БРОВАРИ +5
НБУ USD 27.93

«КИЇВГУМА»: ПЕРЕЇЗД У БРОВАРИ ОСУЧАСНИВ ФЛАГМАНА ГАЛУЗІ

Підприємство державного масштабу, лідер у галузі, найбільше по кількості працівників у Броварах. Все це про «Київгуму», яка з середини 2013 року базується у нашому місті. У травні цього року підприємство буде святкувати своє 85‑річчя. Плануються пишні святкування та багато гостей. Враховуючи вагомість події, «Громадський ревізор» вирішив розповісти читачам про те, як «живеться» «Київгумі» у Броварах.

Нашим журналістам вдалося потрапити на оновлене підпри­ємство та побачити на власні очі технологічний процес виготов­лення товарів.

ВИРОБНИЦТВО ЗА ВИСОКИМ СТАНДАРТАМИ

Виробництво, яке налагоджене у Броварах – на європей­ському рівні. Вся продукція має відповідні сертифікати якості. У 2011 році ТОВ «Київгума» отримало «Знак якості» на дитячі соски. Також в арсеналі підприєм­ства ряд інших значних нагород.

Умови праці теж європейські. Тут і нові виробничі лінії, і сучасні підходи до роботи персоналу. Залучають й людей з обме­женими можливостями. Так, в одному з цехів ми побачили співробітників, які мають вади слуху. Ця робота для них цілком підходить, оскільки не потребує комунікації – простіше кажучи, суто технологічний процес.

За всіма санітарно-гігієнічними стандартами підприємство не вважається шкідливим, хоча і відноситься до хімічної галузі. Тільки в підготовчому відділенні працівники на певних операціях тимчасово мають бути у захис­них респіраторах (наприклад, завантаження сипучих речовин у виробничу лінію – тальк, тех­нічний вуглець тощо).

НАЙБІЛЬШЕ ПІДПРИЄМСТВО ЗА БАГАТЬМА ПОКАЗНИКАМИ

Гумові грілки вже багато років зігрівають багатьох мешканців нашої великої країни. А медичні джгути, підкладна клейонка та пробки на пляшечках з ліками (той же пеніцилін чи фізіологічний розчин) бачив чи не кожен дорос­лий українець. Цю продукцію виготовляють саме на «Київгумі».

Загалом підприємство виробляє понад 2,5 тисячі найменувань продукції для всіх галузей промисловості: медичні вироби з гуми, латексу та ПВХ, спортто­вари, вироби для сільського гос­подарства, нафтогазової галузі, залізничного транспорту, засоби індивідуального захисту від уражень електричним струмом.

«Київгума» займає близько 2,5 гектарів землі, має декілька цехів та 520 працівників. «Ми наразі найбільше підприємство по чисельності у місті Бровари. В мене на сьогоднішній день практично немає жодної вакан­сії. Зараз буду трошки відділ продажу розширяти, тому що це сьогодні найбільша проблема. Але що стосується робітничих спеціальностей чи допоміжних служб – жодної вакансії», – роз­повідає генеральний директор Андрій Острогруд.

Керівництво без лишнього вихваляння розповідає, що у них на підприємстві заробітна плата на рівні середньої по Києву – близько 5200 грн у місяць. При­чому ця зарплатня – чиста, ніяких конвертів.

Щодо самого виробництва, то показники на цей рік запла­новані на рівні 225 млн грн. Минулоріч обсяги реалізації були 165 млн гривень. Проте у 2013–2014 роках «Київгума» не працювала на повну, тому ці періоди не можна вважати показовими.

ФОРС-МАЖОРНИЙ ПЕРЕЇЗД

Андрій Острогруд розповідає про причини переїзду неохоче: «Причиною послужило те, що дуже ласий шматочок землі був у центрі Києва, 9 га. Але зараз ми набагато потужніші і красивіші».

Декілька років тому у ЗМІ широко тиражувалася історія про те, що підприємство переїхало з центра Києва, щоб звільнити ділянку для будівництва спортив­ної арени для «Євробаскету-2015». Як відомо, змагання в Україні не відбудуться, дорогоцінні київ­ські гектари тепер бурно зарос­тають бур’янами, зате в Броварах з’явилось потужне виробництво та нові робочі місця.

СОЦІАЛЬНА ОРІЄНТОВАНІСТЬ ЗРОСЛА

Нам також цікаво було дізнатися, як вплинуло на експорт погір­шення відносин із Росією. Керів­ництво стверджує, що майже нічого не змінилося. Адже 60% продукції залишається в Україні, а тільки 40% йде на експорт.

Військові дії хіба що зміц­нили прагнення керівництва до соціальної відповідальності. Директор нам розповів, що 5 його співробітників були мобілізовані. І все спорядження та одяг закуповували коштом «Київгуми». А оскільки підпри­ємство виробляє продукцію для медичної галузі, то неодноразово допомагало фронту й товарами на десятки тисяч гривень.

Загалом «Київгума» є соціально орієнтованим підприємством. Керівництво розповідає, що вони регулярно допомагають дитячій лікарні, до того ж коштів на будівництво релігійних споруд не жалкують.

В середині квітня на підпри­ємство приїжджала делегація з Київської торгово‑промислової палати поглянути на позитивний досвід переїзду компанії зі сто­лиці в регіон. Як виявилось, «Київ­гума» чи не єдине підприємство в Україні, якому вдалося успішно переїхати та з новими потужнос­тями запустити виробництво.

Можливо, саме переїзд дав підприємству поштовх до роз­витку. Адже зараз «Київгума» це повністю нові будівлі, нові виробничі потужності та нові умови виробництва. І в нинішніх тяжких економічних умовах йому вдається не просто виживати, а нарощувати виробництво. Адже «Київгума» – це бренд, добре зна­ний на теренах СНД.

Анна Межова

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні статті

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ