БРОВАРИ +6
НБУ USD 28.01

У Броварській лікарні збільшать кількість місць для лікування хворих на COVID-19

Ситуація з коронавірусом в Броварах є не надто позитивною. Кількість захворілих на COVID-19 стрімко зростає кожного дня. До того ж, збільшується число пацієнтів, які потребують стаціонарного лікування. 6 квітня депутати Броварської міської ради зібралися на позачергову сесію, на якій вирішили надати фінансування на збільшення кількості місць для госпіталізації хворих на коронавірус. Детальніше про це – в матеріалі «Громадського ревізора»

На початку засідання сесії міський голова Ігор Сапожко ознайомив депутатів з актуальною статистикою захворювання та повідомив, що в Броварській лікарні та в пологовому відділенні на сьогоднішній день не вистачає місць для госпіталізації хворих на COVID-19.

«Наша лікарня – опорна для Лівобережжя. Тому до нас звозять на лікування багатьох людей з інших міст. У нас вже фактично заповнені пульмонологія та пологове відділення. Разом з тим, нам не вистачає місць для госпіталізації хворих з Броварів та району. Їх вимушені шпиталізувати до лікарень Борисполя, Переяслава, Яготина… Тож маємо необхідність збільшити кількість ліжок для лікування хворих на коронавірус. Наша мета – щоб броварчани мали змогу лікуватися в своєму місті», - прокоментував міський голова.

Кошти на збільшення кількості ліжок депутати спрямують до лікарні в рамках програми «Фінансова підтримка для покращення надання вторинної медичної допомоги населенню міста Бровари та відновлення матеріально-технічної бази КНП «Броварська багатопрофільна клінічна лікарня» на 2021 рік». Сумарно видатки на медицину збільшуються на 4 млн. 55 тис. грн.

lizhka

КНП «Броварська багатопрофільна клінічна лікарня» напряму тримає 2 млн. З25 тис. грн. на встановлення кисневого резервуару на 5 тон. Ще 1 млн. 730 тис. грн. будуть спрямовані безпосередньо на Відділ охорони здоров’я. На ці кошти буде закуплено 2 апарати штучної вентиляції легень та 2 монітори контролю за станом пацієнта.

«Наразі ми не відчуваємо нестачу апаратів ШВЛ. Одначе якщо зросте кількість пацієнтів, ушпиталених з COVID-19, вони нам точно знадобляться. Тож наразі плануємо закупити 2 апарати як резервні та використовувати їх в екстрених ситуаціях», - прокоментувала начальниця Відділу охорони здоров’я Ніна Хорошаєва.

Щодо розташування додаткових ліжкомісць – для них відводиться частина кардіологічного відділення (4 поверх терапевтичного корпусу). Поруч з палатами, де будуть лежати пацієнти, у яких діагностували COVID-19, розташована окрема реанімація на 6 місць для найтяжчих хворих. До кожного з ліжок підведено кисень. Пацієнти, які сьогодні лікуються в правому крилі кардіології, будуть переведені до лівого (чоловіків та жінок зведуть в одне крило). Найтяжчих пацієнтів кардіологічного відділення планують перевести на лікування в Інститут серця.

«На початку епідемії наша лікарня потребувала близько 100 літрів кисню на добу. Сьогодні щоденне використання кисню сягає понад тонну. Якщо ми збільшимо кількість ліжкомісць – очікуємо, що на день нам знадобиться біля двох тонн кисню. Зараз ми вже маємо кисневий резервуар, розрахований на 2 тонни. Як тільки додасться новий, ми матимемо вже 7 тон. Цього буде достатньо для повноцінного забезпечення усіх пацієнтів, навіть якщо їхня кількість продовжить зростати», - коментує директор ББКЛ Валентин Багнюк.

Важливо, що територія для лікування хворих на коронавірус буде повністю ізольована від відвідувачів та решти пацієнтів. Доступ до неї буде відкритий виключно через ліфт, до якого пускатимуть тільки хворих з підтвердженим діагнозом та медичний персонал. Між відділеннями для пацієнтів з соматичними захворюваннями та для хворих на COVID-19 встановлять стаціонарну перегородку. Крім того, потоки відвідувачів лікарні будуть розведені по різних входах до терапевтичного корпусу. Усі ці заходи допоможуть уникнути можливого розповсюдження інфекції серед відвідувачів та пацієнтів ББКЛ.

За планом, лікарня буде готова приймати пацієнтів на нові ліжкомісця вже до кінця цього тижня.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні статті

П’ятниця, 16 квітня 2021, 10:31
Четвер, 15 квітня 2021, 15:19

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ