БРОВАРИ +20
НБУ USD 27.76

Міські бібліотеки розвиваються та пропонують сучасну літературу броварчанам

Бібліотека у сучасному світі може здаватись островом, що загубився в океані технологій та інтернету. Але насправді цей острів такий затишний, тут є стільки всього незвіданого й цікавого, що він постійно манить до себе людей абсолютно різного віку. Книга у друкованому вигляді продовжує нести цінність в сьогодення. «Громадський ревізор» переконався в цьому, особисто відвідавши дві міські бібліотеки

Дитяча бібліотека розширює горизонти

Багато років Броварська дитяча бібліотека знаходиться за тією самою адресою - вул. Марії Лагунової, 4. Дорослі, що колись самі школярами бігали сюди за книгами, тепер приводять сюди своїх дітей. Інколи записуватись приходять цілими родинами, розповідає директор закладу Віра Тунік:

«Ті хто приходять вперше часто дивуються: «Ой, у вас тут так гарно і книг багато нових». Не знаю чому, але у багатьох людей щодо бібліотек є певні стереотипи. Їм вбачаються старі книги, благенькі меблі... Але все це не про нас.
dytyacha1
Завдяки місту, маємо хороше сучасне обладнання, меблі та техніку в бібліотеці. В читальному залі у нас проектор, де ми проводимо покази та презентації для дітей. Щодо книг, то й говорити годі! Навіть цього року, незважаючи на короновірус та тотальну економію, ми закуповуємо книг й періодичної літератури на 50 тис. грн.»

Директор показує - нові надходження літератури в бібліотеці вони розташовують на стендах, щоб відвідувачі відразу звертали на них увагу. Зазвичай, книг нових багато, тож виставляють поступово. Керівник розповідає, що стенди пустіють дуже швидко, інколи навіть кілька разів на день доводиться їх поповнювати. Найбільшим попитом у дітей користується фантастика, фентезі, пригоди. Бібліотекарі завжди відслідковують чим цікавляться юні читачі, щоб мати можливість не лише рекомендувати їм якусь літературу, але й замовляти нові книги з урахуванням їх інтересів.

dytyacha2

Звичайно, карантин вніс свої корективи у роботу їхнього закладу, і зараз мова не лише про дотримання обмежень на кількість відвідувачів чи санітарний час, хоча все це є у закладі. Насправді для дитячої бібліотеки карантин став поштовхом до розвитку. Віра Тунік розповідає, що коли навесні цього року дитячу бібліотеку закрили до відвідування, вони налаштували роботу в он-лайн форматі. Зробили свою сторінку у Фейсбук, яку і зараз регулярно ведуть й оновлюють. На сьогодні їхня сторінка має більше 700 підписників.

«У соцмережах є певні вікові обмеженення для дітей, тож нашими підписниками в основному є батьки і вчителі. Але це теж допомагає нам виходити на нашу цільову аудиторію. Публікуємо на сторінці пости про нові книги, цікавинки про авторів, а дорослі потім розповідають про це дітям, і вони приходять до нас, у бібліотеку за літературою», - коментує Віра Василівна.

Доросла бібліотека планує реконструкцію

Незмінним попитом користується і доросла бібліотека по вул. Незалежності, 5. Всього за 9 місяців цього року заклад відвідало 11 497 осіб, що взяли 35 717 книг. Як бачимо із цифр, незважаючи на карантинні обмеження заклад намагається не збавляти обороти та задовольняти попит броварчан на літературу в друкованому вигляді.

dorosla

Бібліотечний фонд щороку поповнюється новими книгами сучасних українських та зарубіжних авторів, класикою літератури та навіть раритетами. Наприклад, цього року міській бібліотеці презентували примірник коштовного видання «Літопис» Самійла Величко («ГР» писав про це детально в одному з попередніх номерів).

dorosla1

«Наша бібліотека працює з 11-ї ранку. Часто трапляється, що поки ми відкриваємось уже невеличка черга на вулиці чекає. Зараз холодно, тож ми пускаємо людей у вестибюль очікувати відкриття. А так, у нас протягом дня постійний потік відвідувачів. Зранку – пенсіонери, з обіду – школярі й студенти, а увечері – дорослі після роботи заходять», - розповідає бібліограф Галина Мороз.

На час карантинних обмежень в бібліотеці введено додатковий «книжковий карантин». Це означає, що книги, які здають відвідувачі мають відлежатись у сховищі два тижні. Лише після цього вони повертаються на полиці бібліотеки.

Але карантин вніс в плани бібліотеки й більш суттєве коригування: цього року мали розпочинати реконструкцію закладу. Є розроблений та погоджений проект, який виносили на розгляд депутатів Броварської міської ради. Однак, епідемія коронавірусу провела перерозподіл коштів у бік медицини та захисних заходів.

dorosla2

«Хочеться вірити, що це просто відтермінована реалізація проекту, доки закінчиться ковід і карантин. Бо плани мали просто грандіозні! Виготовлений проект передбачає перепланування й повне оновлення закладу, новий сучасний формат роботи, який сподіваємось сподобається містянам і приведе до нас іще більше відвідувачів!» - сказала на завершення Галина Василівна.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Вівторок, 30 березня 2021, 15:21
Четвер, 15 квітня 2021, 10:43

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ