БРОВАРИ +11
НБУ USD 27.76

ШКОЛА №7: ОСВІТНІЙ ЗАКЛАД, ЯКОМУ ЩАСТИТЬ З ФІНАНСУВАННЯМ

В кожному місті існує школа-улюбленець. У Броварах такою вважається спеціалізована школа №7. Її нахвалюють батьки, школярі нею пишаються, а міська влада приділяє неабияку увагу, в тому числі фінансову. Наше видання розповість читачам, в чому унікальність цього освітнього закладу та які проблеми існують навіть у ньому.

«ЕВРИКА!» ТА ІНШІ ІННОВАЦІЇ

Наше знайомство зі школою почалося з відвідування її сайту. Зауважимо, що це чи не єдина веб-сторінка освітніх закладів, яка повноцінно працює. Там є вся необхідна інформація, як відбувається прийом до школи, як проходить навчання та які заходи проводяться.

Спочатку нас цікавило, чим саме школа №7 відрізняється від інших. Як розповідає дирек­тор Ольга Жигулова – майже всім. Починаючи від того, що заклад має спеціалізований статус, закінчуючи тим, що у ній діє унікальна програма «Інте­лект України». «У цій програмі робиться ставка на розвиток академічно розвинених дітей. Там вводяться такі цікаві предмети, як «Еврика» – це в 2 класі, і «Навчаємося разом» – це в 1 класі. Спрямована вона на науково‑дослідну роботу. Там зовсім по-іншому викладається читання, математика, письмо, природознавство. Воно більш насичене», – хвалиться директор. При цьому зазначає, що поряд із цією програмою у школі також діють і «Росток», і поглиблене вивчення іноземних мов.

ВИБИРАЄМО ПРОФІЛЬ УЖЕ В ШКОЛІ

Що стосується старшої школи, учням пощастило – тут діє спеціалізація. З 8 класу школярі обирають собі один із шести профілів – математичний, еко­номічний, філологічний, хіміко-біологічний, технологічний та історико-правовий. До речі, обрання профілю не означає, що дитина обов’язково має по ньому навчатися аж до 11 класу. За бажанням, школяра можуть перевести на іншу спеціалізацію. Адже у 8 класі дуже важко зрозу­міти, чим надалі буде цікавитися підліток, тому таку можливість вибору їм залишили.

Важливість профільної освіти у школі важко переоцінити. Оскільки, випускники вже мають певні навички для вступу до вишу.

БАТЬКИ-СПОНСОРИ – У ПОМІЧ!

У школі працює велика кількість гуртків. Деякі з них на платній основі. Так, орендують приміщення клуб бальних танців, школа з вивчення іноземних мов, спортивні секції. Навіть авто­мобільна школа винаймає певні площі. До речі, саме ця автошкола свого часу виступила спонсором і закупила мультимедійну дошку та проектор.

Крім того, директор зауважує, що у її закладі є і сучасні сенсорні проектори, де на екрані можна обирати необхідне рукою, а не указкою.

Взагалі керівник школи №7 не приховує, що багато чого у закладі робиться за рахунок батьків. Зокрема, мультимедійні комплекси купують переважно їхнім коштом. «А була в нас така мама, яка прийшла у перший клас, вона одразу сказала, що може надати якусь допомогу. Вона працює у фірмі, яка в своєму статуті передбачає надання благодійної допомоги. Вона нам на 5 тисяч закупила фарби, інші матеріали, щоб робився ремонт у школі», – додає Ольга Жигулова.

sh7

«ЩАСЛИВЧИКИ» БЮДЖЕТНОГО ФІНАНСУВАННЯ

Тема ремонту стала несподі­ваним відкриттям для наших журналістів. Зокрема, ми дізналися, що міська влада за останні роки виділила школі 190 тисяч гривень за заміну вікон у спортивному залі, 203 тисячі на оновлення харчоблоку. А новеньке штучне покриття для футбольного поля потягнуло на всі 340 тисяч. Таких сум нам не називали у жодній зі шкіл Броварів. Більше того, дехто з директорів радів тому, що їм котел за 30 тис гривень перепав.

Зі всього цього суцільного позитиву, ми намагалися знайти хоч якісь негаразди. Досить незручно, те, що у школі є друга зміна. Тому діти, які навчаються у першу зміну, розпочинають заняття о 8 ранку. Проте це проблема всіх великих шкіл, а у сьомій навчається не багато не мало – 1650 дітей. Серед них 51 дитина-переселенець.

Для таких діток у школі діє спеціальний гурток, засно­ваний благодійним фондом – «Патріотичне виховання дітей із зони АТО». Він повністю без­коштовний. На заняттях дітей намагаються адаптувати до нових умов проживання.

ПРОБЛЕМНІ ДІТИ, ЯК І СКРІЗЬ

При цьому у школі є своє проблемні діти. На обліку у міліції не стоїть жоден, проте є такі, за якими пильно наглядають шкільні педагоги. До речі, пря­місінько перед центральним входом наш журналіст побачив двох хлопців, які палили, не боя­чись жодних покарань.

У більшості батьки дуже задо­волені школою. Деякі зазначають, що сюди не так просто вступити. Не виникне проблем, якщо живете поруч. А от коли родина мешкає поодаль школи, то дове­деться «попотіти» і викласти певні суми, щоб дитину прийняли до цього закладу. Принаймні, так пишуть батьки у соціальних мережах.

Загальне враження – школа не для простих дітей. Почина­ючи з того, що вже у першому класі діти проходять такий собі конкурсний відбір, закінчуючи досить великими затратами з боку батьків. Рівень освіти, наскільки ми могли зрозуміти і з розповіді керівництва, і з роз­мов із батьками – дуже високий. І саме за це, мабуть, у першу чергу, платять батьки.

Анна Межова

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ