БРОВАРИ +14
НБУ USD 27.72

ЗЕЛЕНІ БРОВАРИ ПАРКІВ ТА СКВЕРІВ СТАНЕ БІЛЬШЕ

Чи звертали ви увагу, наскільки зеленим є ваше місто? Чи достатньо парків, чи є сквери у безпосередній близькості до будинків? А між тим, згідно із діючою постановою Мінрегіонбуду, озеленення всіх без виключення міст України повинно відбуватися відповідно до певних правил. Ними регламентується кількість зелених насаджень та встановлені норми на кожного мешканця.

Генплан Броварів, який останнім часом став темою номер один для нашого міста, пропонує «рево­люційне» збільшення кількості зелених насаджень. Зокрема, для забезпечення нормативних показ­ників передбачено розширення ландшафтно-рекреаційної території до 152 га проти існуючих 47,7 га. Якщо ці плани вдасться втілити у життя, наше місто може пере­творитися на суцільну зелену зону.

Для порівняння, одним із най­зеленіших міст Європи називають французький Нант. За різними під­рахунками у ньому від 60 до 80 кв. м зелених насаджень на одну людину. При цьому в ньому про­живає близько 280 тисяч людей. Цікаво, що у 2013 році міська рада українського міста Тернопіль, який нараховує 217 тисяч мешканців, заявляла, що орієнтовна площа міських зелених насаджень на одного мешканця у них складає понад 80 кв. м. Тобто фактично українське місто вибороло пер­шість Європи за цим показником.

Бровари вдвічі менші за названі міста, тому й розрахунок необ­хідності озеленення тут потрібно вести по-іншому.

У ПЛАНАХ НОВІ ПАРКИ ТА СКВЕРИ

Що ж пропонується у нас? Так, планується створення паркової зони на основі лісового масиву Дарницького лісництва, що входить в межі міста Бровари і формування парково‑спортивної зони на території колишнього Племоб’єднання. З лісовою зоною вже давно потрібно було щось робити. Зараз ця територія фактично використовується для різного роду хаотичних пікніків, а іноді й просто як сміттєзвалище.

Свого часу колишній мер Києва Леонід Черновецький зробив добру справу – облагородив київські ліси. Так, у деяких лісо­смугах з’явилися дерев’яні альтанки з мангалами, лавочки та спеціальні місця для пікніків. Все це може використовуватися киянами безкоштовно. Єдине, що потрібно встигнути зайняти чергу. Для Броварів такий досвід був би корисним. По-перше, це вирішує проблему з благоустроєм лісової зони, а по-друге, смітити в таких місцях вже навряд чи будуть.

Також броварська влада виношує ідею формування паркових зон на в’їзді до міста зі сторони Києва і в районі стрілецько-спортивного комплексу, що розташований за Об`їзною дорогою.

Для досягнення нормативного показника озеленених територій, Генпланом намічено формування нових паркових територій загальною площею понад 100 га. Так, парки планують побудувати в районі «Зелена галявина», по вул. Вокзальній та по вул. Дубовика.

Не забувають і про райони житлової забудови. Зокрема, вже відомо, що один зі скверів повинен з’явитися по вулиці Шевченка біля житлового комплексу «Купава». За словами міських чиновників проект підготували ще наприкінці 2014 року. Облаштують його фонтаном, спортивним майданчиком та навіть тенісним кортом. Звісно, не забудуть про дерева – листяні та хвойні.

Також на стадії проектування новий парк вздовж вулиці Симоненка. Як розповіла нашому виданню головний архітектор міста Лілія Рибакова, попередня назва «Сосновий», однак поки що проект не затверджений. Компанія-про­ектувальник наразі проводить топозйомку та вирішує, яким чином парк буде облаштований. Для нових кварталів, які швидкими темпами забудовуються, дуже важливим є в тому числі і наявність зеленої зони, де і з дитиною можна прогулятися, і просто подихати свіжим повітрям після робочого дня. До того ж, нові насадження будуть створювати «зелений пар­кан» між забудівлею та проїжджою частиною.

Варто зазначити, що в більшості випадків самі забудовники заці­кавлені, щоб територія навколо будинків не виглядала пустирем, а була зеленою чи навіть мала невеличкий парк. Тому вони без бюджетних коштів сприяють озе­лененню міста.

А ЯК ТАМ У ЄВРОПІ?

Плани досить амбітні. Залиша­ється провести конкурси та визна­чити підрядників, які займуться будівництвом та облаштуванням нових рекреаційних зон. Звертаючись до міжнародного досвіду, варто зазначити, що за кордоном широко розповсюджена практика розбудови таких зон з боку при­ватних компаній. Тобто створення парків відбувається не за рахунок міського бюджету, а з кишені або ж інвесторів, або ж за допомогою державно-приватного партнер­ства. До речі, закон про такий механізм співпраці підприємців та влади прийнятий в Україні ще у 2010 році, проте на практиці він слабо використовується.

Для прикладу, відповідно до діючих в Угорщині нормативів у житлових районах 40–50% тери­торії відводиться під зелені наса­дження, вулиці, ігрові та спортивні майданчики. У житлових районах з багатоповерховою забудовою на одного жителя припадає 5 кв. м території зелених насаджень. Для декількох розташованих поруч житлових районів у Польщі створюється районний парк з пішохідною доступністю 20–30 хв. Якщо в Броварах буде збільшена ландшафтно-рекреаційна зона до 152 га, то на одного мешканця буде припадати приблизно 15 кв. м зелених насаджень. За нормами цей показник для таких міст, як наше, повинен бути не нижчим, ніж 8 кв. м. Тож, при такій тенденції Бровари перевищать його майже вдвічі.

Аліна Яковенко

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ