БРОВАРИ +11
НБУ USD 27.76

Як зекономити на комунальних послугах: практичні поради для містян

Кожного року під час наближення до холодів нас охоплює панічний страх перед сумою, що ми побачимо у квитанціях про сплату житлових послуг. Стримати зростання тарифів ми не можемо, але зменшити цифри в квитанціях нам під силу. «Громадський ревізор» підготував для вас рішення, які допоможуть витрачати на комуналку менше

Утеплення - просто і ефективно.

Опалення - болюча тема для багатьох українців. Однак для того, щоб економія на ньому була дійсно ефективна, існують як локальні заходи, які може використовувати кожен містянин, так і більш глобальні, якими займаються міські управління житлово-комунального господарства. Що робити та що вже зроблено, щоб зберегти таке дороге тепло і, не мерзнучи взимку, сплачувати за «своє», використане опалення читайте далі у матеріалі.

1. Утеплення фасадів будинків вважається найбільш раціональним та ефективним енергозберігаючим заходом, яким користуються мешканці багатоквартирних будівель.

Тонкі стіни, щілини на стиках плит і інші шляхи витоку тепла змушують нас вмикати батареї на повну потужність, підключати теплі підлоги і електрообігрівачі. Стає комфортно, але такий комфорт неприємно відбивається на цифрах в квитанції. Тому зовнішнє утеплення будинків – це сучасний метод, який дозволяє на місцевому рівні економити витрати на тепло, зберігаючи розумні цифри у квитанціях. Хоча метод досить популярний, для звичайної людини може виявитись дороговартісним, тому інколи без допомоги із міського бюджету цю проблему мешканцям вирішити досить важко.

В місті діє спеціальна програма по утепленню фасадів житлових будинків та герметизації швів. Як приклад, цього року Управління будівництва, житлово-комунальногогосподарства, інфраструктури та транспорту Броварської міської ради виконало роботи з утеплення фасадів по вул. Грушевського Михайла, 1А, 17, вул. Лагунової Марії 5, 11, а також по вул. Петлюри Симона, 13А.

«Не менш важливі роботи виконані по вул. Гагаріна, 11, вул. Київська, 300 А, 304, вул. Москаленка Сергія, 6 вул. Лагунової Марії, 13А, 13Б, вул. Онікієнка Олега, 8 з ремонту м’яких покрівель та дахів, що допоможе мешканцям цих будинків значно зекономити кошти та зберегти тепло в будинках на період опалювального сезону», - розповідає начальник управління Світлана Решетова.

Цим методом активно користуються мешканці і приватних будинків.

2. Заміна звичайних вікон на пластикові. До цього питання теж потрібно поставитися досить відповідально, адже якщо вікна будуть встановлені неякісно або мати щілини – ви будете сплачувати за опалення вулиці замість власної квартири. Це стосується, як приватних квартир, так і приміщень загального користування, таких як під’їзди будинків.

У Броварах проведено ряд замін вікон у під’їздах багатоквартирних будинків протягом 2020 року, зокрема, по вул. Марії Лагунової, 19, бульв. Незалежності, 3, вул. Симона Петлюри, 17, вул. Симона Петлюри, 23Б, і цей список постійно оновлюється, адже заміна вікон у одному під’їзді допоможе зекономити кошти на опаленні не одній сім’ї.

До речі, ці заходи з енергоефективності виконують за рахунок коштів ремонтного фонду, який накопичується на рахунку кожного окремого багатоквартирного будинку. 

3. За батареями встановіть тепловідбивний екран, щоб батарея гріла кімнату, а не стіну за собою. Виготовити такий екран можливо самостійно: лист фанери пофарбуйте сріблястою фарбою або обклейте фольгою.

4. Пофарбуйте батарею у темний колір. А також приберіть від неї дивани, крісла та інші меблі. Це дозволить підняти тепловіддачу саме до квартири.

5. Не сушіть речі на батареях: це погіршує обігрів квартири.

6. Слідкуйте за зачиненими дверми та вікнами у квартирах і під’їздах у зимовий період не забуваючи, що саме через них можуть «вилітати» ваші кошти.

Холодна вода: як на ній зекономити?

Однією з досить великих частин сімейних витрат є оплата за воду. Допомогти не «злити» гроші у трубу вам зможуть:

1. Наявні лічильники на воду та їх регулярне обслуговування.

2. Стан сантехнічного обладнання. Перевірте, чи не протікає ваш змішувач, адже через це може «накрапувати» немаленька сума у квитанції і набагато дешевше для вас обійдеться ремонт крану, порівняно з щомісячними платежами.

3. Заміна зливного бачку у вбиральні на більш сучасний з кнопкою економного зливу. Якщо можливості немає, підіть на маленьку хитрість: наповніть водою дволітрову пляшку і помістіть її в бачок. Обсяг використаної води зменшиться на 20 літрів в день.

4. Приймайте душ. Зробіть прийом ванни не щоденною процедурою, а способом іноді себе побалувати.

5. Закритий зливний отвір при митті посуду. Очищені від залишків їжі тарілки і столове приладдя зберіть в раковині. Злив заткніть пробкою, додайте мийний засіб і помийте посуд. Потім сполосніть в окремій посудині з чистою водою. Кількість споживаної води зменшиться в 3-5 разів.

6. Економна душова насадка із меншими отворами також може знизити ваші витрати.

7. Вимикайте воду, поки чистите зуби. З повністю відкритого крана щохвилини витікають 15 літрів води. Таким чином ви зекономите біля 900 літрів води на кожній людині.

Чи реально зекономити на електроенергії?

Методів економії електроенергії дуже багато і подекуди вони дуже прості. Але ми все одно про них забуваємо. Наприклад:

1. Вимикайте світло, коли виходите з приміщення. Це дуже банальна порада, але подекуди ми нею нехтуємо. Особливо важливо до цього привчати дітей, адже поки ви знаходитесь на роботі – світло може горіти у всіх кімнатах.

2. Не залишайте електроприлади в режимі очікування коли виходите з дому. Якщо ви не використовуєте комп'ютер або телевізор, краще вимкніть їх, інакше техніка буде споживати зайву електроенергію. А ще краще вимикати таку техніку з розетки. У багатьох приладів є лампочки, які горять при під’єднанні до розетки, а отже вони витрачають електроенергію.

3. Приберіть холодильник від плити, батареї або прямих сонячних променів - таке сусідство сильно збільшує витрату електроенергії. Не варто також ставити холодильник впритул до стіни.

4. Уважно обирайте побутову техніку. Дешева побутова техніка нещадно витрачає електроенергію. Уважно читайте упаковку: літери A, C, D позначають клас техніки. Найбільш економічні моделі - класу А і А+.

5. Використовуйте енергозберігаючі лампи. Сучасні лампочки служать по кілька років, а «з'їдають» набагато менше електрики.

6. Одяг у пральній машині періть у прохолодній воді. Якщо забруднення невелике, воно відмінно випреться і при температурі 30 градусів. Велика частина енергії витрачається саме на нагрівання води - відмова від високих температур при пранні дозволить пристойно заощадити.

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ