БРОВАРИ +14
НБУ USD 27.98

КУДИ ПОДІТИ АРМІЮ ДІТЕЙ? В БРОВАРСЬКИХ САДОЧКАХ ТА ШКОЛАХ АНШЛАГ

Дітям в дошкільних навчальних закладах тісно. У всіх муніципальних дитячих садочках фіксують перебір. Школи також переповнені і половині з них доводиться працювати у дві зміни. Сказати, чи знайдеться місце усім, не може ніхто. Проте обіцяють не відмовляти нікому. Так би мовити, буде тісно – але затишно.

30 дитячих ліжечок замість 20‑ти і це ще не межа. Криза сприяє! Сидіти вдома з дітьми нині заве­лика розкіш. Тому мами заробля­ють гроші, а дітей ведуть у садки. Заповнені вщент дошкільні уста­нови тісняться, адже прийняти потрібно на 1000 дітей більше, ніж торік.

В Броварах особливо сутужно через те, що місто активно розбудовується. «Місто розростається, будуються нові будинки, нові житлові комплекси. Нові мешканці міста досить швидко роблять ремонти та заселяються. А окрім того при­їжджають з маленькими дітьми, переїжджають з інших територій. По Київській області ми якщо не на першому, то на другому місті за потребою у нових дитячих садочках», – розповідає заступник міського голови з гуманітарних питань Лариса Виноградова.

З минулого року демографіч­ному буму сприяють діти пере­селенців з Донбасу та Криму. «Є така ситуація, що в цьому році до нас з Донбасу переїхала значна кількість осіб вимушених переселенців. На сьогодні ця цифра складає 3556. Дітей пере­селенців від 0–18 років 842 дитини. Тобто в наших садочках більше ніж 300 дітей-переселенців. Це фактично повноцінний великий садочок», – додає заступник мера.

РОЗВАНТАЖИТИ САДОЧКИ

Аби розвантажити дошкільні навчальні заклади, в місті потрібно побудувати щонайменше 10 дитячих садочків. На сьогодні будують тільки два, один з яких на стадії оздоблювальних робіт. Знаходиться він на території житлового комплексу «Зелений квартал». «Ми зараз робимо оздо­блювальні роботи. Наступного року передамо садочок на баланс міста. Дошкільний заклад прийме 120 малюків. Тут буде шість груп», – розповідає представник компанії «Альянс Новобуд».

Інший садочок, за словами Лариси Виноградової, будують у ЖК «Шоколад». Цей дошкільний заклад зможе прийняти більше 100 дітей.

ДВОЗМІНКИ НЕ ВІДМІНЯТЬ

Перевантажені й броварські школи. Аби хоч якось розмістити армію учнів, п’ять навчальних закладів ввели другу зміну навчання. «На сьогодні у нас 10 шкіл та приватна школа «Фортуна». При чому є школи, де майже 1700 учнів, як школа №7. Є 10‑а, НВК, 9‑а, 2‑а – це школи-дво­змінки. В деяких містах Київської області стоїть питання про закриття закладів освіти. Адже 2 вчителя обслуговують 12 учнів. Батьки чинять супротив. У нас ситуація протилежна», – пояснює заступник міського голови.

Нових шкіл в найближчому май­бутньому не заплановано. Хіба що прибудова до ЗОШ №2, що має зняти питання другої зміни у цьому навчальному закладі. Проте навіть це дефіциту дитячих місць не вирішує.

Така ситуація склалася не за один рік. Після падіння демографічних показників у 90‑х роках, дитячі садочки віддали в оренду. Нові будувати не було потреби. Навіть після будівель­ного буму до кризи 2008 забу­довники не думали про соціальну інфраструктуру. В оголошеннях писали, що поруч є школа та дитячий садочок. На той час покупців це влаштовувало. Нині бажаючі придбати квартиру більшу увагу звертають саме на інфраструктуру житлового комплексу. І забудовники це враховують.

ВИХІД Є

Компанії, які зараз активно забудовують Бровари, мають зро­зуміти, що проблема із закладами освіти – це соціальна бомба упо­вільненої дії. Учителю набагато важче працювати з 30‑ма дітьми у класі, ніж із 18‑ма, як у серед­ньому по Європі.

До слова, у новому Генераль­ному плані Броварів передбачено будівництво нових дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів. В найближчі 15–20 років заплановано побудувати 18 дитячих садочків, де виховува­тимуть майже три тисячі дітей. Також мають звести 7 шкіл, в яких навчатимуться близько восьми тисяч школярів. Територіально освітні установи зводитимуть у районах масової житлової забудови, поруч із новими багато­поверхівками. Тож, залишається сподіватись, що найближчим часом проблема з переповне­ними дитсадками та школами залишиться у минулому. А батьки будуть обирати для своєї дитини освітній заклад не за принципом, де місця є, а за рівнем виховання та навчання.

Інесса Косач

ditu1

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ