БРОВАРИ +8
НБУ USD 27.96

ДП «ЖИТЛО» ЯК ПРИВАТНИЙ ЖЕК ПЕРЕТВОРИВСЯ НА КОМУНАЛЬНЕ ПЕКЛО

Усім, хто живе в багатоквартирних будинках, хоча б раз у житті доводилося мати справу з ЖЕКом чи іншими обслуговуючими компаніями. В тому числі і нині модними приватними експлуатаційними конторами.

Це далеко не найприємніший досвід. Спілкування з цими структурами нагадує гру у від­мовки: ви кажете, що потрібно відремонтувати під’їзд, а вам наводять тисячу і одну причину, чому цього зробити не можуть. Через відкрите непорозуміння із комунальниками мешканка одного з будинків звернулася до нашої редакції, щоб ми на власні очі переконалися, що комунальне пекло – реальність, а не вигадка.

СУПЕРЕЧКА У СТИЛІ «САМ ДУРАК»

Необладнаний дитячий майданчик, замість двору для відпочинку – парковка, сміття у під’їздах – та ще купа проблем. Мешканці будинку номер 17, що по вулиці Незалежності, кажуть: результатів роботи свого ДП «Житло сервіс» не бачать. Ті ж, у свою чергу, нарікають на недобросовісність жильців, як по оплаті наданих послуг, так і по відношенню до майна.

«Комунальне пекло», як кажуть мешканці будинку №17, триває вже не перший рік. Люди ствер­джують – не можуть добитися від житлово‑експлуатаційної кон­тори, якій підзвітна багатоповер­хівка, якісної роботи. До того ж тарифи контора встановила такі, які не йдуть у ніяке порівняння навіть з «люксовими» будинками.

Співробітники ДП в один голос заявляють: усі заплановані роботи в будинку виконують вчасно і одразу ж кивають у бік боржників. «Ми, звісно, не відмов­ляємося від своїх зобов’язань. Ми міняємо стояки, які перегнили та течуть. А на благоустрій коштів не вистачає, адже люди не пла­тять. Виходить, що ми змушені «тягнути» цей будинок за рахунок інших платників», – розповідає начальник ДП «Житло».

Заступник міського голови з питань ЖКГ Григорій Голубо­вський каже, що люди не хочуть платити, бо результатів роботи не бачать. А ще його обурює інертність броварчан. Бо навіть коли ДП «Житло» встановлювало нові тарифи, противників цього майже не виявилося. Лише двом будинкам за вимогою меш­канців залишили старі тарифи. «Активність самого населення, хоча й були створені спеціальні комітети, чогось вона ніяка. Поки в мешканців того чи іншого будинку не потекло зі стелі на голову – не реагують. Люди взагалі не втручаються в процес утримання власного будинку», – каже Григорій Голубовський.

НАМ УСІ УСЕ ВИННІ

Існує думка, що ремонтними роботами у багатоповерхівках повинні займатися самі жильці, оскільки саме вони є власниками будинку. «Я вже втомилася пояс­нювати мешканцям багатоквар­тирних будинків, що саме вони є власниками цих будинків як ціліс­них майнових комплексів, а зовсім не ЖЄКи, територіальні громади чи держава. Ніхто не зобов’язаний ремонтувати ваше колективне приватне майно, крім вас самих, тому що, згідно ст. 13 Конститу­ції України – власність зобов’язує! І якщо ви досі дозволяєте ЖЕКам вас «намахувати» – не скаржтеся, коли ваші дахи падатимуть вам на голови!», – пояснює свою думку правозахисниця Тетяна Монтян.

АЛЬТЕРНАТИВНА АЛЬТЕРНАТИВА

Свого часу уряд оголосив, що в перспективі в усіх будинках мають бути створені ОСББ, які повинні замінити ЖЕКи. У теорії ідея непогана – власники квартир проводять збори, обирають собі голову й бухгалтера, які потім безпосередньо шукають на ринку комунальних послуг найкращі компанії та укладають із ними договори. Звичайний мешканець має просто вчасно платити гроші й приходити на збори. Утім, на створення ОСББ погоджуються здебільшого жителі новобудов, адже ті, хто мешкає в застарілих радянських будинках, вважають, що їм самотужки доведеться оплачувати дуже витратні роботи. Вони зазвичай кажуть, що, лобію­ючи створення ОСББ, держава фактично намагається перекласти зношений житловий фонд часів СРСР на плечі громадян. Адже одна справа – оплатити поточне фар­бування під’їзду в новій висотці, інша – ремонт даху в хрущовці.

В результаті ситуація у комуналь­ній сфері висить мертвим ванта­жем. Держава нібито і пропонує якісь варіанти, яким чином налаго­дити надання послуг та контроль за їхнім виконанням. Проте, як виявляється, ніхто не застра­хований від недобросовісних надавачів цих послуг. І ДП «Житло» цьому яскраве підтвердження. Ми й надалі будем досліджувати та писати про комунальні негаразди, спричинені бездіяльністю цієї структури.

Інна Нікітіна

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ