БРОВАРИ +20
НБУ USD 27.76

Бровари-Київ: розпочалися перемовини про пряму електричку

Сьогодні, 29 березня, Броварський міський голова Ігор Сапожко провів першу робочу зустріч з представниками «Укрзалізниці» щодо можливості запуску нового залізничного маршруту між Броварами та Києвом. Для цього Броварам потрібно збудувати ще одну залізничну платформу неподалік стадіону «Спартак».

«Такий транспорт дуже потрібний броварчанам. Щоденний пасажиропотік у нашому місті становить близько 50 тисяч пасажирів. Приблизно третина з них користується саме залізничним транспортом. Тож місто давно працює над тим, щоб громадський транспорт був зручним для кожного містянина. А отже, найкращий напрямок нової електрички до столиці ми плануємо винести на громадське обговорення. Наші мешканці мають самі вирішувати, куди їм зручніше їздити. Попередньо, «Укрзалізниця» пропонує такі варіанти, як Видубичі, Петрівка, Дарниця, а можливо, навіть «кільцевий» маршрут до Центрального залізничного вокзалу. У будь-якому випадку, ми готові йти на зустріч один одному», - підкреслив Ігор Сапожко.

elektrychka brovary kyiv1

Артем Миронович, директор Південно-Західної залізниці, розповів що в їхніх планах – перевозити щоденно близько 15 тисяч пасажирів з Броварів та району, або ж навіть більше: «Наша мета – розвантажити пасажиропотік там, де це найбільше потрібно. Тому Броварам потрібна саме «човникова» електричка, яка могла б забирати пасажирів з міста та без зайвих зупинок відвозити їх прямісінько до столиці. Наразі вважаємо за доцільне обрати за проміжну зупинку виключно станцію Дарниця, до якої прямує чимало людей», - коментує Миронович.

elektrychka brovary kyiv5

Район стадіону «Спартак» для будівництва нової залізничної платформи розглядають невипадково, адже в такому випадку до неї буде зручно доїжджати, чи навіть приходити пішки мешканцям Масиву та районів поруч. Разом з тим, будівництво нової платформи передбачатиме й оптимізацію інфраструктури громадського транспорту та реконструкцію територій поруч.

Якщо заплановане вдасться реалізувати і в Броварах з’явиться ще одна станція, на новому маршруті будуть їздити осучаснені електричні потяги. Зокрема, сьогодні «Укрзалізниця» продемонструвала свій експериментальний потяг з сучасним ремонтом.

elektrychka brovary kyiv2

Вже зовні електричка має більш яскравий та привабливий дизайн. Всередині встановлені зручні пасажирські сидіння. Кожен з 10 вагонів таких поїздів обладнаний відеокамерою. Також в таких електричках оновили вентиляцію, систему пожежогасіння та систему зв’язку з машиністами, шумоізоляції. Вікна будуть сонцезахисними, що підвищить комфорт пасажирів під час поїздок в спекотливу погоду. Окрім того, у вагонах передбачені місця для велосипедистів. Перший та останній вагони обладнані для комфортного заїзду пасажирів на інвалідних візках. Як зазначили представники «Укрзалізниці», вартість ремонту такої електрички становить близько 70 мільйонів гривень.
Окрім того, міський голова та представники «Укрзалізниці» попередньо домовилися про запуск тестового маршруту між Броварами та Києвом. Звісно ж, виконувати його будуть з залізничного вокзалу міста.

Щодо вартості проїзду з Броварів до Києва, вона є сталою та становить 15 гривень. Це значно дешевше, ніж доїжджати до віддалених районів столиці, користуючись декількома видами громадського транспорту. До того ж, це значно зекономить час: електричні потяги, які планують призначати на цей маршрут, можуть розвивати швидкість понад 110 км/год. Зокрема сьогодні поїзд з Видубичів до Броварів приїхав усього за 13 хвилин.  - підкреслив Миронович.

elektrychka brovary kyiv3

Принагідно на зустрічі обговорили чинну ситуацію з перевезенням броварчан залізничним транспортом в ранкові години пік. Ігор Сапожко зауважив, що через те, що електрички приїжджають до нашого міста з Ніжина, вони вже завантажені великою кількістю пасажирів. Через це броварчанам не зручно ними користуватися. Представники «Укрзалізниці» пообіцяли міському голові обстежити цей маршрут, встановити пасажиропотік та за можливості додати ще декілька поїздів, аби не створювати ранкову тисняву.

elektrychka brovary kyiv4

Представники місцевої влади запевнили, що публічні обговорення зручного для пасажирів графіку та оптимальної кінцевої зупинки будуть проведені вже найближчим часом.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Вівторок, 30 березня 2021, 15:21
Четвер, 15 квітня 2021, 10:43

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ