. Наскільки відомо, зараз там проложений виключно кабель.

Оскільки земля на цій ділянці має власників, то по суті там вони можуть будувати будь що. Дії міської влади відносно цього досить обмежені. Адже ніхто не може заборонити людині на купленій ним ділянці будувати щось непротизаконне.

Ясно одне. Дерев вздовж Київської, починаючи з перетину з вулицею Чубинського майже до лісу, не буде точно. Власники або орендарі трьох ділянок отримали на це дозволи.

До речі, у ході розслідування стала відома цікава річ. Виявляється у далекі 90‑ті, ще до будівництва новобудов, напроти «Терміналу» був сад. Саме тому всі ці ділянки мали цільове призначення – землі ОСГ. Якби ще тоді броварчани переймалися вирубкою дерев, то у Броварах був би ще один сад. Хоча… СТОП… тоді б багатьом з деяких сьогоднішніх активістів не було би де жити. Адже саме на місці того саду зараз височіє будинок, в якому вони живуть.

Анна Межова

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні статті

П’ятниця, 16 квітня 2021, 10:31
Четвер, 15 квітня 2021, 15:19

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ