БРОВАРИ +10
НБУ USD 27.61

СПОРТКОМПЛЕКС №1 В БРОВАРАХ ГНИЄ БЕЗ РЕМОНТУ

За радянських часів спорткомплекс «Металург» був справжньою гордістю міста. Тут були представлені майже всі види спорту, а всі, хто тут тренувались, займали перші місця на багатьох змаганнях. Нині його будівля стоїть у руїнах і перетворилась в справжній тягар для міста. «Громадський ревізор» продовжує досліджувати спортивні об’єкти Броварів.

Ще на початку 70‑х у місті неспо­дівано відкрився спорткомплекс «Металург». Ця територія нале­жала Заводу порошкової металур­гії і за проектом там мав з’явитися новий цех. Проте, завдяки хитрості керівництва, на тому місті виріс великий спортивний комплекс. І використовували його на повну. Всі співробітники заводу відвідували його щодня. Там був і басейн, і футбольне поле, і легкоатлетичний комплекс, і шахи, і тренажерна зала, і корти. Як то кажуть, на будь-який смак. На той час у місті проводилось багато змагань між заводами і заме «порошковий» займав перші місця. Займалися тут й діти ДЮСШ.

СПОРТКОМЛЕКС ВІДДАЛИ МІСТУ ЧЕРЕЗ БОРГИ

Проте, роки йшли, будівля зношувалась, а про капіталь­ний ремонт ніхто й не думав. А за роки незалежності тут навіть і косметичні ремонтні роботи не проводились. До того ж, керівництво заводу не поспішало платити за комунальні послуги. У спорткомплексі відключили опалення та гарячу воду. Нако­пичивши кругленьку суму боргу, завод вирішив подарувати «Мета­лург» місту. В кінці 2013 року він перейшов на баланс ДЮСШ управління освіти Броварськоїміської ради. Проте спортивною базою для дітей занедбана будівля бути не могла.

«Коли ми приймали «Металург», ми сподівалися, що зробимо капітальний ремонт, відновимо ванну і він буде нормально функ­ціонувати. Зробили експертизу чаші – вона в нормальному стані, але є великі проблеми з самим приміщенням. Потрібно здій­снити посилення фундаменту, об’єднання стін, тому що в деяких місцях вже пішли тріщини – це все показала державна експертиза. Зараз же чаша стоїть без води, якщо наповнити її водою, то ця тріщина може дати про себе знати і призвести до аварій­ності всієї будівлі», – розповідає Ігор Сапожко, міський голова Броварів.

Колись престижний спорт­комплекс без уваги залишати не збирались. Гроші на його реконструкцію обіцяли виділити ще в 2013‑му, проте не встигли.

«Взимку 2013‑го прийшли з від­ділу капітального будівництва і вирішили робити демонтаж плитки і всього іншого, щоб вес­ною робити повноцінний ремонт. Але зимою трапилась революція, а після цього війна. Грошей немає – і на цьому все зупинилось. А ми так раділи, коли нам передали «Мета­лург» – це б була така база для дітей», – каже Сергій Коваленко, керівник ДЮСШ управління освіти Броварської міської ради.

ПРОЕКТ ПЕРШОГО ЕТАПУ РЕКОНСТРУКЦІЇ ВЖЕ РОЗРОБЛЕНО

Нині «Металург» закритий на ремонт. У відділі капітального будівництва нам розповіли, що вже розроблено проект проведення першого етапу реконструкції будівлі. Для початку було здійснене обсте­ження об’єкту, результати вияви­лись невтішними.

«Було визначено руйнування несу­чих конструкцій, а саме фундамен­тів, колон та огороджувальних конструкцій, а також покрівлі, які ведуть до постійного руйнування самого приміщення. Руйнація фун­даменту відбувалась через те, що була відсутнє вимощення навколо приміщення, а також всі інженерні мережі знаходяться в лотках навколо приміщення, вони під­топили фундаменти. Почалася усадка самого приміщення і руйнація фундаменту», – розповідає Людмила Павлик, керівник від­ділу капітального будівництва Броварської міської ради.

Всі ці недоліки планують випра­вити в першу чергу. За загальним кошторисом перший етап рекон­струкції обійдеться орієнтовно в 22 мільйони гривень. Проте, для початку проект має пройти експертизу. Саме на це міська рада і виділяє кошти цього­річ – 10 тисяч гривень. У відділі капітального будівництва запев­няють, що вже в травні після сесії, вони отримають гроші і одразу розпочнеться експертиза, яка триватиме місяць.

Сама ж реконструкція розпо­чнеться вже після і лише тоді, коли на це буде виділено кошти з місцевого бюджету. Коли саме це відбудеться – поки невідомо. Проте міський голова сподівається, що вже до Олімпійських ігор у Ріо-де-Жанейро «Металург» з руїни знову перетвориться на місцеву гордість.

Катерина Ковальська

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Четвер, 15 квітня 2021, 10:43
Вівторок, 30 березня 2021, 13:29

Останні статті

П’ятниця, 14 травня 2021, 17:16
Вівторок, 11 травня 2021, 14:14

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ