БРОВАРИ +9
НБУ USD 27.96

ОПАЛЮВАНИЙ СЕЗОН БЕЗ ЕКСЦЕСІВ

Опалювальний сезон завершився і можна підвести попередні підсумки. Він був непростим з урахуванням обмеження ресурсів, військових дій та загального зменшення доходів населення. Проте Бровари, на противагу багатьом містам, можуть заявити, що перезимували без ексцесів.

У Мінрегіонбуді зі свого боку вважають, що досягти високих показників опалювального сезону по всій Україні вдалося завдяки так званим «превентив­ним заходам». Серед них: заміна теплових мереж та модернізація котелень, скорочення спо­живання газу і його заміщення альтернативними видами палива. Так, в уряді намагалися вигадати, завдяки чому можна скоротити споживання «бла­китного палива». І такі способи були знайдені – відключення гарячої води в серпні-жовтні, відстрочка опалювального сезону в навчальних закладах, утеплення фасадів будинків тощо. Броварчани можуть згадати, як скаржилися на холодний душминулого літа. Проте це було не останньої причиною того, що всю зиму у помешканнях було тепло.

«Було поставлене завдання на 30% скоротити споживання газу, що по нашим розрахункам повинно було призвести до зна­чних понижень температури теплоносія. Проте цього не сталося. Завдяки тому, що ми пере­вели більшість закладів освіти і деякі дитячі садочки на опалення твердопаливними котельнями. Ми по заходам економії газу виконали ті завдання, які були поставлені облдержадміністра­цією, не втративши при цьому якості теплопостачання. Ті котельні, які працювали на твер­дому паливі, показали якісніші послуги, адже у них є лічильники тепла», – додає заступник місь­кого голови з питань ЖКГ Григорій Голубовський.

Також він зазначає, що свою роль у позитивному опалювальному сезоні відіграло переведенняна баланс «Броваритепловодоенегрія» обслуговування вну­трішньобудинкових мереж. Тепер надавач послуг відповідальний за те, в якому стані мережі у кож­ному будинку.

Кількість звернень броварчан з приводу перерахунку розміру плати за опалення та гарячу воду, які надійшли до «Бровари­тепловодоенергія» за минулий рік, складає 613. Таку інформацію ми отримали на інформаційний запит. Більше 400 броварчан змогли зекономити на перера­хунку 22 тисячі гривень.

Про гарячу воду годі й говорити. Більшість міст Київської області про неї тільки мріють. Для тих, хто не може собі дозволити бойлер, каструлі для підігріву води стали нормою. Фастів, Буча, Вишгород, Ірпінь – ці міста живуть без гарячої води вже досить довго. Столиця також не може похва­литися безперебійним гарячим водопостачанням. Окремі мікро­райони Києва все літо 2014 рокусиділи без гарячої води, до того ж на 2–3 тижні там її вимикають у кожному з районів.

На сьогоднішній день бро­варчани, звісно, мають на що скаржитися. Зараз гарячу воду вимкнули. Проте причини цього рішення потрібно шукати в уря­довій площині.

Інше питання, що підвищення тарифів може призвести до зни­ження рівня розрахунків. За під­рахунками експертів, за тепло та гарячу воду українці зможуть платити мало не на рівні 40%. Таким чином може скластися ситуація, що оборотних коштів теплопостачальників, які віді­грають ключову роль у підготовці до нового опалювального сезону, може не вистачити. А держава зі свого боку навряд чи нашкря­бає додаткові кошти на ці цілі. Тож, поки треба радіти, що цю зиму броварчанам не потрібно було кутатися у фуфайки, аби зігрітися у квартирі.

Аліна Яковенко

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ