БРОВАРИ +10
НБУ USD 27.61

НВК – СПЕЦІАЛІЗОВАНА ШКОЛА З ГАРАЖНИМ КООПЕРАТИВОМ НА ТЕРИТОРІЇ

«Громадський ревізор» продовжує досліджувати броварські навчальні заклади. В цьому номері ми розглянемо проблеми та досягнення Навчально-виховного комплексу. Вихованці колишньої школи №8 неодноразово виборювали перемоги на учнівських олімпіадах, а при цьому про проблеми з поведінкою у закладі пліткує ледь не все місто.

ГАРАЖНЕ ПИТАННЯ ТА ПРОБЛЕМИ З ПОВЕДІНКОЮ

Ще у далекому 2001 році ЗОШ№8 отримала статус Навчально-виховного комплексу. У закладі сформувались чотири профілі навчання: математич­ний, суспільно-гуманітарний, філологічний та природничий, а всі випускники школи відтоді отримують не звичайні атестати, а спеціалізовані. Здавалося б, єдиний у місті заклад з таким ста­тусом мав би бути зразково‑пока­зовим для інших шкіл, проте тут проблем немало.

Перший недолік важко не помі­тити, тільки-но завітавши до НВК. На території закладу – справжній гаражний кооператив. Єдина школа в місті, яка «прихистила» у себе більше десятка «залізних коробок», а чиї вони – до кінця не може розібратися навіть місцева влада. Вже кілька місяців спецвідділ з контролю за ста­ном благоустрою намагається їх прибрати, проте результати мінімальні. І здавалося б, кому вони заважають? А відповідь дуже проста – самим дітлахам. За ними звикли ховатися учні, які полюбляють порушувати шкільні правила. Гаражів багато, отже і порушників знайти не просто. Саме на них, в першу чергу, скаржаться батьки.

«Ці гаражі, це просто жах якийсь, вони збираються за ними, курять, п’ють… Їх терміново треба при­брати», – скаржиться Валерія, мати старшокласника.

«Я хвилююся за здоров’я своєї дитини. Я неодноразово спо­стерігала, як діти вилазять на дахи гаражів і стрибають з них. Це жах, а якщо вони собі всі ноги переламають? Я вже не можу дочекатися, коли ці гаражі прибе­руть», – розповідає Олена, мати шестикласника.

Директор запевняє, що схви­льований гаражним питанням не менше батьків. Каже, робота з їх ліквідації вже розпочалась, проте коли саме вони зникнуть з території, поки невідомо.

«Частину вже прибрано, зараз працюємо над іншими. Був спецвід­діл з контролю за благоустроєм у нас, коли закінчиться процедура, я не знаю. Інтереси власників місто порушувати не хоче, шука­ють компромісні рішення», – каже Андрій Холодний, директор НВК.

nvk

ОДВІЧНА ПРОБЛЕМА – НЕСТАЧА ГРОШЕЙ

Не менш важливою проблемою є переповненість школи. Зараз тут навчається 1337 учнів, а за нор­мами має бути 900. Саме тому в НВК дві зміни. Переповненість – це загальна проблема всіх шкіл міста. Мешканців стає все більше, а нові заклади не будуються. Міс­цевий бюджет собі цього не може дозволити. Як і не може виділяти значні суми на ремонти, лише на найнеобхідніше.

З 2005 року в НВК було зроблено капітальний ремонт туалетів та системи опалення, замінені хар­чоблоки. Цьогоріч за бюджетні кошти були поставлені лічиль­ники тепла та зроблений капі­тальний ремонт теплотрас. Всі інші ремонтні роботи – на плечах батьків. Проте, вони на великі побори не скаржаться. Кажуть, гроші насильно не вимагають, яку суму здавати – вирішують самі на батьківських зборах.

«Цьогоріч було вирішено здавати по 20 гривень на місяць. Це неве­лика сума, можна собі дозволити, тим паче це ж для наших дітлахів. До того ж, директор звітує про те, куди пішли гроші. Я знаю, що ті, хто в силу якихось причин не мають таких грошей, звільня­ються від сплат», – каже Валерія, мати старшокласника.

ЗДОБУТКИ ТА ДОСЯГНЕННЯ

Окрім проблем, школа сла­виться і своїми досягненнями. Серед учнів є чемпіонка з кінного спорту та кілька чемпіонів з єди­ноборств. Все частіше школярі демонструють непогані резуль­тати у навчанні. Найбільше досяг­нень в математиці. Також гарні результати демонструє учнівське самоврядування школи. Напри­клад, щороку в листопаді-грудні вони влаштовують благодійний концерт. Минулого року всі зібрані кошти були направлені на допомогу учасникам АТО.

Здобутками може похвалитись і педагогічний колектив. Нещо­давно вчителю правознавства Євгенії Морозовій було при­своєно звання лауреата ІІ туру конкурсу «Учитель року – 2015».

Отже, підсумовуючи ревізію закладу, можна зробити висновок, що найбільше «зло» школи – «гаражний кооператив», який став «кісткою у горлі» як для батьків, так і для педагогічного колективу. Залишається сподіватись, що місцева влада найближчим часом таки зможе домовитись з їхніми власниками і вони перестануть псу­вати репутацію статусного закладу.

Катерина Ковальська

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Четвер, 15 квітня 2021, 10:43
Вівторок, 30 березня 2021, 13:29

Останні статті

П’ятниця, 14 травня 2021, 17:16
Вівторок, 11 травня 2021, 14:14

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ