БРОВАРИ +3
НБУ USD 27.95

Безвихідні вихідні: в Україні запроваджено карантин вихідного дня

Вперше позначку у 10 тисяч осіб з підтвердженим діагнозом COVID-19 Україна подолала 7 листопада. Цифра 10 746 здається нереальною, однак епідеміологи припускають, що це далеко не найвищий показник. Яким чином уряд намагається припинити поширення пандемії, в матеріалі «Громадського ревізора»

Невтішні новини

Шпальти газет, сторінки інтернет-видань та випуски телевізійних новин рясніють «гарячими» новинами про розповсюдження ковідної недуги світом та Україною. Щоденно Міністерство охорони здоров’я оприлюднює невтішну статистику, частково урівноважуючи тисячі нових виявлених інфікованих даними про значну кількість тих, хто подолав недугу. Однак, цифри досить непропорційні. А враховуючи те, що синоптики до кінця тижня обіцяють поступове зниження температури та заморозки вночі, варто очікувати збільшення і без того значних показників хворих на пневмонію та COVID-19.

Нагадаємо, Кабінет міністрів 28 жовтня продовжив режим надзвичайної ситуації внаслідок пандемії коронавірусу в Україні до 31 грудня 2020 року. Режим був встановлений у березні 2020 року. 13 жовтня уряд продовжив адаптивний карантин та зонування в Україні до 31 грудня. 

Говорити про те, що Україна не готується до найгіршого сценарію, було б неправильно. Адже в уряді добре розуміють і відкрито говорять про те, що застосування локдауну для економіки країни може мати катастрофічні наслідки. Нагадаємо, що локдаун - це протокол дій, під час якого обмежується вільне пересування в межах та за межами країни, нормально функціонувати можуть лише організації, що надають основні потреби та послуги. Фактично, ми вже пережили такий стан навесні 2020-го, однак оговтуватись від тотального карантину почали тільки зараз.

Однак, з позиції збереження здоров’я та життя людей та з намірами перервати нарешті ланцюг розповсюдження епідемії, уряд прийняв рішення, яке викликало досить неоднозначну реакцію у суспільстві.

Акції протесту

Як один з методів запобігання контактуванню великої кількості людей, запропоновано запровадити в Україні так званий «карантин вихідного дня». МОЗ заздалегідь анонсувало дане обмеження, щоб суспільство до нього підготувалося. З початку тижня введення нових правил життя для українців вже активно обговорювалося у соцмережах та сюжетах новин. Більше того, навіть наміри ввести тимчасові обмеження, викликали ряд протестних акцій за участі підприємців та працівників закладів харчування. Люди бояться втратити роботу та відповідно, фінансове забезпечення. Варто зазначити, що проти карантину вихідного дня виступило і Міністерство культури та інформаційної політики. Два міністри - охорони здоров’я Максим Степанов та культури Олександр Ткаченко – обмінялися публічними заявами з цього приводу.

Максим Степанов зазначив, що МОЗ почало комунікувати з цього питання заздалегідь, щоб «наші громадяни знали про це». При цьому він не зміг сказати, на який термін пропонується запровадити такі заходи, зазначивши лише, що це залежатиме від епідеміологічної ситуації в країні.

Степанов також відповів на критику міністра культури Олександра Ткаченка, який висловився проти карантину вихідного дня у закладах культури. Зокрема, він порадив своєму колезі замість критики запропонувати механізми підтримки для сфери культури та креативних індустрій.

Вихідні відтепер проводимо вдома

Однак, попри протести підприємців, 11 листопада на засіданні уряду було ухвалено рішення про запровадження карантину вихідного дня для боротьби зі стрімким поширенням COVID-19. Він почне діяти від 14 листопада.

Відтак, на вихідних заборонено працювати розважальним закладам, ресторанам, кафе, спортзалам та непродуктовим магазинам, ТРЦ, а також проводити культурні заходи. Режим карантину діятиме з опівночі суботи до опівночі понеділка. На вихідних працюватимуть лише продуктові магазини, аптеки (включно з ветеринарними), АЗС і транспорт.

Отож, закликаємо не порушувати встановлених правил та втішитися тим, що будь-які карантинні заходи – явище тимчасове. А поки маємо чудову можливість провести вихідні з родиною, приділити увагу рідним, дітям та батькам. Не забуваємо про правила карантину та будьмо здорові!

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні статті

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ