БРОВАРИ +10
НБУ USD 27.96

СТАДІОН «СПАРТАК» ЦЕНТРАЛЬНА СПОРТИВНА РУЇНА МІСТА

Ями на футбольному полі, закинута будівля з фільму жахів, пусті обшарпані трибуни та більш-менш прийнятні бігові доріжки. Саме так можна в декількох словах описати стадіон «Спартак» у Броварах, який є частиною бази олімпійської та паралімпійської підготовки. «Громадський ревізор» продовжує досліджувати спортивні об’єкти у місті.

ФУТБОЛЬНЕ ПОЛЕ ЧИ ЯМКОВА ГАЛЯВИНА?

Стадіон – це, зазвичай, гор­дість міста. Проте «Спартак» таким назвати складно. Перша проблемна точка на ньому фут­больне поле. Чи в даному випадку його можна назвати майданчиком для метання списів. Саме за таким призначенням його використовує Київська обласна школа вищої спортивної майстерності. Фут­болу в них немає, а метальникам потрібно десь тренуватись. Відпо­відно на полі є деякі «нерівності».

Раніше галявиною опікувались футбольні команди. Останні три роки стадіон був на утриманні у Броварської федерації футболу, проте договір оренди закінчився, а власники приводити до ладу поле не поспішають – їм це не потрібно і не вигідно.

«Це досить дорога «іграшка». Ще до «катаклізмів» з гривнею ми оцінювали, що це обійдеться не менше мільйона гривень. Зараз ця сума, напевно, вже всі п’ять мільйонів. Там потрібно постійно підсівати траву. В нас не настільки багато коштів, що б ще й виділяти на фут­больне поле», – розповідає Лариса Шарай, керівник Київської обласної школи вищої спортивної майстерності.

Не надто вражають і трибуни. Щовесни їх потрохи лагодять, фарбують, проте до європейських стандартів ще далеко. Керівництво каже, що вкладати в них кошти немає сенсу. Адже розраховані вони на 7,5 тисяч вболівальників, а приходить не більше 50 людей.

В броварському управлінні молоді та спорту залишити без уваги стадіон не могли. Попри те, що він підпорядкований області, намагаються своїми силами його облагородити. «Ми самі вирішуємо та робимо суботники на ньому. Будемо шукати землю, пісок, фарбу, будемо підсівати. Тому що нам потрібно грати. В травні починається чемпіонат в області, а наша команда одна з кращих. До того ж, саме тут проходить останній дзвоник у місті», – каже Дмитро Рожков, голова Броварського управління молоді та спорту.

Місцева влада свого часу хотіла забрати стадіон у комунальну власність, проте дозволу не отри­мала. Він нероздільний з Мане­жем, адже це база олімпійської та паралімпійської підготовки. Весь же комплекс місцевий бюджет не потягне.

НАПІВРОЗВАЛЕНА АДМІНІСТРАТИВНА БУДІВЛЯ У ПЛІСНЯВІ

«Пам’ятник недбалості» – так називає директор закладу напів­розвалену будівлю, яка стоїть на території стадіону. За проектом ще в далекі 90‑ті це мала бути адміністративна будівля для обслуговування стадіону. Там планувалися роздягальні й міні-отель, де проживали би спортсмени, що приїжджають на змагання. Але не так скла­лося, як гадалося – будівлю так і не добудували.

«Там зробили стіни, перекриття бетонне, але за проектом там дах мав бути, як зонт такий. Його не зробили, а от метало­пластикові вікна поставили. Законсервували це, а тепер, коли йде дощ, через це покриття тече вся вода, яка тільки можна. В тому приміщенні всі види грибків, які тільки існують. Вже не зрозуміло, чи можна там про­вести реконструкцію, треба все зносити», – каже Лариса Шарай.

Ще в докризові часи капіталь­ний ремонт цієї будівлі коштував близько 18–20 мільйонів гривень. Скільки потрібно грошей сьо­годні – навіть страшно рахувати.

З БІГОВИМИ ДОРІЖКАМИ НЕ ВСЕ ТАК СУМНО

Найбільш презентабельні на стадіоні бігові доріжки. Проте і їх дирекція оцінює «на трієчку» за п’ятибальною шкалою. Капі­тального ремонту, як на Манежі, доріжки не потребують, але завжди хочеться кращого. Адже тут готуються до змагань спортсмени і безкоштовно займаються спортом звичайні броварчани – ворота на стадіон відкриті до вечора.

Отже, якщо підбити підсумки, то на ремонт стадіону потрібна кругленька сума, яку обласний бюджет навряд чи потягне. Тому стадіон «Спартак» ще не скоро втратить статус проблемного спортивного об’єкту міста.

В наступному номері читайте про спортивний комплекс «Металург».

Валерія Костінова

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ